Menu

Rangers vs Fcsb

Ibrox Stadium, Glasgow24. októbra 2024 o 21:00
Domáci

Rangers

40
Hostia

FCSB

Rozhodca: M. Di Bello
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

Rangers
FCSB
Výkop
T. Lawrence

asistencia: V. Černý

10′
16′Luis Phelipe
James Tavernier24′
V. Černý
31′
35′Marius Ștefănescu
Václav Černý38′
43′Mihai Popescu
Polčas
T. LawrenceM. Diomande
46′
46′
M. ȘtefănescuA. Băluță
46′
A. PanteaR. Radunović
46′
Luis PhelipeO. Popescu
V. Černý

asistencia: M. Diomande

55′
C. DessersH. Igamane
57′
60′
M. EdjoumaA. Musi
63′
D. MiculescuW. Baeten
L. BalogunR. Pröpper
68′
H. Igamane

asistencia: C. Barron

71′
N. BajramiZ. Lovelace
74′
V. ČernýN. Kasanwirjo
74′
77′Alexandru Băluță
Connor Barron81′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal1
6Shots off Goal5
23Total Shots7
10Blocked Shots1
11Shots insidebox3
12Shots outsidebox4
19Fouls15
4Corner Kicks2
0Offsides3
54%Ball Possession46%
3Yellow Cards4
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves3
451Total passes389
380Passes accurate316
84%Passes %81%
1.86expected_goals0.35
-1goals_prevented-1

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Rangers je 6.90, v porovnaní s 6.64 u FCSB. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Rangers je Jefté (7.17), u FCSB je to Ș. Târnovanu (6.89).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Rangers prispeli v tejto sezóne 20 gólmi a 9 asistenciami, na čele s C. Dessers (18G). U FCSB je to 5 gólov a 1 asistencií s lídrom D. Bîrligea (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Rangers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.01, zatiaľ čo FCSB má 4 obrancov s priemerom 6.47. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Rangers nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.75, oproti 5 u FCSB s hodnotením 6.76. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Rangers nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.94, v porovnaní s 1 u FCSB s priemerom 6.67. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u Rangers a 79% u FCSB. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Rangers nazbierali v tejto sezóne 15 žltých kariet, v porovnaní s 8 u FCSB. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Rangers je 27.6 (najmladší: Jefté (22), najstarší: J. Tavernier (34)), zatiaľ čo FCSB má priemer 26.6 (najmladší: A. Pantea (22), najstarší: M. Popescu (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Rangers majú priemerne 15 ligových štartov, oproti 6 u FCSB. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Rangers4-2-3-14-2-3-1FCSB
GKDEFMIDFWD
1Butland2Taverni.5Souttar27Balogun22Jefté8Barron43Raskin18Černý11Lawrence14Bajrami9Dessers32Târnova.28Pantea30Ngezana5Dawa17Popescu42Alhassan18Edjouma15Ștefăne.70Phelipe11Micules.9Bîrligea

Náhradníci

Tréner: P. Clement

Náhradníci

Tréner: I. Charalampous

RangersSila pozíciíFCSB
6.90
Ø Hodnotenie
6.64
6.95Brankár (1 v 1)6.89
0G 0A0G 0A
7.01Obranca (4 v 4)6.47
2G 4A1G 1A
6.75Záložník (5 v 5)6.76
0G 3A2G 0A
6.94Útočník (1 v 1)6.67
18G 2A2G 0A
Rangers4-2-3-1
1BrankárJ. Butland7.0
2ObrancaJ. Tavernier6.71G
5ObrancaJ. Souttar7.2
27ObrancaL. Balogun
22ObrancaJefté7.21G4A
8ZáložníkC. Barron6.7
43ZáložníkN. Raskin6.71A
18ZáložníkV. Černý
11ZáložníkT. Lawrence
14ZáložníkN. Bajrami6.92A
9ÚtočníkC. Dessers6.918G2A
FCSB4-2-3-1
32BrankárȘ. Târnovanu6.9
28ObrancaA. Pantea6.41A
30ObrancaS. Ngezana6.71G
5ObrancaJ. Dawa6.2
17ObrancaM. Popescu6.5
42ZáložníkB. Alhassan6.7
18ZáložníkM. Edjouma6.7
15ZáložníkM. Ștefănescu1G
70ZáložníkLuis Phelipe
11ZáložníkD. Miculescu6.81G
9ÚtočníkD. Bîrligea6.72G

Prehľad zápasu

Rangers zdolal FCSB 4:0. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: T. Lawrence 10′, V. Černý 31′, V. Černý 55′, H. Igamane 71′. Bolo udelených 7 žltých kariet. Rangers mal 54% držanie lopty, FCSB mal 46%. Rangers mal 23 striel (7 na bránu), FCSB mal 7 (1 na bránu). Očakávané góly: Rangers 1.86 — FCSB 0.35. Rangers urobil 5 striedaní, FCSB urobil 5.

Aktuálna forma

Rangers

LLLLWW

FCSB

DLWWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026