Menu

Olympiakos Piraeus vs Rangers

Stadio Georgios Karaiskáki, Piraeus7. novembra 2024 o 18:45
11
Hostia

Rangers

Rozhodca: S. Stegemann

Udalosti zápasu

Olympiakos Piraeus
Rangers
Výkop
Polčas
A. ApostolopoulosK. Velde
46′
52′
D. SterlingN. Kasanwirjo
A. El Kaabi

asistencia: Chiquinho

56′
64′
C. Dessers

asistencia: V. Černý

69′Jefté
ChiquinhoSérgio Oliveira
77′
CostinhaL. Pirola
77′
84′
C. DessersH. Igamane
85′
V. ČernýR. McCausland
85′
N. BajramiJ. Tavernier
C. MouzakitisC. Kostoulas
86′
87′Hamza Igamane
Charalampos Kostoulas88′
90+5′Nicolas Raskin
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal6
4Shots off Goal5
14Total Shots11
8Blocked Shots0
8Shots insidebox8
6Shots outsidebox3
11Fouls15
4Corner Kicks4
5Offsides1
61%Ball Possession39%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves1
514Total passes346
405Passes accurate238
79%Passes %69%
0.71expected_goals1.16
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Olympiakos Piraeus je 6.95, v porovnaní s 6.84 u Rangers. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Olympiakos Piraeus je P. Retsos (7.20), u Rangers je to Jefté (7.17).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Olympiakos Piraeus prispeli v tejto sezóne 29 gólmi a 14 asistenciami, na čele s A. El Kaabi (18G). U Rangers je to 21 gólov a 8 asistencií s lídrom C. Dessers (18G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Olympiakos Piraeus nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.04, zatiaľ čo Rangers má 4 obrancov s priemerom 6.84. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Olympiakos Piraeus nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.92, oproti 5 u Rangers s hodnotením 6.79. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Olympiakos Piraeus nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.82, v porovnaní s 1 u Rangers s priemerom 6.94. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 78% u Olympiakos Piraeus a 77% u Rangers. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Olympiakos Piraeus nazbierali v tejto sezóne 17 žltých kariet, v porovnaní s 16 u Rangers. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Olympiakos Piraeus je 27.0 (najmladší: C. Mouzakitis (19), najstarší: Rodinei (33)), zatiaľ čo Rangers má priemer 26.3 (najmladší: Jefté (22), najstarší: J. Butland (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Olympiakos Piraeus majú priemerne 23 ligových štartov, oproti 13 u Rangers. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Olympiakos Piraeus4-2-3-14-2-3-1Rangers
GKDEFMIDFWD
88Tzolakis20Costinha45Retsos16Carmo65Apostol.32Hezze96Mouzaki.23Rodinei22Chiquin.10Martins9Kaabi1Butland21Sterling5Souttar4Pröpper22Jefté8Barron43Raskin18Černý10Diomande14Bajrami9Dessers

Náhradníci

Tréner: José Luis Mendilibar

Náhradníci

Tréner: P. Clement

Olympiakos PiraeusSila pozíciíRangers
6.95
Ø Hodnotenie
6.84
7.05Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
7.04Obranca (4 v 4)6.84
2G 0A1G 4A
6.92Záložník (5 v 5)6.79
9G 12A2G 2A
6.82Útočník (1 v 1)6.94
18G 2A18G 2A
Olympiakos Piraeus4-2-3-1
88BrankárK. Tzolakis7.0
20ObrancaCostinha6.9
45ObrancaP. Retsos7.22G
16ObrancaDavid Carmo
65ObrancaA. Apostolopoulos
32ZáložníkS. Hezze6.9
96ZáložníkC. Mouzakitis6.81G2A
23ZáložníkRodinei7.21G3A
22ZáložníkChiquinho6.74G6A
10ZáložníkGelson Martins6.93G1A
9ÚtočníkA. El Kaabi6.818G2A
Rangers4-2-3-1
1BrankárJ. Butland7.0
21ObrancaD. Sterling6.2
5ObrancaJ. Souttar7.2
4ObrancaR. Pröpper
22ObrancaJefté7.21G4A
8ZáložníkC. Barron6.7
43ZáložníkN. Raskin6.71A
18ZáložníkV. Černý
10ZáložníkM. Diomande7.01G
14ZáložníkN. Bajrami6.81G1A
9ÚtočníkC. Dessers6.918G2A

Prehľad zápasu

Olympiakos Piraeus a Rangers remizovali 1:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: A. El Kaabi 56′, C. Dessers 64′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Olympiakos Piraeus mal 61% držanie lopty, Rangers mal 39%. Olympiakos Piraeus mal 14 striel (2 na bránu), Rangers mal 11 (6 na bránu). Očakávané góly: Olympiakos Piraeus 0.71 — Rangers 1.16. Olympiakos Piraeus urobil 4 striedaní, Rangers urobil 4.

Rivalita od 2023

Olympiakos Piraeus vs Rangers vzájomné výsledky

1 stretnutí
Olympiakos Piraeus
1
výhier
Remízy
0
Rangers
0
výhier
Góly spolu
4 · 4.0/zápas
Obaja skórovali
1/1 · 100%
Nad 2,5
1/1 · 100%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 13 v 2023Všetkých 1 stretnutí

Aktuálna forma

Olympiakos Piraeus

LWLDWD

Rangers

LLWWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026