Menu

Az Alkmaar vs Fenerbahce

AFAS Stadion, Alkmaar7. novembra 2024 o 21:00
Domáci

AZ Alkmaar

31
Hostia

Fenerbahçe

Rozhodca: J. Beaton

Udalosti zápasu

AZ Alkmaar
Fenerbahçe
Výkop
Polčas
M. LahdoR. Daal
46′
49′Allan Saint-Maximin
Dave Kwakman51′
54′İsmail Yüksek
58′
İ. YüksekY. En-Nesyri
58′
A. Saint-MaximinS. Szymański
R. Daal

asistencia: T. Parrott

59′
62′
Youssef En-Nesyri

Missed Penalty

63′Rodrigo Becão
J. AddaiK. Smit
64′
70′
Y. En-Nesyri

asistencia: E. Džeko

M. de WitD. Kasius
72′
T. ParrottM. Meerdink
72′
K. Smit

asistencia: S. Mijnans

75′
79′
Rodrigo BecãoM. Yandaş
81′
M. MüldürC. Tosun
84′Fred
86′Bright Osayi-Samuel
D. Kasius

asistencia: K. Smit

87′
S. MaikumaW. Goes
88′
Ro-Zangelo Daal90+2′
90+4′Edin Džeko
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal6
4Shots off Goal2
11Total Shots11
4Blocked Shots3
4Shots insidebox8
7Shots outsidebox3
15Fouls12
5Corner Kicks3
2Offsides0
47%Ball Possession53%
2Yellow Cards6
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves0
443Total passes501
369Passes accurate407
83%Passes %81%
2.83expected_goals2.32
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy AZ Alkmaar je 6.79, v porovnaní s 7.07 u Fenerbahçe. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč AZ Alkmaar je S. Mijnans (7.17), u Fenerbahçe je to D. Livaković (7.70).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky AZ Alkmaar prispeli v tejto sezóne 32 gólmi a 16 asistenciami, na čele s T. Parrott (15G). U Fenerbahçe je to 23 gólov a 4 asistencií s lídrom E. Džeko (21G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

AZ Alkmaar nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.72, zatiaľ čo Fenerbahçe má 4 obrancov s priemerom 6.72. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

AZ Alkmaar nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.93, oproti 3 u Fenerbahçe s hodnotením 7.09. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

AZ Alkmaar nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.67, v porovnaní s 3 u Fenerbahçe s priemerom 7.39. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 79% u AZ Alkmaar a 86% u Fenerbahçe. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu AZ Alkmaar nazbierali v tejto sezóne 25 žltých kariet, v porovnaní s 16 u Fenerbahçe. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky AZ Alkmaar je 23.8 (najmladší: R. Owusu-Oduro (21), najstarší: S. Maikuma (28)), zatiaľ čo Fenerbahçe má priemer 30.4 (najmladší: M. Müldür (26), najstarší: E. Džeko (39)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu AZ Alkmaar majú priemerne 18 ligových štartov, oproti 9 u Fenerbahçe. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

AZ Alkmaar4-3-34-3-3Fenerbahçe
GKDEFMIDFWD
1Owusu-O.16Maikuma5Penetra22Dekker34Wit33Kwakman10Mijnans6Koopmei.17Addai9Parrott23Lahdo40Livakov.21Osayi-S.50Becão4Söyüncü16Müldür5Yüksek34Amrabat13Fred10Tadić9Džeko97Saint-M.

Náhradníci

Tréner: M. Martens

Náhradníci

Tréner: José Mourinho

AZ AlkmaarSila pozíciíFenerbahçe
6.79
Ø Hodnotenie
7.07
6.92Brankár (1 v 1)7.70
0G 1A0G 0A
6.72Obranca (4 v 4)6.72
5G 7A0G 0A
6.93Záložník (3 v 3)7.09
12G 5A2G 1A
6.67Útočník (3 v 3)7.39
15G 3A21G 3A
AZ Alkmaar4-3-3
1BrankárR. Owusu-Oduro6.91A
16ObrancaS. Maikuma6.7
5ObrancaAlexandre Penetra6.92G1A
22ObrancaM. Dekker6.4
34ObrancaM. de Wit6.83G6A
33ZáložníkD. Kwakman6.7
10ZáložníkS. Mijnans7.210G5A
6ZáložníkP. Koopmeiners6.92G
17ÚtočníkJ. Addai
9ÚtočníkT. Parrott7.015G3A
23ÚtočníkM. Lahdo6.3
Fenerbahçe4-3-3
40BrankárD. Livaković7.7
21ObrancaB. Osayi-Samuel
50ObrancaRodrigo Becão6.6
4ObrancaÇ. Söyüncü6.7
16ObrancaM. Müldür6.9
5Záložníkİ. Yüksek7.21G1A
34ZáložníkS. Amrabat7.21G
13ZáložníkFred6.9
10ÚtočníkD. Tadić
9ÚtočníkE. Džeko7.421G3A
97ÚtočníkA. Saint-Maximin

Prehľad zápasu

AZ Alkmaar zdolal Fenerbahçe 3:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: R. Daal 59′, Youssef En-Nesyri 62′, Y. En-Nesyri 70′, K. Smit 75′, D. Kasius 87′. Bolo udelených 8 žltých kariet. AZ Alkmaar mal 47% držanie lopty, Fenerbahçe mal 53%. AZ Alkmaar mal 11 striel (3 na bránu), Fenerbahçe mal 11 (6 na bránu). Očakávané góly: AZ Alkmaar 2.83 — Fenerbahçe 2.32. AZ Alkmaar urobil 5 striedaní, Fenerbahçe urobil 4.

Aktuálna forma

AZ Alkmaar

DDWDWL

Fenerbahçe

WLLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026