Menu

Athletic Club vs If Elfsborg

San Mamés Barria, Bilbao28. novembra 2024 o 18:45
30
Rozhodca: G. Kruashvili

Udalosti zápasu

Athletic Club
IF Elfsborg
Výkop
Adama Boiro

asistencia: Gorka Guruzeta

6′
Iñaki Williams21′
Beñat Prados

asistencia: Nico Williams

24′
30′Buhari Ibrahim
Polčas
46′
A. ZeneliG. Rapp
46′
I. BuhariT. Ouma
Gorka Guruzeta

asistencia: Adama Boiro

53′
I. WilliamsÁlex Berenguer
56′
Ruíz de GalarretaAnder Herrera
56′
Oihan SancetUnai Gómez
63′
Nico WilliamsNico Serrano
63′
72′
A. QasemR. Kaib
72′
M. BaidooT. Yegbe
72′
B. ZeneliE. Holten
Adama BoiroLekue
76′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal0
9Shots off Goal1
19Total Shots2
4Blocked Shots1
14Shots insidebox2
5Shots outsidebox0
13Fouls13
10Corner Kicks0
0Offsides2
70%Ball Possession30%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves2
647Total passes280
579Passes accurate211
89%Passes %75%
1.43expected_goals0.27
-1goals_prevented-1

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Athletic Club je 6.70, v porovnaní s 7.02 u IF Elfsborg. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Athletic Club je Ruíz de Galarreta (7.00), u IF Elfsborg je to B. Zeneli (7.45).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Athletic Club prispeli v tejto sezóne 25 gólmi a 13 asistenciami, na čele s Gorka Guruzeta (9G). U IF Elfsborg je to 11 gólov a 17 asistencií s lídrom S. Hedlund (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Athletic Club nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.65, zatiaľ čo IF Elfsborg má 3 obrancov s priemerom 6.94. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Athletic Club nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.73, oproti 4 u IF Elfsborg s hodnotením 7.11. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Athletic Club nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.54, v porovnaní s 3 u IF Elfsborg s priemerom 6.92. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 78% u Athletic Club a 46% u IF Elfsborg. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Athletic Club nazbierali v tejto sezóne 41 žltých kariet, v porovnaní s 24 u IF Elfsborg. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Athletic Club je 26.8 (najmladší: Adama Boiro (23), najstarší: Ruíz de Galarreta (32)), zatiaľ čo IF Elfsborg má priemer 27.6 (najmladší: A. Qasem (22), najstarší: N. Hult (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Athletic Club majú priemerne 23 ligových štartov, oproti 20 u IF Elfsborg. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Athletic Club4-2-3-13-4-3IF Elfsborg
GKDEFMIDFWD
1Simón2Gorosab.3Vivian4Paredes32Boiro16Galarre.24Prados9Williams8Sancet10Williams12Guruzeta31Petters.29Buhari8Holmén4Henriks.15Hedlund27Zeneli6Baldurs.23Hult9Zeneli10Baidoo18Qasem

Náhradníci

Tréner: Ernesto Valverde

Náhradníci

Tréner: O. Hiljemark

Athletic ClubSila pozíciíIF Elfsborg
6.70
Ø Hodnotenie
7.02
6.90Brankár (1 v 1)7.02
0G 0A0G 0A
6.65Obranca (4 v 3)6.94
3G 1A2G 0A
6.73Záložník (5 v 4)7.11
13G 9A7G 15A
6.54Útočník (1 v 3)6.92
9G 3A2G 2A
Athletic Club4-2-3-1
1BrankárUnai Simón6.9
2ObrancaAndoni Gorosabel6.61A
3ObrancaDani Vivian6.71G
4ObrancaAitor Paredes6.82G
32ObrancaAdama Boiro6.5
16ZáložníkRuíz de Galarreta7.01G2A
24ZáložníkBeñat Prados6.5
9ZáložníkI. Williams6.62G4A
8ZáložníkOihan Sancet6.64G
10ZáložníkNico Williams7.06G3A
12ÚtočníkGorka Guruzeta6.59G3A
IF Elfsborg3-4-3
31BrankárI. Pettersson7.0
29ObrancaI. Buhari6.91G
8ObrancaS. Holmén6.91G
4ObrancaG. Henriksson
15ZáložníkS. Hedlund6.94G4A
27ZáložníkB. Zeneli7.52G8A
6ZáložníkA. Baldursson
23ZáložníkN. Hult7.01G3A
9ÚtočníkA. Zeneli6.92G2A
10ÚtočníkM. Baidoo
18ÚtočníkA. Qasem

Prehľad zápasu

Athletic Club zdolal IF Elfsborg 3:0. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: Adama Boiro 6′, Beñat Prados 24′, Gorka Guruzeta 53′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Athletic Club mal 70% držanie lopty, IF Elfsborg mal 30%. Athletic Club mal 19 striel (6 na bránu), IF Elfsborg mal 2 (0 na bránu). Očakávané góly: Athletic Club 1.43 — IF Elfsborg 0.27. Athletic Club urobil 5 striedaní, IF Elfsborg urobil 5.

Aktuálna forma

Athletic Club

WLWLLW

IF Elfsborg

LWWLLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026