Menu

Az Alkmaar vs Galatasaray

AFAS Stadion, Alkmaar28. novembra 2024 o 18:45
Domáci

AZ Alkmaar

11
Rozhodca: H. Feșnic

Udalosti zápasu

AZ Alkmaar
Galatasaray
Výkop
-5′Yunus Akgün
S. Mijnans
2′
Ruben van Bommel6′
43′
V. Osimhen

asistencia: D. Mertens

Goal confirmed44′
VAR
Polčas
R. van BommelE. Poku
46′
J. ClasieD. Kwakman
46′
46′
V. NelssonM. Baltacı
64′
M. BatshuayiK. Demirbay
Z. BuurmeesterK. Smit
72′
M. LahdoD. Kasius
72′
Troy Parrott73′
T. ParrottM. Meerdink
81′
84′Dries Mertens
86′
B. YılmazB. Kutlu
87′
Y. AkgünE. Jelert
87′
Gabriel SaraH. Ziyech
Kees Smit88′
88′Victor Osimhen
89′Davinson Sánchez
Kees Smit90+2′
Kees Smit90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal5
6Shots off Goal8
12Total Shots19
1Blocked Shots6
6Shots insidebox12
6Shots outsidebox7
15Fouls10
3Corner Kicks5
2Offsides2
40%Ball Possession60%
4Yellow Cards4
1Red Cards0
4Goalkeeper Saves4
377Total passes554
279Passes accurate453
74%Passes %82%
1.67expected_goals2.10
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy AZ Alkmaar je 6.81, v porovnaní s 7.05 u Galatasaray. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč AZ Alkmaar je S. Mijnans (7.17), u Galatasaray je to Y. Akgün (7.24).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky AZ Alkmaar prispeli v tejto sezóne 30 gólmi a 10 asistenciami, na čele s T. Parrott (15G). U Galatasaray je to 37 gólov a 33 asistencií s lídrom V. Osimhen (13G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

AZ Alkmaar nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.86, zatiaľ čo Galatasaray má 3 obrancov s priemerom 6.93. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

AZ Alkmaar nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.87, oproti 4 u Galatasaray s hodnotením 7.16. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

AZ Alkmaar nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.67, v porovnaní s 3 u Galatasaray s priemerom 6.99. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u AZ Alkmaar a 85% u Galatasaray. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu AZ Alkmaar nazbierali v tejto sezóne 19 žltých kariet, v porovnaní s 30 u Galatasaray. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky AZ Alkmaar je 26.6 (najmladší: Z. Buurmeester (23), najstarší: J. Zoet (34)), zatiaľ čo Galatasaray má priemer 27.4 (najmladší: B. Yılmaz (25), najstarší: A. Bardakcı (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu AZ Alkmaar majú priemerne 16 ligových štartov, oproti 24 u Galatasaray. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

AZ Alkmaar4-3-33-4-1-2Galatasaray
GKDEFMIDFWD
41Zoet16Maikuma6Koopmei.5Penetra18Wolfe8Clasie10Mijnans28Buurmee.23Lahdo9Parrott7Bommel1Muslera6Sánchez25Nelsson42Bardakcı53Yılmaz34Torreira20Sara11Akgün10Mertens45Osimhen44Batshua.

Náhradníci

Tréner: M. Martens

Náhradníci

Tréner: O. Buruk

AZ AlkmaarSila pozíciíGalatasaray
6.81
Ø Hodnotenie
7.05
6.74Brankár (1 v 1)
0G 1A0G 0A
6.86Obranca (4 v 3)6.93
4G 1A1G 1A
6.87Záložník (3 v 4)7.16
11G 5A23G 27A
6.67Útočník (3 v 3)6.99
15G 3A13G 5A
AZ Alkmaar4-3-3
41BrankárJ. Zoet6.71A
16ObrancaS. Maikuma6.7
6ObrancaP. Koopmeiners6.92G
5ObrancaAlexandre Penetra6.92G1A
18ObrancaD. Møller Wolfe
8ZáložníkJ. Clasie7.01G
10ZáložníkS. Mijnans7.210G5A
28ZáložníkZ. Buurmeester6.4
23ÚtočníkM. Lahdo6.3
9ÚtočníkT. Parrott7.015G3A
7ÚtočníkR. van Bommel
Galatasaray3-4-1-2
1BrankárF. Muslera
6ObrancaD. Sánchez7.11G
25ObrancaV. Nelsson6.5
42ObrancaA. Bardakcı7.21A
53ZáložníkB. Yılmaz7.18G10A
34ZáložníkL. Torreira7.13G4A
20ZáložníkGabriel Sara7.25G4A
11ZáložníkY. Akgün7.27G9A
10ÚtočníkD. Mertens
45ÚtočníkV. Osimhen7.013G5A
44ÚtočníkM. Batshuayi

Prehľad zápasu

AZ Alkmaar a Galatasaray remizovali 1:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: S. Mijnans 2′, V. Osimhen 43′. Bolo udelených 8 žltých kariet, 1 červených kariet. AZ Alkmaar mal 40% držanie lopty, Galatasaray mal 60%. AZ Alkmaar mal 12 striel (5 na bránu), Galatasaray mal 19 (5 na bránu). Očakávané góly: AZ Alkmaar 1.67 — Galatasaray 2.10. AZ Alkmaar urobil 5 striedaní, Galatasaray urobil 5. VAR zasiahol: Goal confirmed (Peer Koopmeiners 44′).

Rivalita od 2025

AZ Alkmaar vs Galatasaray vzájomné výsledky

2 stretnutí
AZ Alkmaar
1
výhier
Remízy
1
Galatasaray
0
výhier
Góly spolu
9 · 4.5/zápas
Obaja skórovali
2/2 · 100%
Nad 2,5
2/2 · 100%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 41 v 2025Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

AZ Alkmaar

DDWDWL

Galatasaray

LWLWDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026