Menu

Fc Porto vs Fc Midtjylland

Estádio Do Dragão, Porto12. decembra 2024 o 21:00
Domáci

FC Porto

20
Rozhodca: A. Stavrev

Udalosti zápasu

FC Porto
FC Midtjylland
Výkop
D. Namaso

asistencia: S. Eustaquio

29′
Polčas
Danny Namaso55′
Samu Aghehowa

asistencia: Pepê

56′
61′
PaulinhoV. Bak Jensen
61′
M. Krüger-JohnsenD. Castillo
61′
E. ChilufyaV. Byskov
Fábio VieiraIván Jaime
70′
71′
E. ÓlafssonJ. Lössl
77′
A. GabrielP. Bravo
A. VarelaVasco Sousa
83′
PepêGonçalo Borges
83′
90+8′Mads Bech Sørensen
VAR
90+5′Goal cancelled
D. NamasoRodrigo Mora
90+4′
Martim FernandesTiago Djaló
90+4′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal1
7Shots off Goal2
17Total Shots5
3Blocked Shots2
10Shots insidebox5
7Shots outsidebox0
16Fouls11
3Corner Kicks7
3Offsides3
62%Ball Possession38%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves5
566Total passes337
507Passes accurate267
90%Passes %79%
2.35expected_goals0.97
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Porto je 6.85, v porovnaní s 6.98 u FC Midtjylland. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Porto je N. Pérez (7.40), u FC Midtjylland je to E. Ólafsson (7.73).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Porto prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 5 asistenciami, na čele s Samu Aghehowa (3G). U FC Midtjylland je to 6 gólov a 3 asistencií s lídrom O. Diao (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Porto nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.96, zatiaľ čo FC Midtjylland má 4 obrancov s priemerom 7.10. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Porto nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.75, oproti 3 u FC Midtjylland s hodnotením 6.30. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Porto nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.78, v porovnaní s 3 u FC Midtjylland s priemerom 6.70. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u FC Porto a 78% u FC Midtjylland. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Porto nazbierali v tejto sezóne 6 žltých kariet, v porovnaní s 5 u FC Midtjylland. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Porto je 24.6 (najmladší: Martim Fernandes (19), najstarší: S. Eustaquio (29)), zatiaľ čo FC Midtjylland má priemer 24.8 (najmladší: M. Krüger-Johnsen (19), najstarší: Paulinho (30)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Porto majú priemerne 11 ligových štartov, oproti 7 u FC Midtjylland. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Porto4-4-24-3-3FC Midtjylland
GKDEFMIDFWD
99Costa52Fernand.24Pérez4Otávio13Galeno10Vieira22Varela6Eustaqu.11Pepê9Aghehowa19Namaso16Ólafsson13Gabriel4Diao22Bech29Paulinho6Anderss.5Martínez24Sørensen14Chilufya18Buksa41Krüger-.

Náhradníci

Tréner: Vítor Bruno

Náhradníci

Tréner: T. Thomasberg

FC PortoSila pozíciíFC Midtjylland
6.85
Ø Hodnotenie
6.98
7.05Brankár (1 v 1)7.73
0G 0A0G 0A
6.96Obranca (4 v 4)7.10
1G 1A4G 2A
6.75Záložník (4 v 3)6.30
0G 2A0G 0A
6.78Útočník (2 v 3)6.70
6G 2A2G 1A
FC Porto4-4-2
99BrankárDiogo Costa7.0
52ObrancaMartim Fernandes6.51A
24ObrancaN. Pérez7.41G
4ObrancaOtávio
13ObrancaGaleno
10ZáložníkFábio Vieira
22ZáložníkA. Varela6.9
6ZáložníkS. Eustaquio6.5
11ZáložníkPepê6.82A
9ÚtočníkSamu Aghehowa6.73G
19ÚtočníkD. Namaso6.83G2A
FC Midtjylland4-3-3
16BrankárE. Ólafsson7.7
13ObrancaA. Gabriel6.7
4ObrancaO. Diao7.02G1A
22ObrancaM. Bech7.21G1A
29ObrancaPaulinho7.51G
6ZáložníkJ. Andersson
5ZáložníkE. Martínez
24ZáložníkO. Sørensen6.3
14ÚtočníkE. Chilufya6.1
18ÚtočníkA. Buksa1G
41ÚtočníkM. Krüger-Johnsen7.31G1A

Prehľad zápasu

FC Porto zdolal FC Midtjylland 2:0. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: D. Namaso 29′, Samu Aghehowa 56′. Bolo udelených 2 žltých kariet. FC Porto mal 62% držanie lopty, FC Midtjylland mal 38%. FC Porto mal 17 striel (7 na bránu), FC Midtjylland mal 5 (1 na bránu). Očakávané góly: FC Porto 2.35 — FC Midtjylland 0.97. FC Porto urobil 5 striedaní, FC Midtjylland urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (Adam Buksa 90′).

Aktuálna forma

FC Porto

LWWDWL

FC Midtjylland

DDDWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026