Menu

Rangers vs Tottenham

Ibrox Stadium, Glasgow12. decembra 2024 o 21:00
Domáci

Rangers

11
Hostia

Tottenham

Rozhodca: S. Schärer

Udalosti zápasu

Rangers
Tottenham
Výkop
Mohammed Diomande20′
J. SouttarL. Balogun
35′
Polčas
46′
T. WernerD. Kulusevski
H. Igamane

asistencia: J. Tavernier

47′
60′
B. JohnsonD. Solanke
61′
R. BentancurP. Sarr
61′
Y. BissoumaL. Bergvall
68′Radu Drăguşin
N. BajramiC. Barron
68′
V. ČernýD. Sterling
69′
72′Lucas Bergvall
75′
D. Kulusevski

asistencia: D. Solanke

H. IgamaneC. Dessers
80′
R. YılmazR. Fraser
80′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal3
4Shots off Goal6
15Total Shots12
5Blocked Shots3
10Shots insidebox9
5Shots outsidebox3
9Fouls9
7Corner Kicks7
5Offsides2
41%Ball Possession59%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves5
380Total passes564
304Passes accurate487
80%Passes %86%
1.28expected_goals0.87
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Rangers je 6.95, v porovnaní s 6.64 u Tottenham. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Rangers je Jefté (7.17), u Tottenham je to Pedro Porro (6.86).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Rangers prispeli v tejto sezóne 16 gólmi a 9 asistenciami, na čele s H. Igamane (12G). U Tottenham je to 6 gólov a 6 asistencií s lídrom A. Gray (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Rangers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.01, zatiaľ čo Tottenham má 4 obrancov s priemerom 6.62. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Rangers nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.85, oproti 5 u Tottenham s hodnotením 6.67. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Rangers nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 7.16, v porovnaní s 1 u Tottenham s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u Rangers a 80% u Tottenham. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Rangers nazbierali v tejto sezóne 15 žltých kariet, v porovnaní s 29 u Tottenham. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Rangers je 26.4 (najmladší: Jefté (22), najstarší: J. Tavernier (34)), zatiaľ čo Tottenham má priemer 26.0 (najmladší: A. Gray (19), najstarší: Son Heung-Min (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Rangers majú priemerne 15 ligových štartov, oproti 19 u Tottenham. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Rangers4-2-3-14-2-3-1Tottenham
GKDEFMIDFWD
1Butland2Taverni.5Souttar4Pröpper22Jefté10Diomande43Raskin18Černý14Bajrami3Yılmaz29Igamane20Forster23Porro14Gray6Drăgușin13Udogie30Bentanc.8Bissouma22Johnson10Maddison16Werner7Heung-M.

Náhradníci

Tréner: P. Clement

Náhradníci

Tréner: A. Postecoglou

RangersSila pozíciíTottenham
6.95
Ø Hodnotenie
6.64
6.95Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
7.01Obranca (4 v 4)6.62
2G 4A3G 5A
6.85Záložník (5 v 5)6.67
2G 4A3G 1A
7.16Útočník (1 v 1)
12G 1A0G 0A
Rangers4-2-3-1
1BrankárJ. Butland7.0
2ObrancaJ. Tavernier6.71G
5ObrancaJ. Souttar7.2
4ObrancaR. Pröpper
22ObrancaJefté7.21G4A
10ZáložníkM. Diomande7.01G
43ZáložníkN. Raskin6.71A
18ZáložníkV. Černý
14ZáložníkN. Bajrami6.81G1A
3ZáložníkR. Yılmaz6.92A
29ÚtočníkH. Igamane7.212G1A
Tottenham4-2-3-1
20BrankárF. Forster
23ObrancaPedro Porro6.91G2A
14ObrancaA. Gray6.62G2A
6ObrancaR. Drăgușin6.5
13ObrancaD. Udogie6.51A
30ZáložníkR. Bentancur6.81G1A
8ZáložníkY. Bissouma6.6
22ZáložníkB. Johnson6.62G
10ZáložníkJ. Maddison
16ZáložníkT. Werner
7ÚtočníkSon Heung-Min

Prehľad zápasu

Rangers a Tottenham remizovali 1:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: H. Igamane 47′, D. Kulusevski 75′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Rangers mal 41% držanie lopty, Tottenham mal 59%. Rangers mal 15 striel (6 na bránu), Tottenham mal 12 (3 na bránu). Očakávané góly: Rangers 1.28 — Tottenham 0.87. Rangers urobil 5 striedaní, Tottenham urobil 4.

Aktuálna forma

Rangers

LLWWWW

Tottenham

WWDLLW

Stadium

Ibrox Stadium, Glasgow City — 50,987 capacity, opened in 1899, designed by Archibald Leitch. Home of Rangers F.C..

Ibrox Stadium

Archibald99 · Public domain

Capacity
50,987
Opened
1899
Architect
Archibald Leitch
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026