Menu

Az Alkmaar vs As Roma

AFAS Stadion, Alkmaar23. januára 2025 o 18:45
Domáci

AZ Alkmaar

10
Hostia

AS Roma

Rozhodca: I. Peljto

Udalosti zápasu

AZ Alkmaar
AS Roma
Výkop
19′Artem Dovbyk
Polčas
46′
A. DovbykM. Soulé
Mexx Meerdink53′
P. KoopmeinersK. Belić
62′
M. LahdoZ. Buurmeester
62′
Wouter Goes63′
71′Alexis Saelemaekers
E. PokuR. Daal
72′
M. MeerdinkT. Parrott
72′
74′
A. SaelemaekersS. El Shaarawy
T. Parrott

asistencia: D. Møller Wolfe

80′
85′
L. ParedesT. Baldanzi
Kristijan Belić90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal2
3Shots off Goal6
7Total Shots11
3Blocked Shots3
4Shots insidebox6
3Shots outsidebox5
19Fouls10
6Corner Kicks1
1Offsides0
36%Ball Possession64%
3Yellow Cards3
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves0
370Total passes648
288Passes accurate576
78%Passes %89%
1.08expected_goals0.73
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy AZ Alkmaar je 6.86, v porovnaní s 6.80 u AS Roma. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč AZ Alkmaar je S. Mijnans (7.17), u AS Roma je to P. Dybala (7.33).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky AZ Alkmaar prispeli v tejto sezóne 21 gólmi a 9 asistenciami, na čele s S. Mijnans (10G). U AS Roma je to 5 gólov a 4 asistencií s lídrom E. Ndicka (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

AZ Alkmaar nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.88, zatiaľ čo AS Roma má 3 obrancov s priemerom 6.82. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

AZ Alkmaar nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.88, oproti 5 u AS Roma s hodnotením 6.73. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

AZ Alkmaar nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.66, v porovnaní s 2 u AS Roma s priemerom 6.73. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 78% u AZ Alkmaar a 77% u AS Roma. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu AZ Alkmaar nazbierali v tejto sezóne 26 žltých kariet, v porovnaní s 7 u AS Roma. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky AZ Alkmaar je 24.4 (najmladší: R. Owusu-Oduro (21), najstarší: J. Clasie (34)), zatiaľ čo AS Roma má priemer 26.7 (najmladší: N. Pisilli (21), najstarší: P. Dybala (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu AZ Alkmaar majú priemerne 18 ligových štartov, oproti 7 u AS Roma. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

AZ Alkmaar4-2-3-13-5-2AS Roma
GKDEFMIDFWD
1Owusu-O.16Maikuma3Goes5Penetra18Wolfe6Koopmei.8Clasie21Poku10Mijnans23Lahdo35Meerdink99Svilar19Çelik15Hummels5Ndicka56Saelema.17Koné16Paredes61Pisilli3Angeliño21Dybala11Dovbyk

Náhradníci

Tréner: M. Martens

Náhradníci

Tréner: C. Ranieri

AZ AlkmaarSila pozíciíAS Roma
6.86
Ø Hodnotenie
6.80
6.92Brankár (1 v 1)7.08
0G 1A0G 0A
6.88Obranca (4 v 3)6.82
3G 1A2G 2A
6.88Záložník (5 v 5)6.73
14G 6A2G 0A
6.66Útočník (1 v 2)6.73
4G 1A1G 2A
AZ Alkmaar4-2-3-1
1BrankárR. Owusu-Oduro6.91A
16ObrancaS. Maikuma6.7
3ObrancaW. Goes7.01G
5ObrancaAlexandre Penetra6.92G1A
18ObrancaD. Møller Wolfe
6ZáložníkP. Koopmeiners6.92G
8ZáložníkJ. Clasie7.01G
21ZáložníkE. Poku7.01G1A
10ZáložníkS. Mijnans7.210G5A
23ZáložníkM. Lahdo6.3
35ÚtočníkM. Meerdink6.74G1A
AS Roma3-5-2
99BrankárM. Svilar7.1
19ObrancaZ. Çelik6.82A
15ObrancaM. Hummels
5ObrancaE. Ndicka6.92G
56ZáložníkA. Saelemaekers
17ZáložníkM. Koné6.5
16ZáložníkL. Paredes
61ZáložníkN. Pisilli7.12G
3ZáložníkAngeliño6.6
21ÚtočníkP. Dybala7.31G1A
11ÚtočníkA. Dovbyk6.11A

Prehľad zápasu

AZ Alkmaar zdolal AS Roma 1:0. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: T. Parrott 80′. Bolo udelených 6 žltých kariet. AZ Alkmaar mal 36% držanie lopty, AS Roma mal 64%. AZ Alkmaar mal 7 striel (1 na bránu), AS Roma mal 11 (2 na bránu). Očakávané góly: AZ Alkmaar 1.08 — AS Roma 0.73. AZ Alkmaar urobil 4 striedaní, AS Roma urobil 3.

Aktuálna forma

AZ Alkmaar

DDWDWL

AS Roma

WWDWLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026