Menu
Francúzsko

Division 1 Women

Tabuľka

Division 1 Women · 2026

Aktuálna tabuľka Division 1 Women 2026 s 12 tímami. Metz W vedie s 18 bodmi po 6 zápasoch, za ním nasleduje Besancon W s 14 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Metz W660235:143+92
2Besancon W642168:165+3
3Brest Bretagne W642193:163+30
4Dijon W642169:157+12
5Saint Amand W642162:150+12
6Chambray Touraine W642169:138+31
7Achenheim Truchtersheim W632156:1560
8Plan de Cuques W633150:162-12
9Stella St. Maur W614138:186-48
10Nice W615155:180-25
11Toulon W605159:199-40
12Paris 92 W605151:206-55

Výsledky

Division 1 Women · 36
Výsledky5. 9. 2026–14. 10. 2026
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
št 8. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 16. 9.
Detail zápasu
st 16. 9.
Detail zápasu
st 16. 9.
Detail zápasu
st 16. 9.
Detail zápasu
st 16. 9.
Detail zápasu
st 16. 9.
Detail zápasu
pi 11. 9.
Detail zápasu
pi 11. 9.
Detail zápasu
st 9. 9.
Detail zápasu
st 9. 9.
Detail zápasu
st 9. 9.
Detail zápasu
so 5. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

96 zápasov
Achenheim Truchtersheim W
Besancon W
Toulon W
Plan de Cuques W
Nice W
Brest Bretagne W
Metz W
Dijon W
Chambray Touraine W
Saint Amand W
Paris 92 W
Stella St. Maur W
Besancon W
Dijon W
Brest Bretagne W
Achenheim Truchtersheim W
Metz W
Chambray Touraine W
Plan de Cuques W
Paris 92 W
Stella St. Maur W
Saint Amand W
Toulon W
Nice W
Saint Amand W
Metz W
Dijon W
Stella St. Maur W
Achenheim Truchtersheim W
Toulon W
Nice W
Paris 92 W
Chambray Touraine W
Brest Bretagne W
Besancon W
Plan de Cuques W
Paris 92 W
Dijon W
Plan de Cuques W
Achenheim Truchtersheim W
Toulon W
Besancon W
Nice W
Chambray Touraine W
Metz W
Stella St. Maur W
Brest Bretagne W
Saint Amand W
Dijon W
Toulon W
Saint Amand W
Plan de Cuques W
Achenheim Truchtersheim W
Metz W
Besancon W
Nice W
Chambray Touraine W
Paris 92 W
Stella St. Maur W
Brest Bretagne W
Paris 92 W
Saint Amand W
Chambray Touraine W
Stella St. Maur W
Nice W
Toulon W
Dijon W
Plan de Cuques W
Achenheim Truchtersheim W
Brest Bretagne W
Metz W
Besancon W
Plan de Cuques W
Metz W
Brest Bretagne W
Nice W
Saint Amand W
Chambray Touraine W
Stella St. Maur W
Dijon W
Besancon W
Paris 92 W
Toulon W
Achenheim Truchtersheim W
Paris 92 W
Plan de Cuques W
Achenheim Truchtersheim W
Stella St. Maur W
Toulon W
Brest Bretagne W
Nice W
Metz W
Dijon W
Saint Amand W
Chambray Touraine W
Besancon W
Saint Amand W
Stella St. Maur W
Paris 92 W
Nice W
Plan de Cuques W
Chambray Touraine W
Metz W
Toulon W
Brest Bretagne W
Dijon W
Besancon W
Achenheim Truchtersheim W
Brest Bretagne W
Metz W
Dijon W
Paris 92 W
Stella St. Maur W
Plan de Cuques W
Achenheim Truchtersheim W
Chambray Touraine W
Nice W
Besancon W
Toulon W
Saint Amand W
Paris 92 W
Brest Bretagne W
Metz W
Saint Amand W
Chambray Touraine W
Dijon W
Besancon W
Stella St. Maur W
Nice W
Achenheim Truchtersheim W
Plan de Cuques W
Toulon W
Brest Bretagne W
Chambray Touraine W
Dijon W
Besancon W
Saint Amand W
Nice W
Stella St. Maur W
Metz W
Achenheim Truchtersheim W
Plan de Cuques W
Toulon W
Paris 92 W
Plan de Cuques W
Saint Amand W
Besancon W
Brest Bretagne W
Chambray Touraine W
Nice W
Dijon W
Metz W
Paris 92 W
Achenheim Truchtersheim W
Stella St. Maur W
Toulon W
Achenheim Truchtersheim W
Dijon W
Metz W
Paris 92 W
Brest Bretagne W
Stella St. Maur W
Saint Amand W
Besancon W
Toulon W
Chambray Touraine W
Nice W
Plan de Cuques W
Besancon W
Toulon W
Brest Bretagne W
Plan de Cuques W
Chambray Touraine W
Metz W
Dijon W
Nice W
Stella St. Maur W
Paris 92 W
Achenheim Truchtersheim W
Saint Amand W
Saint Amand W
Brest Bretagne W
Metz W
Achenheim Truchtersheim W
Nice W
Stella St. Maur W
Paris 92 W
Chambray Touraine W
Plan de Cuques W
Besancon W
Toulon W
Dijon W

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 12 tímov v Division 1 Women na jednom mieste. Metz W vedie s 6 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Metz W16600235143
Besancon W26402168165
Brest Bretagne W36402193163
Dijon W46402169157
Saint Amand W56402162150
Chambray Touraine W66402169138
Achenheim Truchtersheim W76312156156
Plan de Cuques W86303150162
Stella St. Maur W96114138186
Nice W106105155180
Toulon W116015159199
Paris 92 W126015151206

Minulé sezóny

Division 1 Women

Prehliadajte 16 archivovaných sezón Division 1 Women, od 2008 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

15. 1. 2025
Založený:1975

LFH Division 1 Féminine bola etablovaná v roku 1975 s cieľom vytvoriť štruktúrovanú profesionálnu súťaž pre ženský hádzanársky futbal vo Francúzsku. Liga prešla výraznou evolúciou a od roku 2017 nosi označenie Ligue Butagaz Énergie. Metz Handball, Brest Bretagne a ďalší dosiahli globálny profil prostredníctvom účasti v EHF Champions League.

  1. 1975 — LFH Division 1 Féminine etablovaná ako najvyššia ženská hádzanárska liga Francúzska
  2. 1989 — Metz Handball začína dominantnú éru
  3. 2017 — Liga premenovaná na Ligue Butagaz Énergie
  4. 2019 — Vysielacie práva prejdú na Sport en France
  5. 2024 — Brest Bretagne Handball sa etablovalo ako kandidát na titul
  6. 2025 — Metz Handball vyhráva 27. majstrovský titul

Formát súťaže

15. 1. 2025
Tímy:14Zostupové miesta:1Európske miesta:4

LFH Division 1 Féminine funguje v domácom a vonkajšom rund-robin formáte, kde každý zo 14 klubov hrá s každým súperom dvakrát počas regulárnej sezóny, čo dáva 26 zápasov. Posledne umiestnený klub automaticky zostupuje do LFH Division 2 Féminine. Štyri najlepšie kluby získajú európsku kvalifikáciu.

Rekordy

15. 1. 2025
Najviac titulov:Metz Handball (27)

27 majstrovských titulov Metz Handball predstavuje bezprecedentnú dominanciu vo francúzskej ženskej hádzanej.

Analýza

15. 1. 2025

Analýza aktuálnej sezóny

Brest Bretagne Handball stojí na vrchole sezóny LFH Division 1 Féminine 2024/25 a dosiahol pozoruhodnú neporazenú bilanciu v prvých 16 zápasoch so 48 bodmi z 16 po sebe idúcich víťazstiev. So 564 vstrelených gólov pri len 370 inkasovaných preukazujú výnimočnú konzistentnosť.

Metz Handball, najdekorovanejší klub ligy so 27 majstrovskými titulmi, zostáva primárnym vyzývateľom. Napriek jednej prehre Metz nazhromaždil 46 bodov s pôsobivými 606 vstrelených gólov.

Chambray Touraine Handball zaujíma tretie miesto so 39 bodmi, zatiaľ čo Saint Amand Handball a Dijon Handball nasledujú na štvrtom a piatom mieste.

Dominancia v lige a súťažná rovnováha

Kým Metz Handball sa etabloval ako nespochybniteľná sila s 27 titulmi, vzostup Brest Bretagne Handball naznačuje, že liga môže vstúpiť do novej súťažnej éry.

Európske ambície

Brest Bretagne Handball aj Metz Handball preukázali schopnosť súťažiť na najvyšších úrovniach európskeho klubového hádzanárskeho futbalu.

Rozvojová pipeline

LFH Division 1 Féminine slúži ako kľúčový rozvojový kanál pre hráčky francúzskeho národného tímu. Úspech francúzskeho ženského hádzanárskeho futbalu na olympijských hrách a majstrovstvách EHF Europe možno čiastočne pripísať tomuto súťažnému prostrediu.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v LFH Division 1 Féminine?

LFH Division 1 Féminine zahŕňa 14 klubov v domácom a vonkajšom rund-robin formáte, pričom každý tím odohráva 26 zápasov v regulárnej sezóne.

Ktorý klub vyhral najviac titulov LFH Division 1 Féminine?

Metz Handball drží rekord so 27 majstrovskými titulmi vrátane pozoruhodnej 6-ročnej série po sebe idúcich víťazstiev.

Ako funguje zostup v LFH Division 1 Féminine?

Posledne umiestnený klub na konci regulárnej sezóny automaticky zostupuje do LFH Division 2 Féminine a je nahradený šampiónom Division 2.

Koľko európskych miest má LFH Division 1 Féminine?

Štyri najlepšie kluby získajú automatickú kvalifikáciu pre európske súťaže, predovšetkým EHF Champions League a EHF Europa League.

Kto je aktuálnym titulným sponzorom ligy?

Liga je oficiálne známa ako Ligue Butagaz Énergie po sponzorskej partnerstve s Butagaz, hlavnou francúzskou energetickou spoločnosťou od roku 2017.

Kto sú aktuálni hlavní kandidáti v lige?

Brest Bretagne Handball a Metz Handball sú dominantné sily, pričom Brest si drží neporazenú bilanciu v sezóne 2024/25, zatiaľ čo Metz pokračuje v historickej víťaznej tradícii so 27 celkovými titulmi.

API dáta: 15. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 15. 1. 2025