Menu

Tabuľka

Proligue · 2026

Aktuálna tabuľka Proligue 2026 s 16 tímami. Pau Billere vedie s 16 bodmi po 8 zápasoch, za ním nasleduje Dijon s 14 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Pau Billere880261:228+33
2Dijon972289:240+49
3Cherbourg871266:242+24
4Creteil862249:239+10
5Ivry862265:235+30
6Pontault853263:254+9
7Cournon d'Auvergne844247:241+6
8Saintes945266:275-9
9Valence835274:275-1
10Besancon835236:244-8
11Draguignan Var835218:245-27
12Sarrebourg835223:243-20
13Val d'Oise826244:257-13
14Istres826217:232-15
15Massy Essonne826238:267-29
16Frontignan808229:268-39
Výsledky9. 10. 2026–29. 10. 2026
št 29. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
pi 23. 10.
Detail zápasu
pi 23. 10.
Detail zápasu
pi 23. 10.
Detail zápasu
pi 23. 10.
Detail zápasu
pi 23. 10.
Detail zápasu
pi 23. 10.
Detail zápasu
pi 23. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Saintes
Cherbourg
Massy Essonne
Draguignan Var
Pau Billere
Ivry
Creteil
Pontault
Cournon d'Auvergne
Dijon
Besancon
Frontignan
Sarrebourg
Valence
Val d'Oise
Istres
Dijon
Sarrebourg
Istres
Besancon
Valence
Pontault
Cherbourg
Massy Essonne
Cournon d'Auvergne
Pau Billere
Frontignan
Draguignan Var
Ivry
Saintes
Val d'Oise
Creteil
Pontault
Frontignan
Saintes
Val d'Oise
Massy Essonne
Istres
Pau Billere
Dijon
Draguignan Var
Valence
Creteil
Cournon d'Auvergne
Besancon
Ivry
Sarrebourg
Cherbourg
Istres
Creteil
Valence
Saintes
Cherbourg
Besancon
Cournon d'Auvergne
Massy Essonne
Dijon
Draguignan Var
Frontignan
Sarrebourg
Ivry
Pontault
Val d'Oise
Pau Billere
Valence
Frontignan
Pontault
Sarrebourg
Saintes
Istres
Pau Billere
Creteil
Draguignan Var
Ivry
Cherbourg
Dijon
Besancon
Cournon d'Auvergne
Massy Essonne
Val d'Oise
Creteil
Saintes
Dijon
Valence
Draguignan Var
Pontault
Frontignan
Istres
Ivry
Cherbourg
Massy Essonne
Besancon
Val d'Oise
Cournon d'Auvergne
Sarrebourg
Pau Billere
Pontault
Massy Essonne
Valence
Val d'Oise
Saintes
Draguignan Var
Besancon
Sarrebourg
Pau Billere
Frontignan
Cournon d'Auvergne
Ivry
Cherbourg
Creteil
Istres
Dijon
Pau Billere
Valence
Sarrebourg
Istres
Pontault
Cournon d'Auvergne
Val d'Oise
Cherbourg
Massy Essonne
Saintes
Ivry
Dijon
Frontignan
Besancon
Creteil
Draguignan Var
Besancon
Valence
Cherbourg
Pau Billere
Cournon d'Auvergne
Frontignan
Dijon
Pontault
Draguignan Var
Sarrebourg
Istres
Val d'Oise
Massy Essonne
Creteil
Saintes
Ivry
Pontault
Besancon
Val d'Oise
Draguignan Var
Sarrebourg
Saintes
Valence
Massy Essonne
Pau Billere
Cournon d'Auvergne
Ivry
Istres
Frontignan
Cherbourg
Creteil
Dijon
Besancon
Val d'Oise
Cherbourg
Valence
Draguignan Var
Dijon
Istres
Cournon d'Auvergne
Ivry
Frontignan
Massy Essonne
Pau Billere
Saintes
Pontault
Sarrebourg
Creteil
Valence
Draguignan Var
Val d'Oise
Massy Essonne
Pontault
Ivry
Frontignan
Saintes
Pau Billere
Besancon
Dijon
Cherbourg
Creteil
Istres
Cournon d'Auvergne
Sarrebourg
Besancon
Cherbourg
Creteil
Val d'Oise
Draguignan Var
Pau Billere
Istres
Frontignan

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 16 tímov v Proligue na jednom mieste. Pau Billere vedie s 8 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryGólyInkasované
Pau Billere1880261228
Dijon2972289240
Cherbourg3871266242
Creteil4862249239
Ivry5862265235
Pontault6853263254
Cournon d'Auvergne7844247241
Saintes8945266275
Valence9835274275
Besancon10835236244
Draguignan Var11835218245
Sarrebourg12835223243
Val d'Oise13826244257
Istres14826217232
Massy Essonne15826238267
Frontignan16808229268

Minulé sezóny

Proligue

Prehliadajte 7 archivovaných sezón Proligue, od 2018 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1952Predchodca:French National Handball Championship (Division 1)

ProLigue má korene v roku 1952, keď Francúzsko etablovalo prvé národné hádzanárske majstrovstvo. Moderná profesionálna éra sa upevnila v roku 2004 vytvorením Ligue Nationale de Handball (LNH). V roku 2016 liga prevzala sponzorstvo Liqui Moly a stala sa Liqui Moly Starligue.

  1. 1952 — Francúzske národné hádzanárske majstrovstvo etablované
  2. 1992 — Profesionálny systém formálne ustanovený so štruktúrovanou správou ligy
  3. 2004 — LNH (Ligue Nationale de Handball) vytvorená; zavedené označenie ProLigue
  4. 2016 — Liqui Moly sa stáva titulným sponzorom; rebrand na Liqui Moly Starligue
  5. 2020 — Liga prispôsobuje formát počas pandémie COVID-19
  6. 2024 — Paris Saint-Germain vyhráva 12. majstrovský titul

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:16Zostupové miesta:1Európske miesta:2

ProLigue používa domáci a vonkajší rund-robin formát s 30 zápasmi na tím (15 doma, 15 vonku) počas regulárnej sezóny od septembra do marca. Najlepších 8 tímov sa kvalifikuje do play-off fázy. Posledne umiestnený klub automaticky zostupuje do LNH Division 2.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Montpellier Handball (14)Historický kráľ strelcov:Raphaël Caucheteux (2 642 gólov)

Sezóna 2024-25 videla Paris Saint-Germain stanoviť nový rekord so 56 bodmi v regulárnej sezóne.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna ProLigue 2025/26 predstavuje fascinujúcu súťažnú krajinu dominovanú Pau Billère a Ivry, ktorí vedú s 29 bodmi každý po 19 odohraných zápasoch. Caen a Saran sú na treťom a štvrtom mieste s 26 bodmi každý. Pontault (25 bodov) zaokrúhľuje päťku.

V dolnej časti tabuľky čelia niektoré kluby znepokojujúcej situácii. Massy Essonne (11 bodov z 20 zápasov) a Angers (8 bodov z 19 zápasov) stoja pred takmer istým zostupom.

Súťažná štruktúra a dynamika play-off

16-tímový formát ProLigue s jednokolovým play-off systémom vytvára odlišné strategické fázy.

Historický kontext

14 majstrovských titulov Montpellier Handball predstavuje najúspešnejšie pôsobenie v histórii ProLigue. Vzostup Paris Saint-Germain, ktorý vyvrcholil 12. titulom v roku 2024/25, signalizuje možnú zmenu paradigmy.

Medzinárodná dimenzia

ProLigue slúži ako kľúčový rozvojový kanál pre hráčov francúzskeho národného tímu a čoraz viac priťahuje medzinárodných elitných talentov.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v ProLigue?

V ProLigue, najvyššej triede francúzskeho hádzanárskeho futbalu, súťaží 16 profesionálnych klubov. Každý tím odohráva 30 zápasov v regulárnej sezóne (15 doma, 15 vonku) od septembra do marca.

Ktorý klub vyhral najviac titulov ProLigue?

Montpellier Handball drží rekord so 14 majstrovskými titulmi. Paris Saint-Germain je druhý s 12 titulmi a v súčasnosti vedie súťažnú krajinu.

Ako funguje zostup v ProLigue?

Posledne umiestnený klub v 16-tímovej regulárnej sezóne automaticky zostupuje do LNH Division 2 na nasledujúcu sezónu. Top 8 tímov postúpi do play-off fázy.

Koľko európskych miest ponúka ProLigue?

ProLigue ponúka 2 priame kvalifikačné miesta pre EHF Champions League: jedno pre šampióna regulárnej sezóny a jedno pre play-off šampióna.

Kto je súčasný titulný sponzor ProLigue?

Liqui Moly, nemecká motorová olejová spoločnosť, drží práva na pomenovanie ligy, ktorá je od roku 2016 oficiálne označená ako Liqui Moly Starligue.

Kto je rekordný strelec v histórii ProLigue?

Raphaël Caucheteux drží rekord v celoživotnom skórovaní so 2 642 gólmi v súťaži ProLigue.

API dáta: 30. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026