Menu
Holandsko

Eredivisie Women

Tabuľka

Eredivisie Women · 2026

Aktuálna tabuľka Eredivisie Women 2026 s 13 tímami. JuRo Unirek W vedie s 10 bodmi po 5 zápasoch, za ním nasleduje Kwiek W s 10 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1JuRo Unirek W550147:125+22
2Kwiek W651190:150+40
3KRAS/Volendam W541144:136+8
5Quintus W642168:160+8
6Foreholte W632167:163+4
7Venlo W633207:197+10
8Deurningen W633177:179-2
9PSV Handbal W623171:177-6
10VOC Amsterdam W624188:200-12
11Vlug en Lenig W624171:198-27
12Westfriesland SEW W624201:194+7
13M.H.V. 81 W615146:187-41
14Westlandia W606147:177-30

Výsledky

Eredivisie Women · 41
Výsledky19. 9. 2026–17. 10. 2026
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
ut 29. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
st 23. 9.
Detail zápasu
so 19. 9.
Detail zápasu
so 19. 9.
Detail zápasu
so 19. 9.
Detail zápasu
so 19. 9.
Detail zápasu
so 19. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
KRAS/Volendam W
JuRo Unirek W
VOC Amsterdam W
Vlug en Lenig W
Westfriesland SEW W
E&O W
Venlo W
M.H.V. 81 W
Quintus W
Foreholte W
KRAS/Volendam W
PSV Handbal W
Deurningen W
JuRo Unirek W
Kwiek W
Westlandia W
JuRo Unirek W
Westfriesland SEW W
M.H.V. 81 W
KRAS/Volendam W
Vlug en Lenig W
Deurningen W
Foreholte W
Venlo W
PSV Handbal W
VOC Amsterdam W
Westlandia W
Quintus W
VOC Amsterdam W
M.H.V. 81 W
Westfriesland SEW W
Vlug en Lenig W
Deurningen W
PSV Handbal W
Quintus W
Kwiek W
Venlo W
Westlandia W
Foreholte W
KRAS/Volendam W
JuRo Unirek W
E&O W
Kwiek W
Venlo W
Vlug en Lenig W
JuRo Unirek W
Westlandia W
KRAS/Volendam W
M.H.V. 81 W
Deurningen W
Foreholte W
VOC Amsterdam W
PSV Handbal W
Westfriesland SEW W
E&O W
Quintus W
JuRo Unirek W
PSV Handbal W
KRAS/Volendam W
Kwiek W
Venlo W
Quintus W
Vlug en Lenig W
E&O W
Westfriesland SEW W
M.H.V. 81 W
Deurningen W
Foreholte W
VOC Amsterdam W
Westlandia W
Westfriesland SEW W
Foreholte W
Venlo W
E&O W
Quintus W
KRAS/Volendam W
Kwiek W
VOC Amsterdam W
Westlandia W
Deurningen W
M.H.V. 81 W
JuRo Unirek W
PSV Handbal W
Vlug en Lenig W
KRAS/Volendam W
Venlo W
E&O W
KRAS/Volendam W
Deurningen W
Kwiek W
E&O W
PSV Handbal W
Vlug en Lenig W
M.H.V. 81 W
VOC Amsterdam W
Quintus W
Westfriesland SEW W
Westlandia W
Foreholte W
JuRo Unirek W
Vlug en Lenig W
Foreholte W
VOC Amsterdam W
Venlo W
Deurningen W
Quintus W
Kwiek W
Westfriesland SEW W
JuRo Unirek W
Westlandia W
PSV Handbal W
M.H.V. 81 W
KRAS/Volendam W
VOC Amsterdam W
Kwiek W
JuRo Unirek W
Quintus W
Westfriesland SEW W
Venlo W
Deurningen W
M.H.V. 81 W
E&O W
Westlandia W
Vlug en Lenig W
Foreholte W
PSV Handbal W
Deurningen W
KRAS/Volendam W
JuRo Unirek W
Quintus W
Vlug en Lenig W
Kwiek W
Westfriesland SEW W
Venlo W
M.H.V. 81 W
Foreholte W
E&O W
VOC Amsterdam W
PSV Handbal W
Westlandia W
Venlo W
JuRo Unirek W
VOC Amsterdam W
Deurningen W
Quintus W
Vlug en Lenig W
Kwiek W
PSV Handbal W
KRAS/Volendam W
Westfriesland SEW W
Foreholte W
E&O W
Westlandia W
M.H.V. 81 W
Westfriesland SEW W
VOC Amsterdam W
Westlandia W
Foreholte W
M.H.V. 81 W
Kwiek W
JuRo Unirek W
KRAS/Volendam W
PSV Handbal W
Quintus W
Vlug en Lenig W
Venlo W
E&O W
Deurningen W
Deurningen W
Westfriesland SEW W
KRAS/Volendam W
Vlug en Lenig W
Kwiek W
Foreholte W
Quintus W
M.H.V. 81 W
Venlo W
PSV Handbal W
VOC Amsterdam W
JuRo Unirek W
Westlandia W
E&O W
Vlug en Lenig W
VOC Amsterdam W
PSV Handbal W
KRAS/Volendam W
M.H.V. 81 W
Venlo W
E&O W
Westfriesland SEW W
JuRo Unirek W
Deurningen W
Westlandia W
Kwiek W
Foreholte W
Quintus W
Venlo W
Foreholte W
VOC Amsterdam W
PSV Handbal W

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 13 tímov v Eredivisie Women na jednom mieste. JuRo Unirek W vedie s 5 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
JuRo Unirek W15500147125
Kwiek W26501190150
KRAS/Volendam W35401144136
Quintus W46402168160
Foreholte W56312167163
Venlo W66303207197
Deurningen W76303177179
PSV Handbal W86213171177
VOC Amsterdam W96204188200
Vlug en Lenig W106204171198
Westfriesland SEW W116204201194
M.H.V. 81 W126105146187
Westlandia W136006147177

Minulé sezóny

Eredivisie Women

Prehliadajte 11 archivovaných sezón Eredivisie Women, od 2014 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1954

Eredivisie Dames bola zriadená v roku 1954 v rámci organizácie domácich súťaží Holandského hádzanárskeho zväzu (NHV). Počas 70. a 80. rokov sa liga rozširovala a profesionalizovala, pričom Swift Roermond sa stal dominantnou silou – víťazil sedem po sebe nasledujúcich titulov v 90. rokoch. Súťaž zostala vrcholom holandského ženského hádzanárstva, pričom štrukturálne úpravy boli realizované za účelom zachovania vyrovnanosti a ubytovanie rastúcej účasti. Reputácia ligy výrazne vzrástla po medzinárodnom úspechu holandského národného tímu žien vrátane víťazstva na Majstrovstvách sveta v roku 2019.

  1. 1954 — Eredivisie Dames založená ako najvyššia ženská hádzanárska liga
  2. 1974 — Swift Roermond víťazí prvý titul, začínajúc dynastiu 19 majstrovstiev
  3. 1990–1997 — Sedem po sebe nasledujúcich titulov Swift Roermond
  4. 2000 — VOC Amsterdam víťazí prvý titul, etablujúc sa ako hlavný uchádzač
  5. 2019 — Holandský ženský národný tím víťazí Majstrovstvá sveta, zvyšujúc prestíž domácej ligy
  6. 2024 — HandbaL Venlo získava majstrovstvo, pridávajúc do svojej rastúcej zbierky

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:14Zostupové miesta:3Európske miesta:2

Eredivisie Dames funguje ako liga každý s každým, kde 14 klubov súperia v riadnej sezóne s každým tímom odohráva 26 zápasov (doma a vonku). Majster je určený celkovými nazbieranými bodmi, pričom za výhru sa udeľujú 3 body a za remízu 1 bod. Dva najlepšie tímy sa automaticky kvalifikujú do EHF Ligy majstrov. Na konci tabuľky sú tri najhoršie tímy zostúpené do Vrouwen Eerste Divisie. Remízy sa riešia najprv rozdielom gólov a potom celkovými strielenými gólmi.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Kwiek W dominuje v sezóne 2025/26 Eredivisie Dames s impozantnými 38 bodmi z 21 zápasov, pričom si udržiava 90% mieru výhier (19 výhier, 2 prehry). Gólová produktivita klubu je evidentná s 741 gólmi za 539 inkasovaných, čo vytvára dominantný rozdiel +202. JuRo Unirek W súperia z druhého miesta so 35 bodmi, zatiaľ čo VOC Amsterdam W drží tretie miesto so 34 bodmi a o jedno odohrané menej.

Titulový boj sa fakticky stáva záležitosťou Kwiek W na stratu, pričom ich 3-bodový náskok pred JuRo Unirek a 4-bodový pred VOC Amsterdam naznačuje pravdepodobné majstrovstvo. Súboj o tretie miesto medzi Quintus W (29 bodov) a Westfriesland SEW W (28 bodov) je mimoriadne dôležitý z hľadiska európskej kvalifikácie.

Zostupový boj predstavuje ostrý kontrast voči dominantnému vrcholu, pričom ZAP W na poslednom mieste utrpel katastrofálne 0-21 z 21 zápasov. M.H.V. 81 W sedí na 13. mieste so len 6 bodmi, zatiaľ čo PSV Handbal W obsadzuje 12. miesto s 11 bodmi.

Historický kontext

Od svojho založená v roku 1954 sa Eredivisie Dames vyvinula z regionálne rozdelenej súťaže na zjednotenú, vysoko profesionalizovanú ligu. Éra Swift Roermond v 70. až 90. rokoch etablovala šablónu trvalej excelencie, zatiaľ čo nasledujúce desaťročia zaznamenali vzostup viacerých uchádzačov o majstrovstvo. Ligová schopnosť produkovať viacerých kompetitívnych klubov odráža zdravie holandského ženského hádzanárskeho rozvoja na úrovni klubov.

Často kladené otázky

Koľko tímov súperia v Eredivisie Dames?

V Eredivisie Dames hrá 14 tímov, každý odohráva 26 zápasov (doma a vonku) v jednoducho systéme každý s každým.

Ktorý klub získal najviac titulov v Eredivisie Dames?

Swift Roermond drží rekord so 19 majstrovstvami vrátane siedmich po sebe nasledujúcich titulov od roku 1990 do roku 1997.

Koľko tímov zostupuje z Eredivisie Dames?

Tri tímy sú každú sezónu zostúpené do Vrouwen Eerste Divisie, druhej úrovne holandského ženského hádzanárstva.

Koľko európskych miest majú tímy z Eredivisie Dames?

Dva najlepšie tímy sa kvalifikujú do EHF Ligy majstrov, zatiaľ čo tím na treťom mieste vstupuje do EHF Európskej ligy.

Aký je systém rozhodnutia remízy v Eredivisie Dames?

Pri rovnakom počte bodov sa rozhodnutie remízy určí najprv rozdielom gólov a potom celkovými strielenými gólmi v sezóne.

Kedy bola Eredivisie Dames založená?

Eredivisie Dames bola založená v roku 1954 ako najvyššia ženská hádzanárska liga, čo z nej robí jednu z najstarších domácich líg v Európe.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026