Menu
Island

Olis Deildin

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes ukončené

1 zápas

Tabuľka

Olis Deildin · 2026

Aktuálna tabuľka Olis Deildin 2026 s 12 tímami. Haukar vedie s 16 bodmi po 8 zápasoch, za ním nasleduje Valur s 14 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Haukar880287:220+67
2Valur972339:310+29
3KA862268:242+26
4Afturelding953315:284+31
5FH Hafnarfjordur852283:260+23
6IBV Vestmannaeyjar844246:257-11
7Fram835254:290-36
8Thor Akureyri835273:283-10
9Stjarnan825265:280-15
10Vikingur826247:269-22
11Kopavogur826235:276-41
12Selfoss807235:276-41

Výsledky

Olis Deildin · 48
Výsledky1. 10. 2026–31. 10. 2026
so 31. 10.
Detail zápasu
št 29. 10.
Detail zápasu
st 28. 10.
Detail zápasu
st 28. 10.
Detail zápasu
ut 27. 10.
Detail zápasu
ut 27. 10.
Detail zápasu
ut 27. 10.
Detail zápasu
pi 23. 10.
Detail zápasu
pi 23. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
Fram23–39Haukar
ut 20. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
Stjarnan35–33KA
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
št 15. 10.
Detail zápasu
št 15. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
pi 2. 10.
Detail zápasu
št 1. 10.
Detail zápasu
št 1. 10.
Detail zápasu
št 1. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

82 zápasov
IBV Vestmannaeyjar
Stjarnan
Thor Akureyri
FH Hafnarfjordur
Fram
Vikingur
Kopavogur
Selfoss
Afturelding
IBV Vestmannaeyjar
Haukar
Thor Akureyri
Vikingur
Stjarnan
FH Hafnarfjordur
Valur
Fram
Kopavogur
Selfoss
KA
IBV Vestmannaeyjar
Fram
Afturelding
Haukar
Stjarnan
Selfoss
Vikingur
FH Hafnarfjordur
Thor Akureyri
KA
IBV Vestmannaeyjar
Haukar
Thor Akureyri
Fram
KA
Kopavogur
Vikingur
Afturelding
Valur
Selfoss
Stjarnan
FH Hafnarfjordur
Haukar
Stjarnan
KA
Vikingur
Selfoss
IBV Vestmannaeyjar
Kopavogur
Thor Akureyri
Fram
Valur
FH Hafnarfjordur
Afturelding
IBV Vestmannaeyjar
FH Hafnarfjordur
KA
Fram
Stjarnan
Afturelding
Kopavogur
Vikingur
Thor Akureyri
Selfoss
Valur
Haukar
Thor Akureyri
Vikingur
KA
Valur
Kopavogur
IBV Vestmannaeyjar
Fram
Stjarnan
Selfoss
Afturelding
Haukar
FH Hafnarfjordur
Valur
Kopavogur
IBV Vestmannaeyjar
KA
Vikingur
Haukar
Stjarnan
Kopavogur
Afturelding
Fram
Thor Akureyri
Valur
FH Hafnarfjordur
Selfoss
Kopavogur
Afturelding
KA
Stjarnan
FH Hafnarfjordur
Fram
Valur
Vikingur
Selfoss
Haukar
Thor Akureyri
IBV Vestmannaeyjar
IBV Vestmannaeyjar
Valur
Stjarnan
Thor Akureyri
Afturelding
KA
Haukar
Fram
Vikingur
Selfoss
FH Hafnarfjordur
Kopavogur
IBV Vestmannaeyjar
Vikingur
Kopavogur
Haukar
Thor Akureyri
Afturelding
KA
FH Hafnarfjordur
Fram
Selfoss
Valur
Stjarnan
Afturelding
Valur
Vikingur
Fram
Selfoss
Kopavogur
FH Hafnarfjordur
Thor Akureyri
Stjarnan
IBV Vestmannaeyjar
Haukar
KA
IBV Vestmannaeyjar
Afturelding
KA
Selfoss
Kopavogur
Fram
Stjarnan
Vikingur
Thor Akureyri
Haukar
Valur
FH Hafnarfjordur
Afturelding
Stjarnan
FH Hafnarfjordur
IBV Vestmannaeyjar
Fram
KA
Haukar
Valur
Selfoss
Thor Akureyri
Vikingur
Kopavogur

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 12 tímov v Olis Deildin na jednom mieste. Haukar vedie s 8 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Haukar18800287220
Valur29702339310
KA38602268242
Afturelding49513315284
FH Hafnarfjordur58512283260
IBV Vestmannaeyjar68404246257
Fram78305254290
Thor Akureyri88305273283
Stjarnan98215265280
Vikingur108206247269
Kopavogur118206235276
Selfoss128017235276

Minulé sezóny

Olis Deildin

Prehliadajte 13 archivovaných sezón Olis Deildin, od 2012 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1939

Islandská mužská hádzanárska liga patrí k najstarším hádzanárskym súťažiam v Európe – bola založená v roku 1939, teda ešte pred druhou svetovou vojnou. Hádzanárstvo sa na Islande vyvíjalo paralelne so škandinávskymi susedmi a liga si zachovala nepretržitú históriu napriek malej populácii krajiny (cca 380 000 obyvateľov). Valur Reykjavík je historicky najtrofejnejší tím s 23 titulmi, no ďalšie reykjavícke kluby – Fram, HK Kópavogur a ÍBV – pravidelne narúšajú ich dominanciu. Island napriek malej veľkosti produkuje skvalitnú hádzanársku tradíciu a islandská liga je vzzorom efektívnej organizácie v malej krajine.

  1. 1939 – Islandská mužská hádzanárska liga založená
  2. 1960-te roky – Valur Reykjavík začína svoju dlhú éru víťazstiev
  3. 1985 – Liga modernizuje formát a zavádzanie play-off systému
  4. 2005 – Ólís sa stáva titulárnym sponzorom a liga sa premenúva na Ólís deildin
  5. 2024 – Valur Reykjavík pokračuje v dominancii s 23 titulmi

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:12Zostupové miesta:2Európske miesta:2

Ólís deildin hrá systémom každý s každým, kde 12 tímov sa stretáva doma aj von, čo dáva každému tímu 22 zápasov za sezónu. Za výhru sa udeľujú 3 body, za remízu 1 bod. Tím s najvyšším počtom bodov je majstrom. Dva posledné tímy zostupujú do 1. deild karla. Dva najlepšie tímy sa kvalifikujú na európske poháre.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Valur Reykjavík opäť na čele

Sezóna 2024/25 Ólís deildin potvrdila dominanciu Valur Reykjavík, ktorý vedie tabuľku a smeruje k ďalšiemu majstrovskému titulu. Ich konzistentný výkon naprieč celou sezónou robí z Valur najsilnejší tím vo formáte každý s každým.

Boj o európske poháre

Dve miesta v európskych pohároch sú predmetom súboja medzi HK Kópavogur, ÍBV Vestmannaeyjar a ďalšími ambicióznymi tímami. Každý bod v hornej časti tabuľky má preto strategickú hodnotu.

Zostupový boj

Dva tímy na chvoste tabuľky bojujú o udržanie v najvyššej islandskej hádzanárskej súťaži. Sú odkázané na domáce výhody a ťažia z chýb súperov.

Island – malá krajina, veľká hádzanárska tradícia

Island s menej ako 400 000 obyvateľmi patrí k prekvapivým silám európskeho hádzanárstva. Silná mládežnícka infraštruktúra, zakorenená kultúra halových športov a efektívna organizácia ligového systému umožňujú malej krajine produkovať kvalitných hráčov, z ktorých mnohí pôsobia v top európskych ligách. Ólís deildin je jadrom tejto hádzanárskej kultúry a vzzorom pre iné malé krajiny.

Často kladené otázky

Koľko tímov hrá v Ólís deildin?

V Ólís deildin hrá 12 tímov, každý odohráva 22 zápasov za sezónu v systéme každý s každým.

Ktorý klub získal v Ólís deildin najviac titulov?

Valur Reykjavík drží rekord s 23 majstrovskými titulmi a je najtrofejnejším islandským mužským hádzanárskym klubom.

Kto je titulárny sponzor Ólís deildin?

Titulárnym sponzorom ligy je Ólís, islandská ropná spoločnosť, po ktorej sa liga nazýva Ólís deildin.

Ako funguje zostup z Ólís deildin?

Dva posledné tímy v konečnej tabuľke zostupujú do 1. deild karla, druhej islandskej hádzanárskej ligy.

Kedy bola Ólís deildin založená?

Islandská mužská hádzanárska liga bola založená v roku 1939 a je jednou z najstarších hádzanárskych líg v Európe.

API dáta: 31. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026