Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Tabuľka

NB I · 2026

Aktuálna tabuľka NB I 2026 s 14 tímami. Szeged vedie s 18 bodmi po 10 zápasoch, za ním nasleduje Veszprem s 12 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Szeged1091385:281+104
2Veszprem660246:151+95
3Tatabanya741208:184+24
4Gyor742222:199+23
5Gyongyosi843245:260-15
6PLER631181:155+26
7Csurgoi732195:186+9
8Ferencvaros844241:277-36
9Balatonfuredi733194:208-14
10NEKA724185:213-28
11Szigetszentmiklosi714192:215-23
12Dabas725210:258-48
13Budai Farkasok707182:210-28
14Eger808199:288-89
Výsledky2. 10. 2026–31. 10. 2026
so 31. 10.
Detail zápasu
PLER27–34Gyor
so 31. 10.
Detail zápasu
so 31. 10.
Detail zápasu
so 31. 10.
Detail zápasu
ne 25. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
PLER37–18Eger
st 21. 10.
Detail zápasu
NEKA29–40Szeged
ne 18. 10.
Detail zápasu
Eger31–34Gyor
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
ut 6. 10.
Detail zápasu
pi 2. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Szigetszentmiklosi
NEKA
Szeged
Veszprem
Gyongyosi
Eger
Tatabanya
Ferencvaros
Gyor
Csurgoi
Budai Farkasok
PLER
Balatonfuredi
Dabas
PLER
Gyongyosi
NEKA
Csurgoi
Veszprem
Tatabanya
Ferencvaros
Balatonfuredi
Dabas
Szigetszentmiklosi
Budai Farkasok
Gyor
Szeged
PLER
Csurgoi
Dabas
Balatonfuredi
Veszprem
Gyongyosi
Budai Farkasok
Szigetszentmiklosi
Ferencvaros
Tatabanya
Eger
NEKA
Gyor
PLER
Veszprem
NEKA
Ferencvaros
Tatabanya
Budai Farkasok
PLER
Tatabanya
Ferencvaros
Csurgoi
Eger
Balatonfuredi
Veszprem
Szigetszentmiklosi
Budai Farkasok
Szeged
Gyongyosi
Gyor
Dabas
NEKA
Csurgoi
Veszprem
Balatonfuredi
PLER
Gyor
Dabas
Szigetszentmiklosi
Eger
Dabas
Ferencvaros
NEKA
Veszprem
Csurgoi
Eger
Gyor
Szeged
Tatabanya
Gyongyosi
Szigetszentmiklosi
PLER
Balatonfuredi
Budai Farkasok
Ferencvaros
Gyor
PLER
Csurgoi
Eger
NEKA
Dabas
Veszprem
Budai Farkasok
Szigetszentmiklosi
Gyongyosi
Balatonfuredi
Csurgoi
Budai Farkasok
Balatonfuredi
Szeged
Dabas
Eger
Szigetszentmiklosi
Gyongyosi
Tatabanya
Gyor
Veszprem
Ferencvaros
NEKA
PLER
Eger
Ferencvaros
PLER
Dabas
Tatabanya
Balatonfuredi
Gyongyosi
Csurgoi
Gyor
Veszprem
Budai Farkasok
NEKA
Szeged
Szigetszentmiklosi
Ferencvaros
PLER
Csurgoi
Szeged
Balatonfuredi
Gyor
Eger
Veszprem
NEKA
Gyongyosi
Szigetszentmiklosi
Tatabanya
Dabas
Budai Farkasok
Szeged
NEKA
Tatabanya
Csurgoi
Veszprem
PLER
Gyor
Eger
Szeged
Tatabanya
Balatonfuredi
Szigetszentmiklosi
Budai Farkasok
Ferencvaros
Gyongyosi
Dabas
Ferencvaros
Gyongyosi
Szigetszentmiklosi
Gyor
Csurgoi
Balatonfuredi
Eger
PLER
NEKA
Tatabanya
Dabas
Szeged
Balatonfuredi
NEKA
Eger
Budai Farkasok
Gyongyosi
Veszprem
Gyor
PLER
Szigetszentmiklosi
Csurgoi
Tatabanya
Dabas
Szeged
Ferencvaros
Ferencvaros
Tatabanya
Csurgoi
Gyor
Veszprem
Szeged
Dabas
Balatonfuredi
PLER
Budai Farkasok
Eger
Gyongyosi
NEKA
Szigetszentmiklosi
Csurgoi
NEKA
Balatonfuredi
Ferencvaros
Gyongyosi
PLER
Gyor
Budai Farkasok

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 14 tímov v NB I na jednom mieste. Szeged vedie s 9 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Szeged110901385281
Veszprem26600246151
Tatabanya37421208184
Gyor47412222199
Gyongyosi58413245260
PLER66321181155
Csurgoi77322195186
Ferencvaros88404241277
Balatonfuredi97313194208
NEKA107214185213
Szigetszentmiklosi117124192215
Dabas127205210258
Budai Farkasok137007182210
Eger148008199288

Minulé sezóny

NB I

Prehliadajte 8 archivovaných sezón NB I, od 2017 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1951

Maďarská mužská hádzanárska liga bola založená v roku 1951 a patrí k zakladateľom európskeho hádzanárstva. Maďarsko malo silné hádzanárske tradície ešte pred druhou svetovou vojnou, no ligový systém sa formalizoval až v roku 1951. V prvých dekádach sa striedali rôzni majstri, pričom viaceré budapeštianske kluby dominovali ligovej scéne. Od 90. rokov 20. storočia sa ťažisko presunulo na Veszprém KC, ktorý sa stal nielen domácim, ale aj európskym hegemonom. S 28 titulmi Veszprém niekoľkokrát získal titul vo vnútroštátnej súťaži a opakovane sa dostal do finále EHF Ligy majstrov. Liga hrá výnimočným systémom s 2 bodmi za výhru, čo odlišuje maďarskú súťaž od väčšiny európskych líg.

  1. 1951 – Maďarská mužská hádzanárska liga založená
  2. 1995 – Veszprém KC získava prvý majstrovský titul a začína éru dominancie
  3. 2002 – Veszprém dosahuje finále EHF Ligy majstrov, čím maďarský klub vstupuje na európsku elitu
  4. 2016 – Veszprém opäť vo finále Ligy majstrov, kde v dramatickom zápase prehráva v posledných sekundách
  5. 2024 – Veszprém KC pokračuje v domácej a európskej dominancii

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:14Zostupové miesta:2Európske miesta:3

NB I/A hrá systémom každý s každým, kde 14 tímov sa stretáva doma aj von. Za výhru sa udeľujú 2 body (nie 3 ako vo futbale), za remízu 1 bod. Tím s najvyšším počtom bodov na konci sezóny je majstrom. Dva posledné tímy zostupujú do NB I/B. Tri najlepšie tímy sa kvalifikujú na európske poháre.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Veszprém KC naďalej dominuje

Sezóna 2024/25 NB I/A opäť potvrdila dominanciu Veszprém KC na domácej scéne. Klub z Veszprému hrá na dvoch frontoch – v domácej lige aj v EHF Lige majstrov – a napriek nárokom európskych pohárov si zachováva komfortnú pozíciu v čele maďarskej tabuľky.

Boj o európske poháre

Tímy ako Telekom Veszprém (záložný tím), Balatonfüredi KSE a Győri ETO KC bojujú o zostávajúce európske miesta. Každý bod v tejto časti tabuľky má veľkú cenu, keďže účasť v európskych pohároch znamená finančný aj prestížny zisk.

Zostupový boj

V dolnej časti tabuľky bojuje niekoľko tímov o udržanie v najvyššej maďarskej súťaži. Dva zostupové miesta sú predmetom intenzívneho boja medzi menej finančne silnými klubmi.

Veszprém KC – fenomén európskeho hádzanárstva

Veszprém KC je nielen dominantným hráčom v maďarskej NB I/A, ale aj jedným z najikonikejších klubov európskeho hádzanárstva. S 28 domácimi titulmi a opakovanou účasťou vo finále EHF Ligy majstrov (vrátane dramatickej prehry v roku 2016 v posledných sekundách) si klub vybudoval globálnu reputáciu. Veszprém pravidelne angažuje najlepších svetových hráčov a trénerov, čo ich robí konkurencieschopnými aj v najtvrdšej európskej hádzanárskej súťaži.

Často kladené otázky

Koľko tímov hrá v NB I/A?

V NB I/A hrá 14 tímov v systéme každý s každým, pričom každý odohráva 26 zápasov za sezónu.

Ktorý klub získal v NB I/A najviac titulov?

Veszprém KC drží rekord s 28 majstrovskými titulmi a je najtrofejnejším maďarským mužským hádzanárskym klubom.

Ako funguje zostup z NB I/A?

Dva posledné tímy v konečnej tabuľke zostupujú do NB I/B, druhej maďarskej hádzanárskej ligy.

Koľko bodov sa udeľuje za výhru v NB I/A?

Za výhru sa udeľujú 2 body, za remízu 1 bod – maďarská liga používa 2-bodový systém namiesto bežného 3-bodového.

Koľko miest v európskych pohároch má NB I/A?

Tri najlepšie tímy sa kvalifikujú na európske poháre, vrátane EHF Ligy majstrov pre víťaza.

Kedy bola NB I/A založená?

Maďarská mužská hádzanárska liga bola založená v roku 1951 a je jednou z najstarších hádzanárskych líg v Európe.

API dáta: 31. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026