Menu
Maďarsko

NB I Women

Tabuľka

NB I Women · 2026

Aktuálna tabuľka NB I Women 2026 s 14 tímami. Gyor W vedie s 12 bodmi po 6 zápasoch, za ním nasleduje Ferencvaros W s 12 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Liga majstrovZostup
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Gyor W660236:134+102
2Ferencvaros W660233:150+83
3DVSC W650208:163+45
4Esztergomi W641224:171+53
5Vaci W632186:189-3
6Kisvardai KC W632148:176-28
7MTK Budapest W633172:169+3
8Vasas W633159:178-19
9Alba Fehervar W624136:144-8
10Budaors W614167:180-13
11Szombathelyi W614154:216-62
12Mosonmagyarovar W615177:212-35
13NEKA W615154:193-39
14Eszterhazy W606139:218-79

Výsledky

NB I Women · 42
Výsledky19. 9. 2026–17. 10. 2026
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
št 15. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
ut 6. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
pi 2. 10.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
ne 20. 9.
Detail zápasu
so 19. 9.
Detail zápasu
so 19. 9.
Detail zápasu
so 19. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Esztergomi W
Budaors W
NEKA W
DVSC W
Alba Fehervar W
Mosonmagyarovar W
Ferencvaros W
Gyor W
Vaci W
Kisvardai KC W
Eszterhazy W
Szombathelyi W
Vasas W
MTK Budapest W
Ferencvaros W
Esztergomi W
Gyor W
Eszterhazy W
Kisvardai KC W
Vasas W
Mosonmagyarovar W
Vaci W
Szombathelyi W
Alba Fehervar W
MTK Budapest W
DVSC W
NEKA W
Budaors W
Gyor W
DVSC W
Ferencvaros W
Alba Fehervar W
Szombathelyi W
Vasas W
DVSC W
Mosonmagyarovar W
Eszterhazy W
Esztergomi W
Alba Fehervar W
Gyor W
Budaors W
MTK Budapest W
DVSC W
Kisvardai KC W
Eszterhazy W
Ferencvaros W
Esztergomi W
NEKA W
Vaci W
Szombathelyi W
Vasas W
Mosonmagyarovar W
Kisvardai KC W
Budaors W
MTK Budapest W
NEKA W
Gyor W
Vaci W
DVSC W
Szombathelyi W
Vasas W
Gyor W
Vaci W
Ferencvaros W
Esztergomi W
MTK Budapest W
Alba Fehervar W
Eszterhazy W
Budaors W
Mosonmagyarovar W
NEKA W
Kisvardai KC W
Ferencvaros W
Vasas W
Mosonmagyarovar W
NEKA W
Kisvardai KC W
MTK Budapest W
Alba Fehervar W
Esztergomi W
Eszterhazy W
Vaci W
Szombathelyi W
Budaors W
Budaors W
Gyor W
DVSC W
Ferencvaros W
Esztergomi W
Kisvardai KC W
MTK Budapest W
Mosonmagyarovar W
NEKA W
Szombathelyi W
Vaci W
Alba Fehervar W
Vasas W
Eszterhazy W
NEKA W
Gyor W
DVSC W
Eszterhazy W
Kisvardai KC W
Mosonmagyarovar W
Esztergomi W
Vaci W
Budaors W
Ferencvaros W
MTK Budapest W
Szombathelyi W
Vasas W
Alba Fehervar W
Alba Fehervar W
DVSC W
Ferencvaros W
NEKA W
Gyor W
MTK Budapest W
Mosonmagyarovar W
Esztergomi W
Vaci W
Vasas W
Eszterhazy W
Budaors W
Szombathelyi W
Kisvardai KC W
Gyor W
Vasas W
Kisvardai KC W
Gyor W
DVSC W
Vaci W
MTK Budapest W
Ferencvaros W
Mosonmagyarovar W
Szombathelyi W
NEKA W
Eszterhazy W
Budaors W
Alba Fehervar W
Vasas W
Esztergomi W
Gyor W
Mosonmagyarovar W
Esztergomi W
Szombathelyi W
Alba Fehervar W
NEKA W
Ferencvaros W
Kisvardai KC W
Vaci W
Budaors W
Eszterhazy W
MTK Budapest W
Vasas W
DVSC W
Szombathelyi W
Gyor W
Kisvardai KC W
Eszterhazy W
Mosonmagyarovar W
Ferencvaros W
Budaors W
Vasas W
MTK Budapest W
Alba Fehervar W
NEKA W
Vaci W
DVSC W
Esztergomi W
Esztergomi W
Gyor W
Alba Fehervar W
Kisvardai KC W
Ferencvaros W
Szombathelyi W
Vaci W
MTK Budapest W
DVSC W
Budaors W
Eszterhazy W
Mosonmagyarovar W
Vasas W
NEKA W
Mosonmagyarovar W
Alba Fehervar W
Kisvardai KC W
Vaci W
Budaors W
Esztergomi W
Gyor W
Ferencvaros W
MTK Budapest W
Vasas W
Szombathelyi W
Eszterhazy W
DVSC W
NEKA W
Eszterhazy W
Gyor W

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 14 tímov v NB I Women na jednom mieste. Gyor W vedie s 6 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Gyor W16600236134
Ferencvaros W26600233150
DVSC W36510208163
Esztergomi W46411224171
Vaci W56312186189
Kisvardai KC W66312148176
MTK Budapest W76303172169
Vasas W86303159178
Alba Fehervar W96204136144
Budaors W106114167180
Szombathelyi W116114154216
Mosonmagyarovar W126105177212
NEKA W136105154193
Eszterhazy W146006139218

Minulé sezóny

NB I Women

Prehliadajte 8 archivovaných sezón NB I Women, od 2017 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1951

Maďarská ženská hádzanárska liga bola založená v roku 1951 ako súčasť rozsiahleho rozvoja hádzanárstva v krajine. Maďarsko malo dlhú tradíciu ženského hádzanárstva a liga rýchlo získala európsku reputáciu. V prvých dekádach dominovali predovšetkým budapeštianske kluby, avšak od 90. rokov sa ťažisko presunulo na Győri ETO KC. Klub z Győru sa etabloval ako najúspešnejší ženský hádzanársky klub v histórii maďarskej ligy s 18 titulmi a opakovanou účasťou v EHF Lige majstrov. Liga ťaží z bohatej hráčskej základne, keďže Maďarsko produkuje množstvo talentovaných ženských hádzanárok, z ktorých mnohé reprezentujú krajinu na medzinárodnej úrovni.

  1. 1951 – Maďarská ženská hádzanárska liga založená
  2. 1995 – Győri ETO KC začína éru dominancie v maďarskej ženskej lige
  3. 2013 – Győr sa dostáva do finále EHF Ligy majstrov, čím potvrdili európsku elitnosť
  4. 2019 – Győr vyhráva EHF Ligu majstrov a stáva sa európskym šampiónom
  5. 2024 – Pokračujúca dominancia Győri ETO KC v domácej súťaži

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:14Zostupové miesta:2Európske miesta:3

NB I/A Nők hrá systémom každý s každým, kde 14 tímov sa stretáva doma aj von. Za výhru sa udeľujú 2 body, za remízu 1 bod. Tím s najvyšším počtom bodov na konci sezóny je majsterkou. Dva posledné tímy zostupujú do NB I/B Nők. Tri najlepšie tímy sa kvalifikujú na európske poháre.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Győri ETO KC pokračuje v dominancii

Sezóna 2024/25 K&H NB I/A Nők opäť preukazuje dominanciu Győri ETO KC, ktorý hrá na dvoch frontoch – v maďarskej lige aj v EHF Lige majstrov. Napriek nárokom európskych pohárov si Győr zachováva komfortnú pozíciu v čele maďarskej tabuľky.

Boj o európske miesta

Tímy ako FTC-Rail Cargo Hungaria, Motherson Mosonmagyaróvár a Siófok KC bojujú o zostávajúce miesta v európskych pohároch. Tieto kluby majú ambície narušiť dominanciu Győru, no zatiaľ sa im to v ligovom kontexte darí len sporadicky.

Zostupový boj

V dolnej časti tabuľky bojuje niekoľko tímov o udržanie v najvyššej maďarskej súťaži, pričom dve zostupové miesta sú predmetom intenzívneho súboja.

Győri ETO KC – európska elita

Győri ETO KC je nielen dominantou maďarskej ženskej ligy, ale aj jednou z najlepších ženských hádzanárskych tímov v histórii európskeho hádzanárstva. Víťazstvo v EHF Lige majstrov v roku 2019 bolo korunovaním dlhej éry európskych ambícií. Klub pravidelne angažuje najlepšie hráčky z celého sveta, čo z Győru robí značku svetového formátu.

Často kladené otázky

Koľko tímov hrá v NB I/A Nők?

V NB I/A Nők hrá 14 tímov v systéme každý s každým, pričom každý odohráva 26 zápasov za sezónu.

Ktorý klub získal v NB I/A Nők najviac titulov?

Győri ETO KC drží rekord s 18 majstrovskými titulmi a je najtrofejnejším maďarským ženským hádzanárskym klubom.

Kto je titulárny sponzor NB I/A Nők?

Titulárnym sponzorom maďarskej ženskej hádzanárskej ligy je K&H banka, po ktorej sa liga oficiálne volá K&H NB I/A Nők.

Koľko miest v európskych pohároch má NB I/A Nők?

Tri najlepšie tímy sa kvalifikujú na európske poháre, vrátane EHF Ligy majstrov pre víťazku.

Kedy bola NB I/A Nők založená?

Maďarská ženská hádzanárska liga bola založená v roku 1951.

API dáta: 17. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026