Menu
Nórsko

1. Division

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes ukončené

1 zápas

Tabuľka

1. Division · 2026

Aktuálna tabuľka 1. Division 2026 s 14 tímami. Halden vedie s 16 bodmi po 8 zápasoch, za ním nasleduje Charlottenlund s 14 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Halden880265:209+56
2Charlottenlund871277:228+49
3Nordstrand861258:213+45
4Melhus862255:231+24
5Bodo862230:196+34
6Haslum HK862254:227+27
7Baekkelaget853249:218+31
8Notteroy843256:236+20
9Lillestrom826235:257-22
10Varhaug826230:255-25
11Asane826216:243-27
12Ryger Stavanger817204:246-42
13Kragero IF918240:302-62
14Tiller909232:340-108

Výsledky

1. Division · 50
Výsledky30. 9. 2026–31. 10. 2026
so 31. 10.
Detail zápasu
ne 25. 10.
Detail zápasu
ne 25. 10.
Detail zápasu
ne 25. 10.
Detail zápasu
Tiller24–31Bodo
ne 25. 10.
Detail zápasu
ne 25. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Melhus
Notteroy
Charlottenlund
Kragero IF
Nordstrand
Halden
Ryger Stavanger
Tiller
Haslum HK
Baekkelaget
Bodo
Lillestrom
Baekkelaget
Nordstrand
Kragero IF
Bodo
Lillestrom
Ryger Stavanger
Halden
Melhus
Tiller
Varhaug
Haslum HK
Asane
Notteroy
Charlottenlund
Asane
Tiller
Varhaug
Lillestrom
Bodo
Notteroy
Charlottenlund
Halden
Melhus
Baekkelaget
Ryger Stavanger
Kragero IF
Nordstrand
Haslum HK
Lillestrom
Tiller
Notteroy
Ryger Stavanger
Kragero IF
Varhaug
Nordstrand
Asane
Baekkelaget
Charlottenlund
Halden
Bodo
Haslum HK
Melhus
Varhaug
Notteroy
Charlottenlund
Haslum HK
Asane
Lillestrom
Ryger Stavanger
Halden
Melhus
Nordstrand
Bodo
Baekkelaget
Lillestrom
Kragero IF
Varhaug
Halden
Asane
Melhus
Tiller
Notteroy
Bodo
Haslum HK
Charlottenlund
Nordstrand
Ryger Stavanger
Baekkelaget
Haslum HK
Ryger Stavanger
Nordstrand
Bodo
Halden
Tiller
Notteroy
Lillestrom
Kragero IF
Asane
Baekkelaget
Varhaug
Melhus
Charlottenlund
Lillestrom
Halden
Varhaug
Haslum HK
Kragero IF
Notteroy
Charlottenlund
Asane
Tiller
Baekkelaget
Bodo
Melhus
Ryger Stavanger
Nordstrand
Halden
Kragero IF
Baekkelaget
Lillestrom
Asane
Notteroy
Charlottenlund
Bodo
Nordstrand
Varhaug
Haslum HK
Tiller
Melhus
Ryger Stavanger
Ryger Stavanger
Charlottenlund
Tiller
Nordstrand
Kragero IF
Baekkelaget
Notteroy
Halden
Lillestrom
Haslum HK
Bodo
Asane
Varhaug
Melhus
Nordstrand
Lillestrom
Baekkelaget
Notteroy
Charlottenlund
Varhaug
Melhus
Tiller
Asane
Halden
Bodo
Ryger Stavanger
Haslum HK
Kragero IF
Varhaug
Bodo
Lillestrom
Melhus
Notteroy
Haslum HK
Tiller
Charlottenlund
Kragero IF
Nordstrand
Ryger Stavanger
Asane
Halden
Baekkelaget
Melhus
Kragero IF
Nordstrand
Notteroy
Asane
Baekkelaget
Bodo
Tiller
Charlottenlund
Lillestrom
Haslum HK
Halden
Ryger Stavanger
Varhaug
Lillestrom
Bodo
Varhaug
Asane
Baekkelaget
Haslum HK
Kragero IF
Charlottenlund
Notteroy
Melhus
Tiller
Ryger Stavanger
Halden
Nordstrand
Varhaug
Tiller
Asane
Haslum HK
Charlottenlund
Notteroy
Nordstrand
Baekkelaget

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 14 tímov v 1. Division na jednom mieste. Halden vedie s 8 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Halden18800265209
Charlottenlund28701277228
Nordstrand38611258213
Melhus48602255231
Bodo58602230196
Haslum HK68602254227
Baekkelaget78503249218
Notteroy88413256236
Lillestrom98206235257
Varhaug108206230255
Asane118206216243
Ryger Stavanger128107204246
Kragero IF139108240302
Tiller149009232340

Minulé sezóny

1. Division

Prehliadajte 15 archivovaných sezón 1. Division, od 2010 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

16. 3. 2026
Založený:1972Predchodca:Hovedserien
  1. divisjon vznikla v roku 1972 ako druhostupňová súťaž po reštrukturalizácii pyramídového systému nórskej hádzanej. Pôvodne nazývaná Hovedserien (Hlavná séria) od roku 1965 do 1972, divízia bola premenovaná na 1. divisjon, aby objasnila jej postavenie v novoorganizovanej ligovej štruktúre. Počas 80. a 90. rokov sa súťaž vyvinula z regionálneho formátu do zjednotenej národnej druhej divízie, čím sa štandardizovali play-off formáty a kritériá postupu. Liga udržiava konzistentnú štruktúru od začiatku 2000. rokov a slúži ako primárne rozvojové pole pre nórsky hádzanársky talent.
  1. 1972 — 1. divisjon etablovaná ako druhostupňová nórska hádzanárska súťaž
  2. 1993 — Liga reštrukturovaná po vytvorení Eliteserien ako najvyššej divízie
  3. 2000 — Štandardizovaný play-off postupový systém implementovaný pre dva najlepšie tímy
  4. 2015 — Formát rozšírený na 14 tímov s dvojnásobným každý s každým (doma a vonku)
  5. 2024 — Bergsoy sa etabloval ako dominantná sila, udržiavajúc vrcholnú pozíciu počas sezóny

Formát súťaže

16. 3. 2026
Tímy:14Zostupové miesta:3
  1. divisjon funguje v dvojnásobnom každý s každým formáte, kde všetkých 14 tímov hrá každého súpera dvakrát — raz doma a raz vonku — pre celkovo 26 zápasov za sezónu. Tímy získavajú 3 body za víťazstvo a 1 bod za remízu. Dva najlepšie umiestnené kluby sa automaticky kvalifikujú na postup do REMA 1000-ligaen, zatiaľ čo tri spodné tímy zostupujú do 2. divisjon. Systém play-off určuje tretie postupové miesto, ktoré si medzi sebou zmeria tímy na 3. a 4. mieste. Rozhodujúce kritériá sa uplatňujú, keď sú kluby zhodné v bodoch.

Rekordy

16. 3. 2026
Najviac titulov:Elverum Handball (3)

Sezóna 2024/25 vyprodukovala 1 456 celkových gólov vo všetkých 182 zápasoch, priemerne 8 gólov na zápas — čo odráža konkurenčnú intenzitu a útočnú zdatnosť druhostupňovej nórskej hádzanej.

Analýza

16. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Dominantná kampaň Bergsoy: Bergsoy sa etabloval ako drvivý favorit na titul 2024/25, nazbierajúc 35 bodov z 20 zápasov s pôsobivými 17 víťazstvami a len 2 prehrami. Ich rozdiel gólov +76 demonštruje vynikajúcu útočnú efektivitu a obrannú solídnosť so 632 vstrelených gólov oproti 556 inkasovaným. Konzistentnosť tímu ho radí medzi takmer istých postupárov do elitnej divízie.

Intenzívny boj o druhé miesto: Viking TIF a Bodo sú zamknuté v tuhej súťaži o druhé automatické postupové miesto, oba s 33 bodmi z 20 zápasov. Viking TIF zaregistroval 16 víťazstiev s pôsobivým rozdielom gólov +142. Bodo udržiava 80 % mieru výhier s rozdielom gólov +127, čo dokazuje, že oba tímy majú kvalitu na súťaž na elitnej úrovni.

Dôsledky pre play-off a obavy z zostupu: Melhus sedí na štvrtom mieste s 26 bodmi, čím sa radí do boja o tretie postupové play-off miesto. Boj o záchranu sa intenzifikuje v nižších vrstvách, pričom Ryger Stavanger (10 bodov z 20 zápasov) sedí nebezpečne blízko zostupovej zóny. Tri automatické zostupové miesta sa zdajú byť určené pre Grenland (10 bodov), Bjornar (12 bodov) a Lillestrom (14 bodov).

Štruktúra ligy a konkurenčná krajina

Nórska 1. divisjon predstavuje kľúčovú vrstvu v rozvoji skandinávskej hádzanej. So 14 tímami súťažiacimi počas 26-zápasovej sezóny divízia poskytuje skutočnú konkurenčnú rovnováhu pri zachovaní integrity pyramídového systému.

Historický vývoj a rozvoj

Vývoj 1. divisjon odráža širšie zmeny v profesionalizácii škandinávskych športov. Etablovanie v roku 1972 vytvorilo štruktúrovanú cestu pre rozvoj talentu, ktorá produkovala množstvo hráčov, ktorí si následne vydobyli medzinárodné uznanie.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v nórskej 1. divisjon?

1. divisjon zahŕňa 14 tímov, ktoré súťažia v dvojnásobnom každý s každým formáte, pričom každý tím odohráva 26 zápasov počas sezóny.

Ako funguje postup z 1. divisjon?

Dva najlepšie tímy sú automaticky povýšené do REMA 1000-ligaen. Tretie postupové miesto je určené play-off medzi tímami na 3. a 4. mieste.

Ktoré tímy zostupujú z 1. divisjon?

Tri najnižšie umiestnené tímy zostupujú do 2. divisjon na konci každej sezóny.

Koľko bodov sa udeľuje za víťazstvo v 1. divisjon?

Tímy získavajú 3 body za víťazstvo a 1 bod za remízu v 1. divisjon podľa moderných pravidiel bodovacieho hádzanárskeho systému.

Aký je vzťah medzi 1. divisjon a REMA 1000-ligaen?

1. divisjon slúži ako oficálna druhá úroveň nórskej hádzanej, pričom dva najlepšie tímy si každú sezónu zarobí automatický postup do elitnej REMA 1000-ligaen.

Kedy bola 1. divisjon etablovaná?

1. divisjon bola etablovaná v roku 1972 ako druhotupňová súťaž, vyvinula sa z predchádzajúcej štruktúry Hovedserien, ktorá fungovala od roku 1965 do 1972.

API dáta: 31. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 16. 3. 2026