Menu
Nórsko

1. Division Women

Tabuľka

1. Division Women · 2026

Aktuálna tabuľka 1. Division Women 2026 s 14 tímami. Aker W vedie s 12 bodmi po 6 zápasoch, za ním nasleduje Levanger W s 10 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Aker W660201:132+69
2Levanger W651191:155+36
3Baekkelaget W651181:148+33
4Fyllingen W642196:178+18
5Storhamar 2 W642170:171-1
6Haslum W641161:144+17
7Stavanger W633180:192-12
8Gjovik W623172:184-12
9Kjelsas W614170:193-23
10Asane W614152:170-18
11Volda W614154:172-18
12Trondheim W614167:194-27
13Rygge W514131:151-20
14Byasen 2 W505105:147-42

Výsledky

1. Division Women · 41
Výsledky20. 9. 2026–18. 10. 2026
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
št 1. 10.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
ne 20. 9.
Detail zápasu
ne 20. 9.
Detail zápasu
ne 20. 9.
Detail zápasu
ne 20. 9.
Detail zápasu
ne 20. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Baekkelaget W
Trondheim W
Rygge W
Baekkelaget W
Asane W
Byasen 2 W
Levanger W
Aker W
Gjovik W
Fyllingen W
Stavanger W
Kjelsas W
Storhamar 2 W
Haslum W
Volda W
Trondheim W
Romerike Ravens W
Baekkelaget W
Stavanger W
Aker W
Fyllingen W
Asane W
Rygge W
Gjovik W
Gjovik W
Romerike Ravens W
Byasen 2 W
Volda W
Haslum W
Stavanger W
Kjelsas W
Baekkelaget W
Trondheim W
Levanger W
Aker W
Storhamar 2 W
Levanger W
Byasen 2 W
Rygge W
Kjelsas W
Baekkelaget W
Haslum W
Byasen 2 W
Rygge W
Asane W
Gjovik W
Volda W
Fyllingen W
Storhamar 2 W
Trondheim W
Romerike Ravens W
Kjelsas W
Volda W
Asane W
Asane W
Romerike Ravens W
Asane W
Rygge W
Byasen 2 W
Storhamar 2 W
Gjovik W
Volda W
Haslum W
Kjelsas W
Trondheim W
Stavanger W
Aker W
Baekkelaget W
Fyllingen W
Levanger W
Levanger W
Gjovik W
Storhamar 2 W
Fyllingen W
Rygge W
Haslum W
Stavanger W
Byasen 2 W
Kjelsas W
Aker W
Romerike Ravens W
Haslum W
Asane W
Levanger W
Fyllingen W
Stavanger W
Gjovik W
Storhamar 2 W
Byasen 2 W
Baekkelaget W
Volda W
Romerike Ravens W
Volda W
Rygge W
Trondheim W
Kjelsas W
Aker W
Haslum W
Romerike Ravens W
Aker W
Rygge W
Aker W
Baekkelaget W
Fyllingen W
Haslum W
Trondheim W
Levanger W
Volda W
Kjelsas W
Byasen 2 W
Stavanger W
Gjovik W
Storhamar 2 W
Asane W
Aker W
Trondheim W
Baekkelaget W
Gjovik W
Storhamar 2 W
Volda W
Rygge W
Levanger W
Haslum W
Byasen 2 W
Kjelsas W
Fyllingen W
Stavanger W
Asane W
Romerike Ravens W
Levanger W
Fyllingen W
Haslum W
Levanger W
Storhamar 2 W
Trondheim W
Romerike Ravens W
Trondheim W
Rygge W
Asane W
Baekkelaget W
Volda W
Stavanger W
Byasen 2 W
Aker W
Stavanger W
Levanger W
Gjovik W
Kjelsas W
Storhamar W
Romerike Ravens W
Rygge W
Storhamar 2 W
Baekkelaget W
Volda W
Haslum W
Gjovik W
Kjelsas W
Asane W
Trondheim W
Byasen 2 W
Aker W
Fyllingen W
Fyllingen W
Trondheim W
Romerike Ravens W
Byasen 2 W
Gjovik W
Aker W
Asane W
Haslum W
Rygge W
Byasen 2 W
Storhamar 2 W
Stavanger W
Levanger W
Baekkelaget W
Volda W
Kjelsas W
Baekkelaget W
Storhamar 2 W
Haslum W
Volda W
Trondheim W
Gjovik W
Byasen 2 W
Fyllingen W
Kjelsas W
Levanger W
Aker W
Asane W
Stavanger W
Romerike Ravens W
Stavanger W
Rygge W
Levanger W
Haslum W
Gjovik W
Byasen 2 W
Storhamar 2 W
Kjelsas W

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 14 tímov v 1. Division Women na jednom mieste. Aker W vedie s 6 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Aker W16600201132
Levanger W26501191155
Baekkelaget W36501181148
Fyllingen W46402196178
Storhamar 2 W56402170171
Haslum W66411161144
Stavanger W76303180192
Gjovik W86213172184
Kjelsas W96114170193
Asane W106114152170
Volda W116114154172
Trondheim W126114167194
Rygge W135104131151
Byasen 2 W145005105147

Minulé sezóny

1. Division Women

Prehliadajte 15 archivovaných sezón 1. Division Women, od 2010 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

16. 3. 2026
Založený:1967Predchodca:Hovedserien

Liga bola založená v roku 1967 ako Hovedserien a etablovala sa ako najvyššia národná súťaž ženského hádzanárstva v Nórsku. Nórsky hádzanársky zväz, založená v roku 1937, uprednostňoval ženské hádzanárstvo od samého začiatku, a liga sa rýchlo stala výkladnou skriňou nórskej excelencie v tomto športe. V roku 2004 bola liga rebrandovaná ako REMA 1000-ligaen po veľkej sponzorskej dohode s nórskym supermarketovým reťazcom REMA 1000. Liga si udržiava štruktúru 12–14 tímov v dvojkolovom formáte každý s každým, pričom najlepší postupujú do play-off fázy. Larvik HK so 19 titulmi je historicky najtrofejnejším klubom.

  1. 1967 — Hovedserien založená ako najvyššia nórska ženská hádzanárska liga
  2. 2004 — Liga rebrandovaná ako REMA 1000-ligaen po sponzorskej dohode
  3. 2011 — Larvik HK vyhráva EHF Ligu majstrov, zvyšujúc európsky profil ligy
  4. 2015 — Nórska ženská reprezentácia víťazí Majstrovstvá sveta
  5. 2020 — Ligový formát s rozšírenou play-off účasťou
  6. 2024 — Flint Tonsberg emerged ako dominantná sila s trvalou excelenciou

Formát súťaže

16. 3. 2026
Tímy:14Zostupové miesta:2Európske miesta:2

REMA 1000-ligaen hrá dvojkolovo každý s každým, kde všetkých 14 klubov hrá medzi sebou dvakrát – raz doma a raz vonku – na celkovo 26 zápasov za sezónu. Tímy získavajú tri body za výhru a jeden za remízu. Dva posledné tímy sú automaticky zostúpené do NM-serien. Šesť najlepších tímov sa kvalifikuje do play-off kola, ktoré určuje finálneho šampióna. Liga poskytuje dve európske miesta pre EHF Ligu majstrov.

Rekordy

16. 3. 2026
Najviac titulov:Larvik HK (19)Historický kráľ strelcov:Christine Karlsen Alver (206 gólov)

Sezóna 2024/25 zaznamenala, že Flint Tonsberg etablovaná dominantnú kampaň s rekordom 18-2 po 20 zápasoch, nazbierali 36 bodov a rozdiel gólov +155, čo nastavuje tempo náročné na historické porovnanie.

Analýza

16. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Dominantná kampaň Flint Tonsberg

Flint Tonsberg W sa etabloval ako jasný líder sezóny 2024/25 s výnimočným rekordom 18-2 z 20 zápasov a 36 bodmi. Tím strelil 712 gólov pričom inkasoval len 557, výsledkom čoho je rozdiel gólov +155 – najväčší v lige. Ich 90% miera výhier reprezentuje trvalú excelenciu počas celej kampane a drží komandujúci 4-bodový náskok pred najbližšími vyzývateľmi.

Titulový boj

Za Flint Tonsberg sa Utleira W a Aker W sú uzamknuté v tesnom súboji o druhé miesto. Utleira je druhá s rekordom 15-3 a 32 bodmi. Aker zaostáva o jeden bod s 15 výhrami, 4 prehrami a 31 bodmi. Asane W a Levanger W zaokrúhľujú top päť so 29 a 28 bodmi.

Zostupový boj

Pors Handball W čelí matematickej eliminácii s nulovými výhrami z 20 zápasov a katastrofálnym rozdielom gólov -280. Glassverket W a Trondheim W sú tiež vo vážnom nebezpečenstve s len 8 bodmi.

Larvik HK – historický rekord 19 titulov

Larvik HK s bezprecedentnými 19 titulmi sú meradlom excelencie v nórskom ženskom hádzanárstve. Ich úspech siaha za domácu súťaž – klub vyhral EHF Ligu majstrov v roku 2011 a stal sa prvým nórskym ženský klubom, ktorý túto česť dosiahol. Toto európske víťazstvo zvýšilo celkové medzinárodné postavenie ligy a demonštrovalo, že nórska domáca súťaž produkuje hráčky schopné súperiť na svetovej najvyššej úrovni.

Často kladené otázky

Koľko tímov súperia v nórskej ženskej 1. Division?

V REMA 1000-ligaen súperia v sezóne 2024/25 štrnásť tímov v dvojkolovom systéme každý s každým na celkovo 26 zápasov každého.

Kto vyhral najviac titulov v nórskom ženskom hádzanárstve?

Larvik HK je najúspešnejší klub s 19 domácimi titulmi, etablujúc sa ako dominantná sila v histórii ligy.

Ako funguje zostup v nórskej ženskej 1. Division?

Dva posledné tímy na konci základnej časti sú automaticky zostúpené do NM-serien (druhej divízie) s možnosťou postupu späť nasledujúcu sezónu.

Ktoré tímy sa kvalifikujú do európskej súťaže?

Dva najlepšie tímy v REMA 1000-ligaen sa kvalifikujú do EHF Ligy majstrov, typicky majster a vicemajster.

Kedy bola nórska ženská 1. Division založená?

Liga bola založená v roku 1967 ako Hovedserien a rebrandovaná ako REMA 1000-ligaen v roku 2004 po veľkej sponzorskej dohode.

Aký je play-off formát v nórskej ženskej 1. Division?

Šesť najlepších tímov sa kvalifikuje do play-off kola, kde súperia o majstrovský titul, pridávajúc ďalšiu úroveň súťaže nad rámec základnej časti.

API dáta: 19. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 16. 3. 2026