Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Tabuľka

I Liga · 2026

Aktuálna tabuľka I Liga 2026 s 56 tímami. Grudziadz vedie s 18 bodmi po 6 zápasoch, za ním nasleduje Mazur Sierpc s 18 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
Skupina A
1Grudziadz660234:174+60
2Mazur Sierpc761261:209+52
3Morag761256:206+50
4Olsztyn761265:219+46
5Jeziorak752257:205+52
6Bydgoszcz743234:211+23
7Wejherowo835255:254+1
8SMS ZPRP Plock835256:267-11
9Silvant Elblag734208:223-15
10Bartoszyce725192:238-46
11SMS Kwidzyn725211:258-47
12Czersk725194:210-16
13Wybrzeze Gdansk II716208:276-68
14Sambor Tczew606161:242-81
Skupina B
1Oborniki Slaskie770257:192+65
2Swiebodzin761212:181+31
3Ol.Grodkow761254:181+73
4Nowa Sol752233:180+53
5Zielona Gora752220:200+20
6Oborniki743215:221-6
7Olawa734223:220+3
8Koscian734211:214-3
9Buk725205:224-19
10Real Astromal Leszno725199:208-9
11Wolsztyn725213:237-24
12Gryfino725194:225-31
13SKPR Swidnica725206:243-37
14Orlik Brzeg707161:277-116
Skupina C
1Konskie761239:194+45
2Anilana Lodz660229:188+41
3Wielun761247:228+19
4Zwolen651219:153+66
5Warszawianka550146:124+22
6UW Warszawa844272:235+37
7Trojka Ostroleka734242:234+8
8Pabianice633175:188-13
9AZS AWF Warszawa826227:271-44
10UMCS Lublin725212:203+9
11Lider Radom725208:219-11
12Nowe Piekuty523127:143-16
13Konin707205:270-65
14Strzalkowo606141:239-98
Skupina D
1Viret Zawiercie770277:188+89
2Przeworsk770243:176+67
3Palac Tarnow761234:147+87
4Olimpia Piekary660207:140+67
5Wybicki Kielce743209:197+12
6Zaglebie Sosnowiec743215:204+11
7SMS Kielce II743208:225-17
8Ostrowiec Swietokrzyski734230:225+5
9Zawadzkie734207:231-24
10Chrzanow514126:152-26
11Ruda Slaska716172:224-52
12Komprachcice615134:186-52
13Gwardia Opole II707209:292-83
14Zabrze II707179:263-84
Výsledky24. 10. 2026–29. 10. 2026
št 29. 10.
Detail zápasu
st 28. 10.
Detail zápasu
st 28. 10.
Detail zápasu
st 28. 10.
Detail zápasu
ne 25. 10.
Detail zápasu
ne 25. 10.
Detail zápasu
ne 25. 10.
Detail zápasu
ne 25. 10.
Detail zápasu
ne 25. 10.
Detail zápasu
ne 25. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Sambor Tczew
SMS Kwidzyn
Strzalkowo
Nowe Piekuty
Anilana Lodz
Warszawianka
Wielun
Zwolen
Grudziadz
Sambor Tczew
Palac Tarnow
Gwardia Opole II
Komprachcice
Chrzanow
UMCS Lublin
Warszawianka
Olsztyn
Wybrzeze Gdansk II
SKPR Swidnica
Nowa Sol
Palac Tarnow
Przeworsk
Ruda Slaska
Viret Zawiercie
Silvant Elblag
Jeziorak
SMS ZPRP Plock
Grudziadz
Strzalkowo
Pabianice
UMCS Lublin
Zwolen
Wybicki Kielce
Olimpia Piekary
Zabrze II
Zaglebie Sosnowiec
Ostrowiec Swietokrzyski
SMS Kielce II
Ol.Grodkow
Real Astromal Leszno
Chrzanow
Zawadzkie
Olawa
Zielona Gora
AZS AWF Warszawa
UW Warszawa
Buk
Oborniki Slaskie
Bydgoszcz
Wejherowo
Anilana Lodz
Konin
Koscian
Oborniki
Lider Radom
Konskie
Mazur Sierpc
Czersk
Nowe Piekuty
Wielun
Komprachcice
Gwardia Opole II
Trojka Ostroleka
Warszawianka
Swiebodzin
Wolsztyn
Gryfino
Orlik Brzeg
Bartoszyce
Morag
Ostrowiec Swietokrzyski
Zabrze II
Grudziadz
Bydgoszcz
UW Warszawa
Zwolen
Real Astromal Leszno
SKPR Swidnica
SMS Kwidzyn
Wybrzeze Gdansk II
Trojka Ostroleka
UMCS Lublin
Zaglebie Sosnowiec
Komprachcice
Viret Zawiercie
Wybicki Kielce
Wejherowo
Mazur Sierpc
Wielun
Anilana Lodz
Zawadzkie
Ruda Slaska
Zielona Gora
Wolsztyn
Pabianice
Warszawianka
SMS Kielce II
Przeworsk
Orlik Brzeg
Olawa
Jeziorak
SMS ZPRP Plock
Olimpia Piekary
Palac Tarnow
Buk
Koscian
Czersk
Olsztyn
Gwardia Opole II
Chrzanow
AZS AWF Warszawa
Nowe Piekuty
Konin
Lider Radom
Morag
Silvant Elblag
Nowa Sol
Gryfino
Oborniki
Ol.Grodkow
Oborniki Slaskie
Swiebodzin
Konskie
Strzalkowo
Sambor Tczew
Bartoszyce
Swiebodzin
Zielona Gora
Silvant Elblag
Sambor Tczew
SKPR Swidnica
Oborniki
SMS ZPRP Plock
Morag
Strzalkowo
Konin
Wybicki Kielce
Zawadzkie
UMCS Lublin
Pabianice
Warszawianka
Konskie
Wolsztyn
Orlik Brzeg
Wybrzeze Gdansk II
Czersk
Zabrze II
SMS Kielce II
Zwolen
Trojka Ostroleka
Ruda Slaska
Gwardia Opole II
Palac Tarnow
Viret Zawiercie
Przeworsk
Olimpia Piekary
Komprachcice
Ostrowiec Swietokrzyski
Olsztyn
Wejherowo
Bartoszyce
SMS Kwidzyn
Bydgoszcz
Jeziorak
Chrzanow
Zaglebie Sosnowiec
Gryfino
Real Astromal Leszno
Anilana Lodz
AZS AWF Warszawa
Koscian
Oborniki Slaskie
Mazur Sierpc
Grudziadz
Nowe Piekuty
UW Warszawa
Olawa
Nowa Sol
Ol.Grodkow
Buk
Lider Radom
Wielun
Viret Zawiercie
Przeworsk
Real Astromal Leszno
Olawa
Sambor Tczew
SMS ZPRP Plock
SMS Kwidzyn
Czersk
UW Warszawa
Trojka Ostroleka
Zaglebie Sosnowiec
Ruda Slaska
Wejherowo
Wybrzeze Gdansk II
Wielun
Strzalkowo
Zabrze II
Komprachcice

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 56 tímov v I Liga na jednom mieste. Oborniki Slaskie vedie s 7 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryGólyInkasované
Grudziadz1660234174
Mazur Sierpc2761261209
Morag3761256206
Olsztyn4761265219
Jeziorak5752257205
Bydgoszcz6743234211
Wejherowo7835255254
SMS ZPRP Plock8835256267
Silvant Elblag9734208223
Bartoszyce10725192238
SMS Kwidzyn11725211258
Czersk12725194210
Wybrzeze Gdansk II13716208276
Sambor Tczew14606161242
Oborniki Slaskie15770257192
Swiebodzin16761212181
Ol.Grodkow17761254181
Nowa Sol18752233180
Zielona Gora19752220200
Oborniki20743215221
Olawa21734223220
Koscian22734211214
Buk23725205224
Real Astromal Leszno24725199208
Wolsztyn25725213237
Gryfino26725194225
SKPR Swidnica27725206243
Orlik Brzeg28707161277
Konskie29761239194
Anilana Lodz30660229188
Wielun31761247228
Zwolen32651219153
Warszawianka33550146124
UW Warszawa34844272235
Trojka Ostroleka35734242234
Pabianice36633175188
AZS AWF Warszawa37826227271
UMCS Lublin38725212203
Lider Radom39725208219
Nowe Piekuty40523127143
Konin41707205270
Strzalkowo42606141239
Viret Zawiercie43770277188
Przeworsk44770243176
Palac Tarnow45761234147
Olimpia Piekary46660207140
Wybicki Kielce47743209197
Zaglebie Sosnowiec48743215204
SMS Kielce II49743208225
Ostrowiec Swietokrzyski50734230225
Zawadzkie51734207231
Chrzanow52514126152
Ruda Slaska53716172224
Komprachcice54615134186
Gwardia Opole II55707209292
Zabrze II56707179263

Minulé sezóny

I Liga

Prehliadajte 7 archivovaných sezón I Liga, od 2020 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1998Predchodca:Ekstraklasa Second Division

I. liga vznikla vo svojej súčasnej podobe v roku 1998, keď bola poľská hádzanárska pyramída reštrukturalizovaná, čo vytvorilo jasný dvojstupňový systém pod novo premenovanou Ekstraklasou (neskôr v roku 2010 premenovanou na Superligu). Pôvodne slúžiaca ako priama druhá divízia, I. liga sa výrazne vyvinula, pričom bol zavedený trojskupinový regionálny formát navrhnutý na zníženie cestovných nákladov a zlepšenie konkurenčnej rovnováhy pri zachovaní postupových ciest na najvyššiu súťaž. Liga prešla ďalšou modernizáciou v roku 2021 s vytvorením Centrálnej ligy ako tretej úrovne, čím sa upevnila pozícia I. ligy ako nevyhnutnej vývojovej a postupovej platformy pre poľskú hádzanu.

  1. 1998 — I. liga zriadená ako druhá úroveň po reštrukturalizácii poľskej hádzane
  2. 2010 — Premenovaná Superliga zvyšuje profil hádzane najvyššej úrovne v Poľsku
  3. 2020 — SPR Stal Mielec postúpil do Superligy po víťazstve v I. lige
  4. 2021 — Centrálna liga vytvorená ako tretia úroveň, formalizujúc trojdivíziovú štruktúru
  5. 2025 — I. liga funguje s tromi geografickými skupinami (Sever, Juh, Stred) s 28 tímami

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:28Zostupové miesta:3Európske miesta:1

I. liga funguje ako súťaž každý s každým rozdelená do troch geografických skupín (Skupina A: Sever, Skupina B: Juh, Skupina C: Stred), z ktorých každá obsahuje 13–14 tímov. Kluby hrajú zápasy doma a vonku v rámci svojej skupiny, pričom víťaz každej skupiny a najlepší druhoplasovaný tím získajú postup do Superligy na konci sezóny. Liga udeľuje tri body za výhru, jeden za remízu a nulu za prehru. Tri posledné tímy v každej skupine sú zostúpené do Centrálnej ligy. Tento decentralizovaný formát sa ukázal ako účinný pri udržiavaní záujmu v celom Poľsku a zároveň zabezpečuje udržateľné cestovné rozvrhy.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:KS Iskra Kielce (8)Historický kráľ strelcov:Sebastian Bukowski (204 gólov)

Sezóna 2024/25 videla KPR Żukowo etablovať dominantnú kampaň v Skupine A so 17 výhrami z 17 zápasov, stanoviac tempo, ktoré demonštrovalo konkurenčnú intenzitu modernej hádzane I. ligy.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna 2024/25 I. ligy predstavuje pozoruhodnú konkurenčnú rovnováhu naprieč troma geografickými skupinami Poľska, pričom KPR Żukowo vedie Skupinu A s mimoriadnou bilanciou 17-0 z 17 zápasov, nazbierajúc 51 bodov a etablujúc sa ako dominantná sila sezóny. Ich skóre +234 (671 vstrelených, 437 inkasovaných) demonštruje útočnú silu aj defenzívnu pevnosť. Kąty Wrocławskie ovládajú Skupinu B so 17 výhrami z 18 zápasov a 50 bodmi, zatiaľ čo Końskie vedie Skupinu C so 16 výhrami z 18 zápasov a 48 bodmi.

Súboj o postup presahuje lídermi skupín, pričom Olsztyn (49 bodov) a Oborniki Śląskie (49 bodov) sa objavili ako vážni uchádzači o cenné štvrté miesto vyhradené pre najlepšieho druhoplasovaného tímu naprieč skupinami.

Obavy zo zostupu sa zosilňujú pre kluby v spodných častiach každej skupiny, pričom Szczypiorniak Olsztyn čelí matematickej eliminácii po zaznamenání nuly výhier z 19 zápasov v Skupine A – varovný príbeh o konkurenčných ťažkostiach.

Neporazená kampaň KPR Żukowo predstavuje vynikajúci výkon sezóny, pričom ich konzistentná excelentnosť v 17 zápasoch stanovuje benchmark kvality hádzane druhej úrovne. Vyvážený útok klubu, generujúci 671 gólov pri inkasovaní iba 437, odráža sofistikovanú taktickú organizáciu a rozvoj hráčov.

Štruktúra a strategická dôležitosť poľskej hádzanskej pyramídy

Poľský hádzanársky systém funguje ako starostlivo kalibrovaná trojstupňová štruktúra, pričom I. liga zaujíma kľúčové druhé miesto spájajúce elitné súťaže Superligy s rozvíjajúcou sa Centrálnou ligou. Trojskupinový formát v rámci I. ligy slúži praktickým aj strategickým účelom: znižuje cestovné náklady pre kluby v regionálnych zhlukoch a zároveň zabezpečuje, že určenie majstrovstva zostáva zásluhové, nie geograficky vopred určené.

Regionálne hádzanárske tradície a identity klubov

Trojskupinová štruktúra I. ligy odráža hlboko zakorenené regionálne hádzanárske tradície Poľska, pričom z rôznych geografických oblastí vznikajú odlišné konkurenčné kultúry. Severná skupina zahŕňa kluby z pobaltských a severných priemyselných regiónov Poľska, zatiaľ čo južná skupina predstavuje Sliezsko a juhozápadné Poľsko. Centrálna skupina zahŕňa kluby z Varšavy a centrálneho Poľska.

Európsky kontext hádzane a medzinárodné porovnania

I. liga zaujíma pozíciu v európskej hierarchii hádzane porovnateľnú s nemeckou 2. Bundesligou, francúzskou Division 2 a španielskou Ligou Asobal B – druhoúrovňovými súťažami slúžiacimi ako kľúčové vývojové platformy pri zachovaní štandardov, ktoré priťahujú medzinárodný záujem.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v poľskej I. lige?

I. liga zahŕňa 28 tímov rozdelených do troch geografických skupín (Sever, Juh a Stred), z ktorých každá má 13–14 tímov súťažiacich v sezóne 2024/25.

Ako funguje postup z I. ligy do Superligy?

Víťaz každej z troch skupín, spolu s najlepšie umiestneným druhoplasovaným tímom naprieč všetkými skupinami, získavajú automatický postup do Orlen Superligy. Táto štruktúra zabezpečuje, že regionálni šampióni aj celkovo najsilnejší performer postupujú.

Čo sa stane s tímami na spodku I. ligy?

Tri posledné tímy v každej skupine sú zostúpené do Centrálnej ligy, tretej úrovne poľskej hádzane, čím sa vytvára konkurenčná dynamika predlžujúca záujem počas celej sezóny.

Existuje play-off systém v I. lige?

Nie, I. liga určuje postup a zostup priamo cez konečné poradie bez play-off. Celosezónny formát každý s každým v geografických skupinách určuje konečné výsledky.

Ktorý klub vyhral najviac titulov v I. lige?

KS Iskra Kielce drží rekord s 8 titulmi v I. lige, etablujúc sa ako najúspešnejší klub v histórii divízie.

Koľko miest v európskych súťažiach poskytuje I. liga?

Jedno miesto je dostupné pre šampióna I. ligy alebo postúpené kluby na súťaž v európskej hádzane, v závislosti od konečného poradia ligy a kritérií európskej kvalifikácie.

API dáta: 30. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026