Menu
Poľsko

I Liga Women

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

2 zápasy

Tabuľka

I Liga Women · 2026

Aktuálna tabuľka I Liga Women 2026 s 30 tímami. Bukowsko Dopiewski W vedie s 12 bodmi po 4 zápasoch, za ním nasleduje Zielona Gora W s 9 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
Skupina A
1Bukowsko Dopiewski W440144:90+54
2Zielona Gora W330101:74+27
3Truso Elblag W33089:76+13
4SMS ZPRP Plock II W422122:118+4
5Koszalin W422113:112+1
6KS Poznan W413105:116-11
7ZPRP Kalisz W413105:118-13
8Wabrzezno W30368:99-31
9Gniezno II W30367:111-44
Skupina B
1Zgoda Ruda Slaska W550163:105+58
2Ruch Chorzow II W440148:97+51
3Swiebodzice W440130:100+30
4Zabrze W532149:137+12
5Pietrowice Wielkie W523132:131+1
6Krapkowice W422110:109+1
7Jelenia Gora W523130:138-8
8Grunwald Ruda Slaska W523147:165-18
9Slask Wroclaw W514154:162-8
10Kobierzyce II W514134:155-21
11Kepno W41399:147-48
12Zaglebie Lubin W514123:173-50
Skupina C
1JKS Jaroslaw W440114:83+31
2Agrykola Warszawa W33080:66+14
3SMS ZPRP Lublin W422109:112-3
4Rzeszow W422105:115-10
5AZS AWF Warszawa W422103:107-4
6UMCS Lublin W31282:87-5
7Lodz W31273:78-5
8Bialystok W404103:112-9
9Uniwersytet Warszawski W31285:94-9

Výsledky

I Liga Women · 50
Výsledky4. 10. 2026–18. 10. 2026
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
št 8. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Krapkowice W
Kepno W
Zielona Gora W
Bukowsko Dopiewski W
Rzeszow W
AZS AWF Warszawa W
Jelenia Gora W
Zgoda Ruda Slaska W
Agrykola Warszawa W
Lodz W
Zaglebie Lubin W
Kepno W
Swiebodzice W
Kobierzyce II W
Gniezno II W
KS Poznan W
Uniwersytet Warszawski W
UMCS Lublin W
Pietrowice Wielkie W
Krapkowice W
JKS Jaroslaw W
Bialystok W
Ruch Chorzow II W
Slask Wroclaw W
Wabrzezno W
Truso Elblag W
Zabrze W
Grunwald Ruda Slaska W
Kobierzyce II W
Jelenia Gora W
Zgoda Ruda Slaska W
Ruch Chorzow II W
ZPRP Kalisz W
Bukowsko Dopiewski W
Uniwersytet Warszawski W
SMS ZPRP Lublin W
Truso Elblag W
SMS ZPRP Plock II W
Lodz W
AZS AWF Warszawa W
Slask Wroclaw W
Zaglebie Lubin W
Koszalin W
Wabrzezno W
Agrykola Warszawa W
UMCS Lublin W
Kepno W
Pietrowice Wielkie W
Grunwald Ruda Slaska W
Swiebodzice W
Bialystok W
Rzeszow W
Krapkowice W
Zabrze W
KS Poznan W
Zielona Gora W
SMS ZPRP Plock II W
Koszalin W
Zaglebie Lubin W
Zgoda Ruda Slaska W
Pietrowice Wielkie W
Slask Wroclaw W
Swiebodzice W
Krapkowice W
Kobierzyce II W
Grunwald Ruda Slaska W
Zabrze W
Kepno W
Jelenia Gora W
Ruch Chorzow II W
Gniezno II W
Zielona Gora W
Ruch Chorzow II W
Zaglebie Lubin W
Zgoda Ruda Slaska W
Pietrowice Wielkie W
Wabrzezno W
ZPRP Kalisz W
UMCS Lublin W
Lodz W
SMS ZPRP Lublin W
Agrykola Warszawa W
Krapkowice W
Kobierzyce II W
Kepno W
Swiebodzice W
Grunwald Ruda Slaska W
Jelenia Gora W
Gniezno II W
Truso Elblag W
Bukowsko Dopiewski W
KS Poznan W
AZS AWF Warszawa W
Bialystok W
Slask Wroclaw W
Zabrze W
JKS Jaroslaw W
Uniwersytet Warszawski W
Swiebodzice W
Ruch Chorzow II W
Jelenia Gora W
Zaglebie Lubin W
Swiebodzice W
Slask Wroclaw W
ZPRP Kalisz W
KS Poznan W
Uniwersytet Warszawski W
Rzeszow W
UMCS Lublin W
SMS ZPRP Lublin W
Truso Elblag W
Zielona Gora W
Wabrzezno W
SMS ZPRP Plock II W
Koszalin W
Gniezno II W
Kobierzyce II W
Kepno W
Agrykola Warszawa W
JKS Jaroslaw W
Grunwald Ruda Slaska W
Krapkowice W
Lodz W
Bialystok W
Zabrze W
Zgoda Ruda Slaska W
Pietrowice Wielkie W
Ruch Chorzow II W
Ruch Chorzow II W
Zabrze W
Slask Wroclaw W
Kobierzyce II W
Zielona Gora W
Koszalin W
Zgoda Ruda Slaska W
Swiebodzice W
Zaglebie Lubin W
Pietrowice Wielkie W
SMS ZPRP Plock II W
ZPRP Kalisz W
SMS ZPRP Lublin W
Lodz W
Kepno W
Grunwald Ruda Slaska W
Rzeszow W
Agrykola Warszawa W
Krapkowice W
Jelenia Gora W
JKS Jaroslaw W
UMCS Lublin W
Gniezno II W
Wabrzezno W
Bukowsko Dopiewski W
Truso Elblag W
AZS AWF Warszawa W
Uniwersytet Warszawski W
Zgoda Ruda Slaska W
Kobierzyce II W
Jelenia Gora W
Pietrowice Wielkie W
Slask Wroclaw W
Grunwald Ruda Slaska W
Kepno W
Krapkowice W
Zaglebie Lubin W
Zabrze W
Ruch Chorzow II W
Swiebodzice W
Grunwald Ruda Slaska W
Zgoda Ruda Slaska W
Kepno W
Jelenia Gora W
Krapkowice W
Slask Wroclaw W
Swiebodzice W
Zaglebie Lubin W
Kobierzyce II W
Ruch Chorzow II W
Zabrze W
Pietrowice Wielkie W
Pietrowice Wielkie W
Swiebodzice W
Zielona Gora W
Wabrzezno W
Zgoda Ruda Slaska W
Krapkowice W
Zaglebie Lubin W
Kobierzyce II W
Slask Wroclaw W
Kepno W
Rzeszow W
UMCS Lublin W
KS Poznan W
Truso Elblag W
JKS Jaroslaw W
SMS ZPRP Lublin W
AZS AWF Warszawa W
Agrykola Warszawa W
Gniezno II W
SMS ZPRP Plock II W

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 30 tímov v I Liga Women na jednom mieste. Zgoda Ruda Slaska W vedie s 5 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryGólyInkasované
Bukowsko Dopiewski W144014490
Zielona Gora W233010174
Truso Elblag W33308976
SMS ZPRP Plock II W4422122118
Koszalin W5422113112
KS Poznan W6413105116
ZPRP Kalisz W7413105118
Wabrzezno W83036899
Gniezno II W930367111
Zgoda Ruda Slaska W10550163105
Ruch Chorzow II W1144014897
Swiebodzice W12440130100
Zabrze W13532149137
Pietrowice Wielkie W14523132131
Krapkowice W15422110109
Jelenia Gora W16523130138
Grunwald Ruda Slaska W17523147165
Slask Wroclaw W18514154162
Kobierzyce II W19514134155
Kepno W2041399147
Zaglebie Lubin W21514123173
JKS Jaroslaw W2244011483
Agrykola Warszawa W233308066
SMS ZPRP Lublin W24422109112
Rzeszow W25422105115
AZS AWF Warszawa W26422103107
UMCS Lublin W273128287
Lodz W283127378
Bialystok W29404103112
Uniwersytet Warszawski W303128594

Minulé sezóny

I Liga Women

Prehliadajte 7 archivovaných sezón I Liga Women, od 2020 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1957

I. liga žien vznikla z povojnovej reorganizácie hádzane v Poľsku pod ZPRP (Związek Piłki Ręcznej w Polsce), zriadenej v roku 1957. Hádzanárska tradícia Poľska siaha až do roku 1918, pričom organizovaná súťažná hra sa začala rozvíjať po druhej svetovej vojne. I. liga žien bola formalizovaná ako druhý stupeň pod Orlen Superligou (založená 1939), čím sa vytvoril štruktúrovaný pyramídový systém. Po prechode Poľska od štátom kontrolovaného športu k trhovému modelu v 90. rokoch sa I. liga žien vyvinula z centralizovanej súťaže na regionálnejšie organizovanú ligu s viacerými skupinami. V roku 2023 bola liga premenovaná pod titulárnym sponzorstvom Orlen, čo ju uviedlo do súladu s komplexnou podporou poľskej hádzane zo strany spoločnosti na všetkých úrovniach. Liga narástla na približne 30–40 tímov ročne, rozdelených do troch regionálnych skupín (A, B, C), čo odráža geografické rozloženie Poľska aj súťažnú hĺbku ženskej hádzane mimo najvyššej divízie.

  1. 1957 — ZPRP zriadený, formalizujúc ligovú štruktúru hádzane v Poľsku
  2. 1991 — Poľsko vstupuje do EHF ako zakladajúci člen, integrujúc poľskú hádzanu do európskej súťaže
  3. 90. roky — Prechod od štátnej kontroly k súkromnému sponzoringu a trhovému modelu ligy
  4. 2023 — I. liga žien premenovaná pod titulárnym sponzorstvom Orlen
  5. 2024/25 — Liga funguje s tromi regionálnymi skupinami a približne 30 tímami

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:30Zostupové miesta:6

I. liga žien funguje ako regionálna skupinová súťaž, pričom aproximne 30 tímov je rozdelených do troch skupín (A, B, C) súťažiacich vo formáte doma-vonku počas sezóny od septembra do mája. Každá skupina hrá domáce a vonkajšie zápasy, pričom šampión je korunovaný na základe celkového počtu získaných bodov. Najlepšie 1–2 tímy z I. ligy žien získavajú postup do Orlen Superligy, najvyššej poľskej divízie, zatiaľ čo posledné 2–3 tímy v každej skupine čelia zostupu do II. ligy žien. Tímy získavajú 3 body za výhru, 1 bod za remízu a 0 bodov za prehru. Neexistuje žiadny play-off systém; postup a zostup sú určené konečným poradím. Liga slúži ako kľúčová rozvojová úroveň a poskytuje konkurenčné príležitosti pre kluby usilujúce sa etablovať na národnej úrovni.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:MKS Lublin (22)

MKS Lublin dominuje v rekordných knihách druhej úrovne s 22 titulmi v histórii ligy, etablujúc sa ako najúspešnejší klub na tejto úrovni a frekventovaný postupujúci do Superligy.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Jutrzenka Plock W vedie skupinu A s presvedčivými 36 bodmi z 13 zápasov, udržiavajúc výnimočný gólový rozdiel +102. 12 výhier a jediná prehra klubu ich radí medzi silných kandidátov na postup, pričom priemerne strelí približne 32,6 gólov na zápas. Bukowsko Dopiewski W sedí na druhom mieste so 31 bodmi, demonštrujúc súťažnú hĺbku v severnej skupine, zatiaľ čo Truso Elblag W zaujíma tretie miesto s 23 bodmi z 11 zápasov.

V skupine B dominuje Swiebodzice W so 43 bodmi z 17 zápasov, chváľac sa gólovým rozdielom +153 a impozantným rekordom 14 výhier. Zgoda Ruda Slaska W tesne nasleduje so 42 bodmi, čím vzniká tesný boj o postup medzi týmito dvoma juhozápadnými silami. Grunwald Ruda Slaska W sedí na treťom mieste so 36 bodmi, udržiavajúc realistické nádeje na postup s 12 výhrami z 16 zápasov.

Skupina C predstavuje trojstranný boj o nadvládu: Marcovia W vedie so 42 bodmi z 15 zápasov, disponujúc gólovým rozdielom +168 a 14 víťazstvami. San Jaroslaw W a Agrykola Warszawa W majú oba po 33 bodov, čím vzniká intenzívna konkurencia o druhé miesto postupu. Východná skupina demonštruje vyrovnanú súťažnú silu naprieč viacerými klubmi.

Zostupové boje sa zintenzívňujú v spodnej časti každej skupiny. V skupine A Fahrenheit Gdansk W čelí vážnemu nebezpečenstvu s iba 3 bodmi z 12 zápasov a gólovým rozdielom -102. V skupine B Zaglebie Lubin W sedí vo voľnom páde s 0 bodmi z 16 zápasov, prehrávajúc každý zápas. V zostupovej zóne skupiny C figurujú Uniwersytet Warszawski W (6 bodov), Rzeszow W (7 bodov) a Lomza W (9 bodov), pričom každý bojuje o záchranu.

Štruktúra ligy a konkurenčný rámec

I. liga žien funguje ako druhostupňová ženská hádzanárska súťaž Poľska, slúžiaca ako priama cesta do Orlen Superligy. Trojskupinový systém ligy odráža geografické rozloženie Poľska a umožňuje približne 30 tímom súťažiť na serióznej konkurenčnej úrovni pri zachovaní zvládnuteľných rozpisov zápasov. Každá skupina funguje nezávisle počas základnej časti, pričom konečné poradie určuje výsledky postupu a zostupu.

Dynamika postupu zostáva vysoko konkurenčná: tímy umiestnené na prvom alebo druhom mieste vo svojich skupinách získavajú postup do Orlen Superligy, kde budú súťažiť s etablovanými silami ako MKS Lublin. Táto štruktúra motivuje k konzistentnému výkonu počas celej sezóny, keďže neexistuje druhá šanca v play-off. Dôsledky zostupu sú rovnako významné, pričom tímy na posledných miestach klesajú do II. ligy žien, čo predstavuje podstatný krok nadol v konkurenčnej intenzite a zdrojoch.

Historický význam a rozvojová úloha

I. liga žien vznikla z povojnovej reorganizácie športu v Poľsku pod ZPRP, ktorý bol formálne zriadený v roku 1957. Hádzanárska tradícia Poľska siaha až do roku 1918 a organizované súťažné ligy sa rozvíjali až po druhej svetovej vojne. I. liga žien sa stala formalizovaným druhým stupňom, vytvárajúc štruktúrovanú pyramídu pod Orlen Superligou.

Dominancia MKS Lublin na tejto úrovni — s 22 titulmi v histórii ligy — demonštruje, ako úspešný výkon na druhostupňovej úrovni môže etablovať klub ako konzistentného kandidáta na Superligu. Trvalá excelentnosť klubu odráža silné organizačné štruktúry, efektívny rozvoj mládeže a úspešné stratégie náboru hráčov.

Komerčný vývoj a sponzorstvo

Premenovaná v roku 2023 pod titulárnym sponzorstvom Orlen predstavuje I. liga žien významný komerčný medzník. Komplexné sponzorstvo Orlen poľskej hádzane — pokrývajúce Superligu, I. ligu žien, národné tímy a programy rozvoja mládeže — signalizuje rastúcu komerčnú životaschopnosť športu v Poľsku. Práva na vysielanie Polsat Television (2023–2030) poskytujú I. lige žien televíznu expozíciu, ktorá predtým nebola dostupná na druhostupňovej úrovni, čo pomáha klubom budovať fanúšikovskú základňu a priťahovať sponzorov.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v I. lige žien?

V I. lige žien súťaží približne 30 tímov rozdelených do troch regionálnych skupín (A, B a C), pričom každá hrá vo formáte doma-vonku. Presný počet sa môže sezónne meniť v závislosti od postupov a zostupov.

Do ktorej ligy postupujú tímy z I. ligy žien?

Najlepšie 1–2 tímy z I. ligy žien získavajú postup do Orlen Superligy, najvyššej poľskej ženskej hádzanskej súťaže. Tímy umiestnené na posledných 2–3 miestach čelia zostupu do II. ligy žien.

Kto vyhral najviac titulov v I. lige žien?

MKS Lublin drží rekord s 22 titulmi v histórii ligy, čo z neho robí najúspešnejší klub na druhostupňovej úrovni.

Existuje play-off systém v I. lige žien?

Nie, I. liga žien nepoužíva play-off systém. Víťaz sa určuje podľa najvyššieho počtu bodov v záverečnom poradí a postup a zostup sa rozhodujú podľa konečných pozícií v každej skupine.

Aký je sezónny formát I. ligy žien?

Sezóna prebieha od septembra do mája, pričom tímy súťažia vo formáte doma-vonku v rámci svojej príslušnej regionálnej skupiny. Tímy získavajú 3 body za výhru, 1 bod za remízu a 0 bodov za prehru.

Kto je aktuálnym titulárnym sponzorom I. ligy žien?

Orlen, popredná energetická spoločnosť Poľska, sa stal titulárnym sponzorom v roku 2023, čím premenoval súťaž na Orlen I. ligu žien. Polsat Television drží práva na vysielanie do roku 2030.

API dáta: 19. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026