Menu
Rumunsko

Liga Nationala Women

Tabuľka

Liga Nationala Women · 2026

Aktuálna tabuľka Liga Nationala Women 2026 s 14 tímami. Bistrita W vedie s 12 bodmi po 6 zápasoch, za ním nasleduje Dunarea Braila W s 12 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Zostup
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Bistrita W660203:146+57
2Dunarea Braila W761220:175+45
3CSM Bucuresti W650207:152+55
4Rapid Bucuresti W641175:143+32
5Ramnicu Valcea W742212:187+25
6SCM Craiova W731201:190+11
7CSM Slatina W632174:158+16
8Corona Brasov W723187:175+12
9Targu Jiu W734176:185-9
10Baia Mare W724214:224-10
11Zalau W725184:223-39
12Iasi W716145:203-58
13Targu Mures W716190:251-61
14Stiinta Bucharest W707169:245-76

Výsledky

Liga Nationala Women · 47
Výsledky17. 9. 2026–18. 10. 2026
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
št 15. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
po 12. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
po 5. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
št 17. 9.
Detail zápasu
št 17. 9.
Detail zápasu
št 17. 9.
Detail zápasu
št 17. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
CSM Bucuresti W
CSM Slatina W
Rapid Bucuresti W
Bistrita W
Ramnicu Valcea W
Targu Mures W
SCM Craiova W
Rapid Bucuresti W
Zalau W
Targu Jiu W
Iasi W
CSM Bucuresti W
Corona Brasov W
Dunarea Braila W
Baia Mare W
CSM Slatina W
Bistrita W
Stiinta Bucharest W
CSM Slatina W
Iasi W
Dunarea Braila W
Ramnicu Valcea W
Stiinta Bucharest W
SCM Craiova W
Targu Jiu W
Bistrita W
Targu Mures W
Zalau W
Rapid Bucuresti W
Baia Mare W
Zalau W
Dunarea Braila W
CSM Bucuresti W
Corona Brasov W
Rapid Bucuresti W
Stiinta Bucharest W
SCM Craiova W
Targu Jiu W
Corona Brasov W
CSM Slatina W
Baia Mare W
Iasi W
Bistrita W
Targu Mures W
Ramnicu Valcea W
CSM Bucuresti W
Dunarea Braila W
Bistrita W
Stiinta Bucharest W
Baia Mare W
Targu Jiu W
Rapid Bucuresti W
CSM Slatina W
Ramnicu Valcea W
Targu Mures W
SCM Craiova W
CSM Bucuresti W
Zalau W
Iasi W
Corona Brasov W
Zalau W
CSM Slatina W
Stiinta Bucharest W
Targu Jiu W
SCM Craiova W
Dunarea Braila W
Rapid Bucuresti W
Targu Mures W
Ramnicu Valcea W
Iasi W
Bistrita W
CSM Bucuresti W
Baia Mare W
Corona Brasov W
Corona Brasov W
Ramnicu Valcea W
CSM Bucuresti W
SCM Craiova W
CSM Slatina W
Bistrita W
Dunarea Braila W
Rapid Bucuresti W
Iasi W
Zalau W
Targu Jiu W
Baia Mare W
Targu Mures W
Stiinta Bucharest W
Dunarea Braila W
Stiinta Bucharest W
Targu Mures W
Targu Jiu W
Iasi W
Bistrita W
Baia Mare W
Ramnicu Valcea W
CSM Slatina W
SCM Craiova W
CSM Bucuresti W
Rapid Bucuresti W
Corona Brasov W
Zalau W
Rapid Bucuresti W
CSM Slatina W
SCM Craiova W
Iasi W
Stiinta Bucharest W
CSM Bucuresti W
Targu Jiu W
Dunarea Braila W
Targu Mures W
Baia Mare W
Zalau W
Ramnicu Valcea W
Bistrita W
Corona Brasov W
Dunarea Braila W
Targu Mures W
Ramnicu Valcea W
Bistrita W
Iasi W
Rapid Bucuresti W
Baia Mare W
Zalau W
CSM Slatina W
Stiinta Bucharest W
CSM Bucuresti W
Targu Jiu W
Corona Brasov W
SCM Craiova W
Targu Mures W
CSM Bucuresti W
Targu Jiu W
CSM Slatina W
Stiinta Bucharest W
Iasi W
SCM Craiova W
Ramnicu Valcea W
Dunarea Braila W
Baia Mare W
Bistrita W
Zalau W
Rapid Bucuresti W
Corona Brasov W
Iasi W
Targu Jiu W
Ramnicu Valcea W
Rapid Bucuresti W
Zalau W
SCM Craiova W
CSM Slatina W
Targu Mures W
CSM Bucuresti W
Dunarea Braila W
Corona Brasov W
Stiinta Bucharest W
Baia Mare W
Bistrita W
CSM Bucuresti W
Baia Mare W
Dunarea Braila W
CSM Slatina W
Rapid Bucuresti W
Zalau W
SCM Craiova W
Bistrita W
Stiinta Bucharest W
Ramnicu Valcea W
Targu Jiu W
Corona Brasov W
Targu Mures W
Iasi W
Zalau W
Stiinta Bucharest W
Iasi W
Dunarea Braila W
Ramnicu Valcea W
Targu Jiu W
CSM Slatina W
CSM Bucuresti W
Baia Mare W
SCM Craiova W
Corona Brasov W
Targu Mures W
Bistrita W
Rapid Bucuresti W
Stiinta Bucharest W
Bistrita W
CSM Bucuresti W
Iasi W
Targu Jiu W
Zalau W
Targu Mures W
Ramnicu Valcea W
Rapid Bucuresti W
SCM Craiova W
Dunarea Braila W
Corona Brasov W
CSM Slatina W
Baia Mare W

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 14 tímov v Liga Nationala Women na jednom mieste. Bistrita W vedie s 6 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Bistrita W16600203146
Dunarea Braila W27601220175
CSM Bucuresti W36510207152
Rapid Bucuresti W46411175143
Ramnicu Valcea W57412212187
SCM Craiova W67331201190
CSM Slatina W76312174158
Corona Brasov W87223187175
Targu Jiu W97304176185
Baia Mare W107214214224
Zalau W117205184223
Iasi W127106145203
Targu Mures W137106190251
Stiinta Bucharest W147007169245

Minulé sezóny

Liga Nationala Women

Prehliadajte 15 archivovaných sezón Liga Nationala Women, od 2010 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

16. 3. 2026
Založený:1958

Liga Națională bola založená v roku 1958, pôvodne pre tradičný jedenásťhráčský vonkajší hádzanársky formát, pred prechodom na moderný sedemhráčský halový šport, ktorý sa stal globálnym štandardom. Liga sa vyvinula z regionálnej súťaže na sofistikovanú profesionálnu štruktúru s medzinárodným dosahom vysielania. V posledných rokoch zaznamenala liga výrazný rast komerčných investícií, najmä prostredníctvom sponzorskej zmluvy skupiny MOL, ktorá povýšila profil súťaže ako Liga Florilor MOL. Vzostup CSM Bukurešť ako európskej veľmoci v 2010-tych rokoch, vrcholiaci titulom EHF Ligy majstrov v roku 2016, výrazne zvýšil globálnu viditeľnosť a konkurenčné postavenie ligy.

  1. 1958 – Liga Națională založená pre ženský hádzaný v Rumunsku
  2. 1992 – Prechod na moderný sedemhráčský halový hádzanársky formát dokončený
  3. 2016 – CSM Bukurešť vyhrala EHF Ligu majstrov ako prvý rumunský ženský klub
  4. 2018 – Skupina MOL sa stala titulárnym sponzorom, premenúvajúc ligu na Liga Florilor MOL
  5. 2022 – CSM Bukurešť začala dominantný beh s po sebe idúcimi titulmi v Liga Națională
  6. 2025 – CSM Bukurešť si zachováva neporazenú bilanciu s 15 víťazstvami v 16 zápasoch

Formát súťaže

16. 3. 2026
Tímy:12Zostupové miesta:2Európske miesta:4

Liga Națională funguje ako formát s dvojitým round-robinom, v ktorom každý z 12 tímov hrá proti každému inému tímu dvakrát – raz doma a raz vonku – pre celkovo 22 zápasov za sezónu. Tím s najviac bodmi na konci základnej časti sa stáva šampiónom. Posledné dva tímy sú automaticky zostúpené do Divizia A, druhej úrovne rumunských súťaží. Štyria najlepší postúpia do európskych klubových súťaží: typicky sa jeden alebo dva najlepšie tímy kvalifikujú do skupinovej fázy alebo kvalifikačných kôl EHF Ligy majstrov, zatiaľ čo ďalšie tímy vstúpia do EHF Európskej ligy alebo EHF Konferenčnej ligy na základe ich ligovej pozície a koeficientov predchádzajúcej sezóny.

Rekordy

16. 3. 2026
Najviac titulov:SCM Râmnicu Vâlcea (20)

Sezóna 2024-25 už produkovala rekordných 62 bodov CSM Bukurešť po 16 zápasoch, čím prekonala predchádzajúce sezónne benchmarky a odráža výnimočnú konzistentnosť tímu v modernej ére.

Analýza

16. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Dominancia CSM Bukurešť nadobúda historické rozmery

Sezóna 2024-25 ligy Liga Florilor MOL je definovaná bezprecedentnou konzistentnosťou CSM Bukurešť Ženy, ktoré si udržiavajú neporazenú bilanciu 15 víťazstiev a 1 remízy po 16 zápasoch – výkon, ktorý už zrútil predchádzajúce bodové rekordy. S 31 nazbieranými bodmi v polovici sezóny CSM Bukurešť vytvorila gólové skóre +95 (528 strelených gólov, 433 inkasovaných), čím demonštruje útočnú silu aj defenzívnu stabilitu. Dominancia bukarešťského klubu sa prejavuje vo viacerých dimenziách: vyhrali každý zápas okrem jednej remízy a ich priemerná víťazná marža naznačuje tím fungujúci na úrovni výrazne nad svojimi rovesníkmi.

Konkurenčný boj o titul za lídrami

Za CSM Bukurešť zostáva boj o titul skutočne konkurenčný, pričom Bistrița Ženy sa objavila ako primárna vyzývateľka. Bistrița nazbierala 30 bodov zo 16 zápasov s pôsobivou bilanciou 15-1 a vynikajúcim gólovým skóre +135 (520:385), čo demonštruje, že sú skutočne elitným tímom podľa európskych štandardov. Ich jediná prehra však prišla priamo od CSM Bukurešť a jednobodový deficit efektívne predstavuje rozdiel medzi prvým a druhým miestom. Corona Brașov Ženy zaberá tretiu pozíciu s 26 bodmi z 13 víťazstiev a 3 prehier, udržiavajúc gólové skóre +78.

Stredotabuľkové postavenie a európske ambície Râmnicu Vâlcea

SCM Râmnicu Vâlcea Ženy, najúspešnejší klub ligy s 20 titulmi všetkých čias, sa nachádzajú na štvrtej pozícii s 19 bodmi zo 16 zápasov (9 víťazstiev, 6 prehier). Napriek ich bohatej histórii a európskemu pôvodu je Râmnicu Vâlcea momentálne 12 bodov za CSM Bukurešť a hrozí im, že prídu o automatické miesta na Ligu majstrov v Top-2. Ich gólové skóre +83 naznačuje primerane vyvážený tím, ale problémy s konzistentnosťou – preukázané 56-percentnou mierou víťazstiev – im zabránili vytvoriť skutočnú výzvu o titul.

Boj o záchranu sa stupňuje v dolnej polovici

Na spodku tabuľky je obraz záchrany pre niekoľko klubov čoraz zúfalejší. CSM Galați Ženy zaberá 12. a posledné miesto s bezgólovou bilanciou (0-16), pričom inkasoval 529 gólov, kým strelil iba 355, čo vytvára devastujúce gólové skóre -174. Zalău Ženy na 11. mieste s iba 4 bodmi (1 víťazstvo, 13 prehier) a gólovým skóre -114 sú tiež vo vážnom ohrození. Na 10. mieste umiestnené SCM Craiova Ženy (9 bodov z 15 zápasov) a na 9. mieste Târgu Jiu Ženy (10 bodov zo 16 zápasov) sú v skutočnom boji o záchranu.

Európske ambície CSM Bukurešť a kurz Ligy majstrov

Dominancia CSM Bukurešť v lige Liga Florilor MOL úzko súvisí s ich statusom jedného z európskych elitných ženských hádzanárskych klubov. Bukarešťský tím vyhral EHF Ligu majstrov v roku 2016 počas svojej debutovej sezóny v súťaži – mimoriadny úspech, ktorý ohlásil ich príchod medzi európsku hádzanársku elitu. Odvtedy sú konzistentnými účastníkmi európskych súťaží, pravidelne dosahujú play-off fázy a udržiavajú konkurenčnú úroveň odrážajúcu ich domácu nadradenosť. Ich neporazená domáca sezóna ich perfektne pozicionuje na kvalifikáciu do skupinovej fázy EHF Ligy majstrov 2025-26.

Konkurenčná hĺbka rumunského ženského hádzaného

Kým súčasná dominancia CSM Bukurešť je nepopierateľná, prítomnosť klubov ako Bistrița Ženy a Corona Brașov Ženy v Top-3 demonštruje, že rumunský ženský hádzaný má skutočnú konkurenčnú hĺbku. Gólové skóre Bistrițe +135 nie je len štatistickým artefaktom – odráža tím, ktorý vyhráva presvedčivo a efektívne, čo naznačuje, že by bol konkurencieschopný v európskych súťažiach. Tretia pozícia Corona Brașov s 81-percentnou mierou víťazstiev naznačuje ďalší dobre organizovaný, disciplinovaný kolektív.

Sponzorstvo MOL a komerčný vývoj

Branding Liga Florilor MOL predstavuje výrazný komerčný vývoj pre rumunský ženský hádzaný. Sponzorský záväzok skupiny MOL zvýšil výrobné štandardy vysielania, zlepšil ceny a zvýšil viditeľnosť ligy v európskych médiách. Táto komerčná investícia sa zhodovala s obdobím trvalých úspechov na ihrisku, najmä európskych úspechov CSM Bukurešť.

Historický kontext: Dedičstvo SCM Râmnicu Vâlcea a moderné zmeny

Prítomnosť SCM Râmnicu Vâlcea na štvrtom mieste napriek ich 20 titulom všetkých čias ilustruje dôležitý príbeh v modernom rumunskom hádzanom: posun od tradičných veľmocí k novým dominantným klubom. 20 titulov Râmnicu Vâlcea bolo nazbieraných v priebehu desaťročí, pričom ich posledné majstrovstvo prišlo na začiatku 20. rokov 21. storočia. Vzostup CSM Bukurešť k dominancii – s viacerými po sebe idúcimi titulmi od roku 2021 – však predstavuje generačný posun v športe. Tento vzorec je bežný v profesionálnom športe: etablované kluby môžu mať problémy s prispôsobením sa novým konkurenčným realitám, kým novšie kluby s čerstvou infraštruktúrou a moderným manažmentom môžu vyniknúť do popredia.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v ženskom hádzanom Liga Națională?

Dvanásť tímov súťaží v Liga Națională vo formáte s dvojitým round-robinom, pričom každý tím odohráva 22 zápasov za sezónu.

Ktorý tím vyhral najviac titulov Liga Națională?

SCM Râmnicu Vâlcea drží rekord všetkých čias s 20 majstrovstvami Liga Națională, hoci CSM Bukurešť dominovala modernej ére s viacerými po sebe idúcimi titulmi od roku 2021.

Ako funguje zostup v ženskom hádzanom Liga Națională?

Posledné dva tímy v konečnej tabuľke sú automaticky zostúpené do Divizia A, druhej úrovne rumunských súťaží, na konci každej sezóny.

Koľko miest v európskych súťažiach ponúka Liga Națională?

Štyria najlepší sa kvalifikujú do európskych súťaží: jeden alebo dva najlepšie tímy typicky vstúpia do EHF Ligy majstrov, pričom ďalšie tímy vstupujú do EHF Európskej ligy alebo Konferenčnej ligy.

Kedy bola Liga Națională založená?

Liga Națională bola založená v roku 1958, pôvodne pre vonkajší hádzaný pred prechodom na moderný sedemhráčský halový formát, ktorý sa stal globálnym štandardom.

Kto je aktuálnym titulárnym sponzorom Liga Națională?

Skupina MOL je aktuálnym titulárnym sponzorom, pričom liga je od roku 2018 oficiálne označovaná ako Liga Florilor MOL.

API dáta: 19. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 16. 3. 2026