Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Tabuľka

Extraliga · 2026

Aktuálna tabuľka Extraliga 2026 s 10 tímami. Povazska Bystrica vedie s 16 bodmi po 9 zápasoch, za ním nasleduje Presov s 16 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Povazska Bystrica981294:219+75
2Presov981343:238+105
3Hlohovec853223:217+6
4Bojnice843232:217+15
5SKP Bratislava844222:257-35
6Nove Zamky935283:302-19
7Zahoraci824244:276-32
8Modra835222:253-31
9HK Kosice825228:246-18
10Topolcany908222:288-66

Výsledky

Extraliga · 42
Výsledky26. 9. 2026–30. 10. 2026
pi 30. 10.
Detail zápasu
pi 30. 10.
Detail zápasu
ne 25. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

45 zápasov
Topolcany
HK Kosice
Zahoraci
Povazska Bystrica
Hlohovec
Bojnice
Nove Zamky
Presov
Modra
SKP Bratislava
Bojnice
Modra
HK Kosice
Nove Zamky
Hlohovec
Zahoraci
Presov
Povazska Bystrica
SKP Bratislava
Topolcany
Modra
Hlohovec
Nove Zamky
SKP Bratislava
Topolcany
Bojnice
Zahoraci
Presov
Povazska Bystrica
HK Kosice
Bojnice
Nove Zamky
HK Kosice
Presov
Hlohovec
Topolcany
Modra
Zahoraci
SKP Bratislava
Povazska Bystrica
Topolcany
Modra
Zahoraci
HK Kosice
Presov
SKP Bratislava
Povazska Bystrica
Bojnice
Nove Zamky
Hlohovec
Bojnice
Presov
Hlohovec
Povazska Bystrica
Modra
Nove Zamky
SKP Bratislava
HK Kosice
Topolcany
Zahoraci
Zahoraci
SKP Bratislava
Presov
Hlohovec
Povazska Bystrica
Modra
Nove Zamky
Topolcany
HK Kosice
Bojnice
Bojnice
SKP Bratislava
Hlohovec
HK Kosice
Modra
Presov
Nove Zamky
Zahoraci
Topolcany
Povazska Bystrica
HK Kosice
Modra
Povazska Bystrica
Nove Zamky
Presov
Topolcany
SKP Bratislava
Hlohovec
Zahoraci
Bojnice

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 10 tímov v Extraliga na jednom mieste. Povazska Bystrica vedie s 8 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Povazska Bystrica19801294219
Presov29801343238
Hlohovec38503223217
Bojnice48413232217
SKP Bratislava58404222257
Nove Zamky69315283302
Zahoraci78224244276
Modra88305222253
HK Kosice98215228246
Topolcany109018222288

Minulé sezóny

Extraliga

Prehliadajte 15 archivovaných sezón Extraliga, od 2010 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1993Predchodca:Ceskoslovenska hadzanarska Extraliga

Slovenska hadzanarska Extraliga bola zalozena v sezone 1993-94 po nezavislosti Slovenska a rozpade jednotneho ceskoslovenskeho statu. Sutaz povodne pokracovala v tradiciach ceskoslovenskej hadzanej, ale so zameranim na slovenske kluby. Medzi rokmi 2000 a 2005 fungovala cesko-slovenska hadzanarska Interliga (HIL) ako spolocna sutaz, ale Slovenska Extraliga obnovila svoju nezavislu poziciou v sezone 2005-06. Liga presla vyznamnym strukturalnym vyvojom vratane zavedenia systemu play-off a rozsirenia ciest do europskych sutazi. Od sezony 2020-21 liga nesie nazov titularneho sponzora "Nike Handball Extraliga", co odraza rastuce komercne investicie do slovenskej hadzanej. Sutaz sa vyvinula z regionalneho okruhu na uznanu europsku veľmoc, predovsetkym vdaka dominancii HT Tatran Presov.

  1. 1993 — Slovenska hadzanarska Extraliga zalozena po rozpade Ceskoslovenska
  2. 2000-2005 — Spolocna cesko-slovenska hadzanarska Interliga fungovala ako jednotna sutaz
  3. 2005 — Slovenska Extraliga obnovila nezavislu poziciou
  4. 2007-2021 — HT Tatran Presov vyhral 15 po sebe iducich narodnych majstrovstiev
  5. 2020 — Nike sa stal titularnym sponzorom; liga premennovana na Nike Handball Extraliga
  6. 2022 — Povazska Bystrica ukoncila 15-rocnu dominanciu Tatrana Presov
  7. 2024-25 — Tatran Presov dosiahol perfektny rekord 18-0 v prvom kole

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:10Zostupové miesta:2Európske miesta:3

Nike Handball Extraliga funguje ako sutaz kazdy s kazdym, kde vsetkych 10 timov hraje proti sebe dvakrat (doma a vonku) pocas 36-zapasovej zakladnej casti. Timy ziskavaju 3 body za vitazstvo, 1 bod za remizu a 0 bodov za prehru. Najlepsich 8 timov postupuje do play-off fazy, ktora sa hraje v vyraďovacom formate so semifinale a finale urcujucim sampiona. Posledne dva timy automaticky zostupuju do Slovenskej hadzanarskej 1. Ligy, druhej urovne. Europska kvalifikacia sa udeluje na zaklade konecnych umiestneni: sampion ziskava vstup do EHF Champions League, zatial co druhy a treti ziskavaju pristup do EHF European League alebo EHF Conference League.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:HT Tatran Presov (19)Historický kráľ strelcov:Dominik Terpak (14 golov)

Sezona 2024-25 priniesla vynimocne utocne vykony, pricom Tatran Presov priemeroval 40,3 golu na zapas pocas 18 zapasov, cim ustanovil benchmark streleckej efektivity modernej ery ligy.

Analýza

19. 3. 2026

Analyza aktualnej sezony

HT Tatran Presov dominuje kampani 2024-25

Sezona 2024-25 bola svedkom mimoriadnej dominancie HT Tatran Presov, ktory udrziaval bezchybny rekord 18-0 pocas prveho kola zapasov. Presovsky tim naakumuloval 36 bodov a etabloval sa ako jednoznacni favoriti na majstrovstvo, priemerujuc posobivych 40,3 golu na zapas zatial co inkasoval priemerne len 24,4 golu. Ich golovy rozdiel +286 po 18 zapasoch je vynimocny, demonstrujuci utocnu potenciu aj defenzivnu disciplinu. Tento perfektny zacatok reprezentuje jasne vyhlasenie zameru od klubu, ktory ziskal 19 narodnych titulov v historii sutaze.

Boj o titul zostava v tejto faze prevazne teoreticky, pricom HK Bojnice a Povazska Bystrica obsadzuju vzdialene druhu a tretiu poziciu. Bojnice naakumulovali 29 bodov z 18 zapasov s rekordom 14-3 a udrzuju respektabilny golovy rozdiel +57, zatial co Povazska Bystrica naakumulovala 26 bodov s rekordom 13-5 a golovym rozdielom +72. Priepast medzi Tatranom Presov a ich najblizsimi prenasledovatelmi je vyrazna — lidri maju 7-bodovy naskok pred Bojnicami a 10-bodove vedenie pred Povazskou Bystricou.

Boj o zachranu sa ukazal ako najputavejsi vedlajsi pribeh sezony, pricom posledne styri timy deli len 8 bodov. HC Zahoraci obsadzuju neiste desiate miesto so 7 bodmi z 18 zapasov, zatial co Topolcany (10 bodov), SKP Bratislava (10 bodov) a Hlohovec (13 bodov) sa nachadzaju v skutocnom nebezpecenstve. Nove Zamky (20 bodov) a Modra (15 bodov) si vytvorili mierne pohodlnejsie pozicie.

Utocna sila Tatrana Presov prepisuje ligove standardy

Individualny vykon bol formovany dominanciou Tatrana Presov, pricom ich hraci prirodzene figuruju prominentne v ligovych statistikach. Vyrovnany utocny pristup timu zabranili akemukolvek jednotlivcovi v establovani dominantnej streleckej pozicie, ale kolektivny vykon bol pozoruhodny. 725 golov Tatrana v 18 zapasoch ustanovuje benchmark pre utocnu efektivitu modernej ery.

Neocakavany pribeh: Narusena konkurencna rovnovaha

Sezona 2024-25 predstavuje pozoruhodny odklon od konkurencneho ekvilibria, ktore charakterizovalo sezony 2022-23 a 2023-24. Predchadzajuce dve sezony boli svedkom skutocnych bojov o titul, pricom Povazska Bystrica uspesne ukoncila 15-rocnu majstrovsku seriu Tatrana Presov v 2022-23, nez Tatran opat ziskal korunu v 2023-24.

Struktura ligy a konkurencny ramec

Slovenska hadzanarska Extraliga funguje v ramci dobre etablovaneho europskeho hadzanarskeho ekosystemu, sutaziac o hracov a prestiz spolu so silnejsimi susednymi ligami v Ceskej republike, Madarsku a Polsku. 10-timovy format vytvara vyrovnanu sutaz, kde vykon v zakladnej casti priamo urcuje nasadenie v play-off.

Europsky hadzanarsky kontext

V ramci sirsieho europskeho hadzanarskeho prostredia zaujima Slovenska Extraliga poziciu miernej prominencie. Liga produkuje pravidelnych uchastnkov europskych klubovych sutazi, predovsetkym vdaka konzistentnej ucastni HT Tatran Presov v EHF Champions League. Pritomnost Tatrana v europskych sutaziach pozdvihla profil slovenskej hadzanej medzinarodne.

Historicky vyznam dominancie HT Tatran Presov

19 narodnych majstrovstiev HT Tatran Presov predstavuje jedno z najudrzatelnejsich obdobi dominancie akehokolvek klubu v historii slovenskeho sportu. 15 po sebe iducich titulov od 2007 do 2021 ustanovilo benchmark, ktory len malo sportovych organizacii v akejkolvek discipline dosiahlo. Prerusenie tejto serie v 2022-23 Povazskou Bystricou dokazalo, ze liga zostava konkurencna napriek historickej dominancii Tatrana. Okamzite opetovne ziskanie titulu Tatranom v 2023-24 a ich perfektna kampan 2024-25 vsak naznacuju, ze organizacne zaklady klubu zostavaju vynimocne silne.

Často kladené otázky

Kolko timov sutazi v Slovenskej hadzanarskej Extralige?

Nike Handball Extraliga zahrnuje 10 timov sutaziacich v najvyssej urovni slovenskej hadzanej. Vsetkych 10 klubov hraje proti sebe dvakrat (doma a vonku) v celkovom pocte 36 zapasov za zakladnu cast.

Ktory klub ziskal najviac titulov v Slovenskej Extralige?

HT Tatran Presov drzi rekord s 19 narodnymi majstrovstvami. Vyhrali 15 po sebe iducich titulov od 2007 do 2021, co je jedna z najdlhsich majstrovskych serii v historii europskej hadzanej.

Ako funguje zostup v Slovenskej Extralige?

Posledne dva timy v tabulke zakladnej casti automaticky zostupuju do Slovenskej hadzanarskej 1. Ligy, druhej divize. Tieto timy musia sutazit o navrat do Extraligy.

Kolko miest v europskych sutaziach ma Slovenska Extraliga?

Liga poskytuje 3 miesta pre europske sutaze: sampion sa kvalifikuje do EHF Champions League, zatial co druhy a treti sa kvalifikuju do EHF European League alebo Conference League.

Aky je format play-off v Slovenskej Extralige?

Najlepsich 8 timov z 36-zapasovej zakladnej casti postupuje do play-off. Timy sutazia v vyraďovacom formate so semifinale a finale o urcenie narodneho sampiona.

Kedy bola Slovenska Extraliga zalozena?

Slovenska hadzanarska Extraliga bola zalozena v sezone 1993-94 po nezavislosti Slovenska a rozpade Ceskoslovenska. Funguje nepretrzite (s vynimkou obdobia 2000-2005, kedy existovala cesko-slovenska spolocna liga) od svojho zalozenia.

API dáta: 31. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026