Menu
Španielsko

Division de Honor Women

Tabuľka

Division de Honor Women · 2026

Aktuálna tabuľka Division de Honor Women 2026 s 14 tímami. Bera Bera W vedie s 12 bodmi po 6 zápasoch, za ním nasleduje Elche-Mustang W s 10 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Bera Bera W660170:133+37
2Elche-Mustang W651141:122+19
3Guardes W641141:122+19
4Malaga W642152:121+31
5Elda Prestigia W642143:140+3
6Beti-Onak W632141:140+1
7Sporting La Rioja W532112:115-3
8Morvedre W633124:133-9
9Gran Canaria W624160:159+1
10BM Granollers W624133:150-17
11Porrino W624129:154-25
12Oviedo W514100:107-7
13Lanzarote Zonzamas W615143:157-14
14Pozuelo de Calatrava W606120:156-36

Výsledky

Division de Honor Women · 41
Výsledky16. 9. 2026–14. 10. 2026
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
ut 29. 9.
Detail zápasu
st 16. 9.
Detail zápasu
st 16. 9.
Detail zápasu
st 16. 9.
Detail zápasu
st 16. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
BM Granollers W
Malaga W
Pozuelo de Calatrava W
Gran Canaria W
Porrino W
Elda Prestigia W
Sporting La Rioja W
Lanzarote Zonzamas W
Guardes W
Bera Bera W
Oviedo W
Beti-Onak W
Morvedre W
Elche-Mustang W
Malaga W
Oviedo W
Bera Bera W
BM Granollers W
Beti-Onak W
Sporting La Rioja W
Elda Prestigia W
Guardes W
Elche-Mustang W
Pozuelo de Calatrava W
Gran Canaria W
Porrino W
Lanzarote Zonzamas W
Morvedre W
Oviedo W
Bera Bera W
Sporting La Rioja W
Malaga W
BM Granollers W
Elda Prestigia W
Guardes W
Gran Canaria W
Elche-Mustang W
Lanzarote Zonzamas W
Pozuelo de Calatrava W
Porrino W
Morvedre W
Beti-Onak W
Oviedo W
Sporting La Rioja W
Malaga W
Morvedre W
Beti-Onak W
Elche-Mustang W
Bera Bera W
Sporting La Rioja W
Gran Canaria W
BM Granollers W
Elda Prestigia W
Oviedo W
Porrino W
Guardes W
Lanzarote Zonzamas W
Pozuelo de Calatrava W
BM Granollers W
Porrino W
Elche-Mustang W
Malaga W
Oviedo W
Gran Canaria W
Pozuelo de Calatrava W
Guardes W
Sporting La Rioja W
Elda Prestigia W
Morvedre W
Bera Bera W
Lanzarote Zonzamas W
Beti-Onak W
Pozuelo de Calatrava W
Beti-Onak W
Porrino W
Oviedo W
Guardes W
BM Granollers W
Elda Prestigia W
Morvedre W
Bera Bera W
Elche-Mustang W
Malaga W
Lanzarote Zonzamas W
Gran Canaria W
Sporting La Rioja W
Beti-Onak W
Malaga W
BM Granollers W
Pozuelo de Calatrava W
Elche-Mustang W
Elda Prestigia W
Oviedo W
Guardes W
Sporting La Rioja W
Porrino W
Morvedre W
Gran Canaria W
Lanzarote Zonzamas W
Bera Bera W
Sporting La Rioja W
Guardes W
Oviedo W
BM Granollers W
Beti-Onak W
Bera Bera W
Elche-Mustang W
Gran Canaria W
Malaga W
Pozuelo de Calatrava W
Morvedre W
Porrino W
Lanzarote Zonzamas W
Elda Prestigia W
BM Granollers W
Sporting La Rioja W
Elda Prestigia W
Beti-Onak W
Gran Canaria W
Lanzarote Zonzamas W
Guardes W
Morvedre W
Porrino W
Elche-Mustang W
Pozuelo de Calatrava W
Oviedo W
Bera Bera W
Malaga W
Sporting La Rioja W
Oviedo W
Bera Bera W
Pozuelo de Calatrava W
Elche-Mustang W
Guardes W
Beti-Onak W
Gran Canaria W
Malaga W
Elda Prestigia W
Morvedre W
BM Granollers W
Lanzarote Zonzamas W
Porrino W
Pozuelo de Calatrava W
Sporting La Rioja W
Porrino W
Beti-Onak W
Oviedo W
Morvedre W
Guardes W
Lanzarote Zonzamas W
Elda Prestigia W
Bera Bera W
BM Granollers W
Elche-Mustang W
Gran Canaria W
Malaga W
Elda Prestigia W
Pozuelo de Calatrava W
Elche-Mustang W
Oviedo W
Beti-Onak W
Guardes W
Bera Bera W
Gran Canaria W
Malaga W
Porrino W
Morvedre W
Sporting La Rioja W
Lanzarote Zonzamas W
BM Granollers W
BM Granollers W
Beti-Onak W
Gran Canaria W
Elda Prestigia W
Guardes W
Malaga W
Oviedo W
Lanzarote Zonzamas W
Porrino W
Bera Bera W
Pozuelo de Calatrava W
Morvedre W
Sporting La Rioja W
Elche-Mustang W
Gran Canaria W
Pozuelo de Calatrava W
Elda Prestigia W
Porrino W
Bera Bera W
Guardes W
Elche-Mustang W
Morvedre W
Beti-Onak W
Oviedo W
Malaga W
BM Granollers W
Lanzarote Zonzamas W
Sporting La Rioja W
Porrino W
Gran Canaria W

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 14 tímov v Division de Honor Women na jednom mieste. Bera Bera W vedie s 6 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Bera Bera W16600170133
Elche-Mustang W26501141122
Guardes W36411141122
Malaga W46402152121
Elda Prestigia W56402143140
Beti-Onak W66312141140
Sporting La Rioja W75302112115
Morvedre W86303124133
Gran Canaria W96204160159
BM Granollers W106204133150
Porrino W116204129154
Oviedo W125104100107
Lanzarote Zonzamas W136105143157
Pozuelo de Calatrava W146006120156

Minulé sezóny

Division de Honor Women

Prehliadajte 14 archivovaných sezón Division de Honor Women, od 2010 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

16. 3. 2026
Založený:1953

Zenske hadzanarske majstrovstvo v Spanielsku bolo zalozene v roku 1953 ako najvyssia divize spanielskej hadzanej. Sutaz bola kratko zrusena v roku 1955, ale obnovena v roku 1961, ustanovujuc sa ako staly fixny bod v spanielskom sporte. Liga bola oficialne premenova na Division de Honor Femenina de Balonmano v 1983-84. V poslednych desatrociach liga zabezpecila vyznamne sponzorske dohody, predovsetkym s Iberdrolou, rebrandujuc sa ako Liga Guerreras Iberdrola na zvysenie jej komercneho profilu a medialnej viditelnosti. Liga vyrástla z domacej sutaze v jednu z najsilnejsich zenskych hadzanarskych divizi v Europe.

  1. 1953 — Zenske hadzanarske majstrovstvo zalozene v Spanielsku
  2. 1961 — Majstrovstvo obnovene po zruseni v roku 1955
  3. 1983-84 — Sutaz oficialne premenova na Division de Honor Femenina de Balonmano
  4. 1996-97 — Mar Valencia vyhrala Champions Trophy, co znaci spanielsku dominanciu v europskej klubovej hadzanej
  5. 2018-19 — Rocasa Gran Canaria vyhrala svoj prvy ligovy titul a ziskala EHF Challenge Cup
  6. 2023-24 — Super Amara Bera Bera ziskala 10. ligovy titul
  7. 2024-25 — Liga Guerreras Iberdrola pokracuje so zvysenym sponzorstvom a vysielacim dosahom

Formát súťaže

16. 3. 2026
Tímy:14Zostupové miesta:2Európske miesta:3

Division de Honor Femenina funguje ako jednokolova liga, kde vsetkych 14 timov hraje proti sebe dvakrat — raz doma a raz vonku — v celkovom pocte 26 zapasov na tim. Timy ziskavaju 2 body za vitazstvo a 1 bod za remizu, pricom titul je udeleny klubu konciacemu s najvyssim bodovym suctom po zakladnej casti. Posledne dva timy automaticky zostupuju do Division de Honor Oro Femenina. Tri najlepsie timy ziskavaju kvalifikaciu do europskych klubovych sutazi.

Rekordy

16. 3. 2026
Najviac titulov:Balonmano Sagunto (27)

Sezona 2018-19 bola vyznamnym milnikom, ked Rocasa Gran Canaria ziskala svoj prvy ligovy titul a sucastne vyhrala EHF Challenge Cup, demonstrujuc konkurencnu silu najlepsich klubov ligy v europskej sutazi.

Analýza

16. 3. 2026

Analyza aktualnej sezony

Sezona 2024-25 Division de Honor Femenina prezentuje putavy boj o titul s Bera Bera a Gran Canaria pozicionovanymi ako primárni uchadzaci. Po 21 odohratých zapasoch vedie Gran Canaria W tabulku s 34 bodmi zo 17 vitazstiev a 4 preher, udrzujuc vedúci golovy rozdiel +77. Super Amara Bera Bera W, obhajci titulu uchadzajuci sa o 11. titul, sedia na druhom mieste s 33 bodmi zo 16 vitazstiev a 4 preher, pochvalujuc sa posobivym golovym rozdielom +104 — najsilnejsi utocny rekord v lige. Minimalny jednobodovy rozdiel medzi tymito dvoma velemocami naznacuje, ze titul bude rozhodnuty v zaverecnych kolach.

Malaga W a Guardes W obsadzuju tretie a stvrte miesto, obe s 31 bodmi. Boj o zostup na dne tabulky odhaluje vyznamnu priepast medzi bezpecim a zónou pádu. San Jose Obrero W obsadzuje neiste 14. miesto s iba 3 bodmi z 20 zapasov a katastrofálnym golovým rozdielom -109.

Format ligy a konkurencna struktura

Division de Honor Femenina funguje pod priamociarym, ale narocnym jednokolovym formatom, ktory testuje konzistentnost napriec celou sezónou. Pozoruhodne, liga nepouziva play-off system pre titul ani pre pozicie postupu/zostupu. Sampion je urceny vylucne bodmi akumulovanymi pocas zakladnej casti.

Europska kvalifikacia a konkurencna prestiz

Status Division de Honor Femenina v ramci europskej hadzanej je odrdzany kvalifikacnymi miestami pre kontinentalne klubove sutaze. Tri najlepsie timy ziskavaju automaticku kvalifikaciu, co umoznilo spanielskym klubom etablovat sa ako skutocní uchadzaci v europskej sutazi.

Historicka dominancia a klubove rekordy

Vecny rekord v pocte ligovych titulov drzi Balonmano Sagunto s 27 majstrovstvami. V modernej ere sa Super Amara Bera Bera ukazal ako najuspesnejsi aktivny klub, ziskavajuc 10 ligovych titulov. Rocasa Gran Canaria reprezentuje novsiu generaciu konkurencnych klubov, ziskavajuc prvy ligovy titul v 2018-19.

Sponzorstvo a komercny rozvoj

Branding Liga Guerreras Iberdrola predstavuje strategicke partnerstvo medzi spanielskou zenskou hadzanou a Iberdrolou, jednou z najvacsich energetickych spolocnosti Spanielska. Vysielacia pritomnost ligy na Teledeporte zabezpecuje konzistentne medialne pokrytie a pristupnost pre fanusikov napriec krajinou.

Často kladené otázky

Kolko timov sutazi v Division de Honor Femenina?

Division de Honor Femenina zahrnuje 14 timov sutaziacich v jednokolovom formate, pricom kazdy tim odohráva 26 zapasov pocas sezony.

Ktory klub ziskal najviac titulov v spanielskej zenskej hadzanej?

Balonmano Sagunto, predtym znamy ako Medina, Iber a Mar Valencia, drzi vecny rekord s 27 ligovymi titulmi, dominujuc spanielskej zenskej hadzanej napriec viacerými desatrociami.

Ako funguje zostup v Division de Honor Femenina?

Posledne dva timy v konecnych umiestneniach automaticky zostupuju do Division de Honor Oro Femenina, druhej urovne spanielskej zenskej hadzanej.

Kolko europskych miest liga ponuka?

Tri najlepsie timy v Division de Honor Femenina sa kvalifikuju do europskych klubovych sutazi, vratane EHF Champions League a EHF Cup, odrdzajuc status ligy ako jednej z najsilnejsich v Europe.

Kto je aktualnym titularnym sponzorom ligy?

Iberdrola, vedúca spanielska energeticka spolocnost, je titularnym sponzorom sutaze, ktora je oficialne znackova ako Liga Guerreras Iberdrola.

Kolko bodov sa udeluje za vitazstvo v lige?

Timy ziskavaju 2 body za vitazstvo a 1 bod za remizu v Division de Honor Femenina, nasledujuc standardny hadzanarsky bodovy system.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 16. 3. 2026