Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

1 zápas

Tabuľka

Starligue · 2026

Aktuálna tabuľka Starligue 2026 s 16 tímami. PSG vedie s 14 bodmi po 7 zápasoch, za ním nasleduje Nantes s 12 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1PSG770240:190+50
2Nantes761244:203+41
3Nimes862261:260+1
4Montpellier741234:205+29
5Limoges853266:238+28
6Tremblay843265:256+9
7Provence Aix844259:249+10
8Caen844224:259-35
9Chartres834236:256-20
10Selestat835232:243-11
11Saran734202:216-14
12Chambery Savoie723224:231-7
13Toulouse835224:234-10
14St. Raphael725207:225-18
15Cesson Rennes-Metropole817238:261-23
16Dunkerque817198:228-30

Výsledky

Starligue · 50
Výsledky3. 10. 2026–23. 10. 2026
pi 23. 10.
Detail zápasu
pi 23. 10.
Detail zápasu
pi 23. 10.
Detail zápasu
pi 23. 10.
Detail zápasu
pi 23. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
Caen28–42PSG
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
Nantes38–31Caen
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
št 8. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Nantes
Chambery Savoie
St. Raphael
PSG
Montpellier
Saran
Chambery Savoie
St. Raphael
Dunkerque
Provence Aix
Nimes
Selestat
Saran
Tremblay
Toulouse
Limoges
Caen
Chartres
Cesson Rennes-Metropole
Nantes
PSG
Montpellier
Montpellier
Dunkerque
Chartres
Limoges
Chambery Savoie
Nimes
Tremblay
Caen
Selestat
Saran
Cesson Rennes-Metropole
Toulouse
Nantes
St. Raphael
Provence Aix
PSG
Dunkerque
Cesson Rennes-Metropole
Caen
Nimes
Limoges
Provence Aix
PSG
Tremblay
St. Raphael
Chartres
Saran
Chambery Savoie
Nantes
Selestat
Toulouse
Montpellier
Montpellier
Cesson Rennes-Metropole
Nimes
Nantes
Dunkerque
PSG
Chartres
Provence Aix
Chambery Savoie
Limoges
Selestat
St. Raphael
Tremblay
Toulouse
Saran
Caen
Caen
Chambery Savoie
Cesson Rennes-Metropole
Saran
Chartres
Nantes
Limoges
Tremblay
PSG
Selestat
Toulouse
Dunkerque
St. Raphael
Nimes
Provence Aix
Montpellier
Provence Aix
St. Raphael
Selestat
Limoges
Saran
Chartres
Montpellier
Caen
Dunkerque
Tremblay
Chambery Savoie
Cesson Rennes-Metropole
Nimes
Toulouse
Nantes
PSG
Caen
Cesson Rennes-Metropole
Chartres
Selestat
Dunkerque
Saran
St. Raphael
Montpellier
Toulouse
Chambery Savoie
Tremblay
Provence Aix
Nantes
Limoges
PSG
Nimes
Provence Aix
Dunkerque
Selestat
Toulouse
Saran
St. Raphael
Cesson Rennes-Metropole
PSG
Nimes
Chartres
Limoges
Caen
Chambery Savoie
Nantes
Montpellier
Tremblay
PSG
Saran
Toulouse
Nantes
St. Raphael
Caen
Tremblay
Nimes
Provence Aix
Cesson Rennes-Metropole
Dunkerque
Limoges
Chartres
Montpellier
Chambery Savoie
Selestat
Caen
Toulouse
Cesson Rennes-Metropole
St. Raphael
Limoges
Chartres
Montpellier
PSG
Nantes
Dunkerque
Nimes
Chambery Savoie
Saran
Provence Aix
Selestat
Tremblay
Provence Aix
Nantes
St. Raphael
Selestat
PSG
Caen
Tremblay
Chartres
Nimes
Cesson Rennes-Metropole
Limoges
Toulouse
Dunkerque
Montpellier
Chambery Savoie
Saran
Caen
Tremblay
Cesson Rennes-Metropole
Dunkerque
Chartres
St. Raphael
Nantes
Montpellier
PSG
Chambery Savoie
Saran
Limoges
Selestat
Nimes
Toulouse
Provence Aix
Tremblay
PSG

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 16 tímov v Starligue na jednom mieste. PSG vedie s 7 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
PSG17700240190
Nantes27601244203
Nimes38602261260
Montpellier47421234205
Limoges58503266238
Tremblay68413265256
Provence Aix78404259249
Caen88404224259
Chartres98314236256
Selestat108305232243
Saran117304202216
Chambery Savoie127223224231
Toulouse138305224234
St. Raphael147205207225
Cesson Rennes-Metropole158107238261
Dunkerque168107198228

Minulé sezóny

Starligue

Prehliadajte 11 archivovaných sezón Starligue, od 2015 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1952

LNH Division 1 bola etablovaná v roku 1952 po rekonštituovaní Francúzskeho hádzanárskeho zväzu po Druhej svetovej vojne ako najvyššia úroveň francúzskej hádzanárskej súťaže. Liga prešla výraznou štruktúrnou evolúciou a od roku 1977 funguje v jednotnom formáte. Zavedenie značky Starligue v posledných rokoch predstavuje modernizačné úsilie. Na sezónu 2026-27 bol schválený historický play-off formát.

  1. 1952 — LNH Division 1 založená po reforme Francúzskeho hádzanárskeho zväzu
  2. 1977 — Liga reštrukturovaná do jednotného majstrovského formátu
  3. 2002 — Montpellier Handball vyhráva EHF Champions League
  4. 2015 — Paris Saint-Germain začína svoju dominantnú éru prvým z 12 titulov
  5. 2021 — Liqui Moly sa stáva titulným sponzorom a rebranduje súťaž ako Liqui Moly Starligue
  6. 2025 — PSG získava 11. po sebe idúci titul
  7. 2026 — Schválený historický play-off formát pre sezónu 2026-27

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:16Zostupové miesta:2Európske miesta:4

Starligue je 16-tímová dvojkolová súťaž, kde každý klub odohráva 30 zápasov v sezóne od augusta do júna. Tímy získavajú 2 body za výhru a 1 bod za remízu. Dvaja poslední zostupujú do LNH Division 2, zatiaľ čo štyria najlepší finalisti si zaistia európske miesta. Od sezóny 2026-27 liga zavedie play-off formát.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Montpellier Handball (14)Historický kráľ strelcov:Raphaël Caucheteux (2 642 gólov)

Sezóna 2024-25 Paris Saint-Germain priniesla rekordných 56 bodov z 30 zápasov (27 výhier, 2 remízy, 1 prehra).

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezónu Starligue 2024-25 definovala historická dominancia Paris Saint-Germain, ktorý udržiaval takmer bezchybnú kampaň počas celej regulárnej sezóny. S 27 víťazstvami z 30 zápasov a len 2 remízami a 1 prehrou PSG nazhromaždil 56 bodov – najvyšší celkový počet v modernej histórii Starligue – čím si zaistil 12. celkový titul a 11. po sebe idúce majstrovstvo.

HBC Nantes sa ukázal ako druhá najsilnejšia sila ligy a nazhromaždil 52 bodov z 30 zápasov. Napriek silnej kampani Nantes skončil 4 body za PSG a nebol schopný viesť vážny boj o titul. Montpellier Handball, historicky najúspešnejší klub so 14 titulmi, skončil na treťom mieste so 48 bodmi.

Dynastia PSG a francúzska hádzanárska excelentnosť

Séria 11 po sebe idúcich titulov Paris Saint-Germain predstavuje jednu z najtrvalejších periód dominancie v európskej profesionálnej hádzanej.

Súťažná hĺbka a európske ambície

Kým dominancia PSG bola nepopierateľná, Starligue zostáva konkurencieschopnou ligou so skutočnou hĺbkou. Štyri garantované miesta v Champions League predstavujú výraznú koncentráciu európskych zdrojov.

Play-off revolúcia

Zavedenie play-off od sezóny 2026-27 znamená prelomový okamih pre Starligue. Táto štrukturálna zmena odráža širšie trendy v európskom športe smerom k dramatickejším, nepredvídateľnejším záverom.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v Starligue?

Starligue zahŕňa 16 profesionálnych hádzanárskych klubov, ktoré súťažia v dvojkolom rund-robin formáte, pričom každý tím odohráva za sezónu 30 zápasov.

Ktorý klub vyhral najviac titulov Starligue?

Montpellier Handball drží rekord so 14 titulmi Starligue, hoci Paris Saint-Germain dominoval v posledných sezónach s 12 titulmi vrátane 11 po sebe idúcich majstrovstiev od roku 2015.

Ako funguje zostup v Starligue?

Dvaja poslední kluby v záverečnej tabuľke automaticky zostupujú do LNH Division 2 (Proligue), zatiaľ čo štyria najlepší si zaistia európske súťažné miesta.

Aký je bodový systém a pravidlá rozhodzovania?

Tímy získavajú 2 body za výhru a 1 bod za remízu. Rozhodovacie kritériá sa uplatňujú v tomto poradí: rozdiel gólov, vstrelené góly, body vzájomných zápasov a rozdiel gólov vzájomných zápasov.

Kedy sa zmení formát Starligue na play-off?

Od sezóny 2026-27 liga zavedie play-off formát na určenie šampióna, čím ukončí tradičný formát používaný od roku 1952.

Koľko európskych miest ponúka Starligue?

Štyria najlepší kluby Starligue sa kvalifikujú pre európske súťaže vrátane UEFA Champions League a EHF Cupu.

API dáta: 24. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026