Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

4 zápasy

Tabuľka

A1 · 2026

Aktuálna tabuľka A1 2026 s 12 tímami. Olympiacos SFP vedie s 12 bodmi po 6 zápasoch, za ním nasleduje AEK Athens s 10 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Olympiacos SFP660239:149+90
2AEK Athens651193:160+33
3PAOK642176:132+44
4Diomidis Argous642183:171+12
5Ionikos541139:128+11
6Drama632167:1670
7A.S.E. Douka633186:183+3
8Zafeirakis623168:189-21
9Kilkis614164:196-32
10Aris715168:202-34
11Athinaikos615166:208-42
12XANTH606173:237-64
Výsledky29. 9. 2026–21. 10. 2026
PAOK24–20Aris
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
Drama21–30PAOK
st 14. 10.
Detail zápasu
po 12. 10.
Detail zápasu
po 12. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
Drama24–21Aris
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
po 5. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
Aris27–27Kilkis
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
št 1. 10.
Detail zápasu
PAOK42–19XANTH
št 1. 10.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
ut 29. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

95 zápasov
Kilkis
XANTH
Olympiacos SFP
A.S.E. Douka
Ionikos
AEK Athens
Athinaikos
Zafeirakis
Diomidis Argous
Drama
XANTH
Ionikos
Aris
AEK Athens
A.S.E. Douka
Kilkis
Drama
Athinaikos
PAOK
Diomidis Argous
Zafeirakis
Olympiacos SFP
Kilkis
Zafeirakis
Olympiacos SFP
Drama
Diomidis Argous
Aris
Ionikos
A.S.E. Douka
Athinaikos
PAOK
AEK Athens
XANTH
Drama
Kilkis
PAOK
Olympiacos SFP
Zafeirakis
Ionikos
Diomidis Argous
Athinaikos
A.S.E. Douka
AEK Athens
Aris
XANTH
AEK Athens
Zafeirakis
Athinaikos
Aris
Ionikos
Drama
Kilkis
PAOK
Olympiacos SFP
Diomidis Argous
XANTH
A.S.E. Douka
Olympiacos SFP
Athinaikos
XANTH
Zafeirakis
AEK Athens
Drama
Kilkis
Diomidis Argous
Ionikos
PAOK
Aris
A.S.E. Douka
Diomidis Argous
Ionikos
Drama
XANTH
Olympiacos SFP
Aris
PAOK
AEK Athens
Zafeirakis
A.S.E. Douka
Athinaikos
Kilkis
Ionikos
Athinaikos
Kilkis
Olympiacos SFP
XANTH
PAOK
A.S.E. Douka
Drama
Aris
Zafeirakis
AEK Athens
Diomidis Argous
Kilkis
Aris
Olympiacos SFP
Ionikos
PAOK
A.S.E. Douka
Drama
Zafeirakis
Diomidis Argous
XANTH
Athinaikos
AEK Athens
AEK Athens
Olympiacos SFP
Aris
Drama
A.S.E. Douka
Diomidis Argous
Ionikos
Kilkis
XANTH
Athinaikos
Zafeirakis
PAOK
Kilkis
AEK Athens
PAOK
Drama
Olympiacos SFP
XANTH
Ionikos
Aris
Diomidis Argous
Zafeirakis
Athinaikos
A.S.E. Douka
AEK Athens
Ionikos
Aris
PAOK
A.S.E. Douka
Olympiacos SFP
Drama
Diomidis Argous
XANTH
Kilkis
Zafeirakis
Athinaikos
AEK Athens
Aris
Athinaikos
Drama
Diomidis Argous
PAOK
Ionikos
XANTH
Kilkis
A.S.E. Douka
Olympiacos SFP
Zafeirakis
XANTH
AEK Athens
Zafeirakis
Kilkis
A.S.E. Douka
Ionikos
PAOK
Athinaikos
Drama
Olympiacos SFP
Aris
Diomidis Argous
AEK Athens
A.S.E. Douka
Athinaikos
Diomidis Argous
Ionikos
Zafeirakis
Kilkis
Drama
Olympiacos SFP
PAOK
XANTH
Aris
Aris
Athinaikos
A.S.E. Douka
XANTH
Diomidis Argous
Olympiacos SFP
Drama
Ionikos
PAOK
Kilkis
Zafeirakis
AEK Athens

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 12 tímov v A1 na jednom mieste. Olympiacos SFP vedie s 6 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Olympiacos SFP16600239149
AEK Athens26501193160
PAOK36402176132
Diomidis Argous46402183171
Ionikos55401139128
Drama66312167167
A.S.E. Douka76303186183
Zafeirakis86213168189
Kilkis96114164196
Aris107115168202
Athinaikos116105166208
XANTH126006173237

Minulé sezóny

A1

Prehliadajte 16 archivovaných sezón A1, od 2010 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1979

A1 Ethniki bola zorganizovaná v roku 1979 ako najvyššia grécka hádzanárska súťaž. V prvých rokoch sa striedali rôzni majstri, no od konca 80. rokov začal dominovať Olympiacos SFP z Pireusa. Klub z Pireusa je jedinečným fenoménom nielen v gréckych, ale aj európskych rozmeroch: s 48 titulmi drží jeden z najvyšších počtov majstrovských titulov v histórii akejkoľvek európskej hádzanárskej ligy. Napriek dominancii jedného tímu liga pritiahla ďalšie silné kluby – PAOK, AEK Atény a Diomidis Argos – ktoré pravidelne narúšali hegemóniu Olympiacos. Grécke hádzanárstvo prešlo výraznou profesionalizáciou v 2000-tych rokoch a liga si udržuje stabilné miesto v európskom hádzanárskom prostredí.

  1. 1979 – A1 Ethniki založená ako najvyššia grécka mužská hádzanárska súťaž
  2. 1988 – Olympiacos SFP začína svoju éru dominancie, ktorá trvá dodnes
  3. 2005 – Liga rozširuje európsku účasť a grécke kluby pravidelne hrajú v EHF pohároch
  4. 2020 – Olympiacos prekračuje hranicu 45 majstrovských titulov
  5. 2024 – Olympiacos SFP pokračuje v dominancii a bojuje o ďalší titul

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:12Zostupové miesta:2Európske miesta:3

A1 Ethniki hrá systémom každý s každým v základnej časti, kde sa 12 tímov stretáva doma aj von, čo dáva každému tímu 22 zápasov. Za výhru sa udeľujú 2 body. Po základnej časti nasleduje play-off s najlepšie umiestnenými tímami, ktoré súperia o titul. Dva posledné tímy zostupujú do A2 Ethniki. Tri najlepšie tímy sa kvalifikujú na európske poháre.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Olympiacos SFP opäť na čele

Olympiacos SFP pokračuje vo svojej historickej dominancii v gréckej A1 Ethniki. V sezóne 2024/25 vedie klub z Pireusa tabuľku základnej časti a je jasným favoritom play-off. Ich ofenzívna sila kombinovaná s defenzívnou disciplínou robí z tímu takmer neporaziteľnú silu v gréckych reáliách.

Boj o európske poháre

PAOK, AEK Atény a Diomidis Argos bojujú o zostávajúce miesta v európskych pohároch. Tieto tímy pravidelne narúšajú monopol Olympiacos v play-off a zabezpečujú, že liga nie je iba o jednom klube.

Zostupový boj

V dolnej časti tabuľky bojuje niekoľko tímov o udržanie, pričom dve zostupové miesta sú každoročne predmetom tvrdého boja medzi menej finančne silnými klubmi.

História a dominancia Olympiacos SFP

Olympiacos SFP s 48 titulmi je jedným z najdominantnejších hádzanárskych klubov v dejinách európskeho hádzanárstva. Ich nadvláda trvá nepretržite od konca 80. rokov a žiadny iný grécky klub sa zatiaľ nedokázal dlhodobo priblížiť k ich výkonnostnej úrovni. Napriek tomu grécka A1 Ethniki produkuje kompetitívne play-off dôsledky, ktoré priťahujú divákov a médiá.

Často kladené otázky

Koľko tímov hrá v A1 Ethniki?

V A1 Ethniki hrá 12 tímov v základnej časti, po ktorej nasleduje play-off o titul.

Ktorý klub získal v A1 Ethniki najviac titulov?

Olympiacos SFP drží rekord s 48 titulmi a je ďaleko najtrofejnejším gréckym hádzanárskym klubom.

Ako funguje zostup z A1 Ethniki?

Dva posledné tímy v konečnej tabuľke zostupujú do A2 Ethniki, druhej gréckej hádzanárskej ligy.

Koľko miest v európskych pohároch má A1 Ethniki?

Tri najlepšie tímy sa kvalifikujú na európske poháre, predovšetkým do EHF Ligy majstrov a EHF Európskej ligy.

Kedy bola A1 Ethniki založená?

A1 Ethniki bola založená v roku 1979 ako najvyššia grécka mužská hádzanárska liga.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026