Menu
Holandsko

Eredivisie

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

3 zápasy

Tabuľka

Eredivisie · 2026

Aktuálna tabuľka Eredivisie 2026 s 14 tímami. Rotterdam Handbal vedie s 10 bodmi po 6 zápasoch, za ním nasleduje Bevo HC 2 s 10 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Rotterdam Handbal651194:151+43
2Bevo HC 2651177:160+17
3Hellas641181:147+34
4KRAS/Volendam 2742194:182+12
5Artemis642197:180+17
6HV Unitas633182:153+29
7Quintus633156:141+15
8Aalsmeer 2633176:178-2
9Dynamico633151:154-3
10Emmen633164:183-19
11Houten724204:211-7
12DWS624166:185-19
13BFC605154:197-43
14PSV Handbal606149:223-74

Výsledky

Eredivisie · 49
Výsledky26. 9. 2026–24. 10. 2026
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
so 24. 10.
Detail zápasu
BFC26–22DWS
so 24. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
BFC25–31Quintus
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
Quintus29–20DWS
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
Emmen35–27BFC
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Aalsmeer 2
Artemis
DWS
Houten
PSV Handbal
HV Unitas
KRAS/Volendam 2
Dynamico
Dynamico
Houten
Rotterdam Handbal
DWS
Emmen
Aalsmeer 2
Artemis
PSV Handbal
HV Unitas
KRAS/Volendam 2
BFC
Bevo HC 2
Quintus
Hellas
Bevo HC 2
Rotterdam Handbal
Aalsmeer 2
Quintus
Hellas
BFC
Houten
HV Unitas
DWS
Dynamico
PSV Handbal
Emmen
KRAS/Volendam 2
Artemis
Bevo HC 2
DWS
Emmen
KRAS/Volendam 2
Artemis
Houten
HV Unitas
Dynamico
Quintus
PSV Handbal
BFC
Aalsmeer 2
Rotterdam Handbal
Hellas
Dynamico
Artemis
Hellas
Bevo HC 2
Houten
Emmen
HV Unitas
DWS
Aalsmeer 2
Rotterdam Handbal
PSV Handbal
BFC
KRAS/Volendam 2
Quintus
Bevo HC 2
Aalsmeer 2
BFC
KRAS/Volendam 2
Emmen
Dynamico
Rotterdam Handbal
PSV Handbal
DWS
Hellas
Artemis
HV Unitas
Quintus
Houten
Bevo HC 2
PSV Handbal
Hellas
Aalsmeer 2
Rotterdam Handbal
KRAS/Volendam 2
BFC
Houten
Quintus
Dynamico
DWS
Artemis
Emmen
HV Unitas
Dynamico
BFC
Houten
Rotterdam Handbal
PSV Handbal
Hellas
HV Unitas
Quintus
Artemis
Emmen
Aalsmeer 2
DWS
KRAS/Volendam 2
Bevo HC 2
Aalsmeer 2
PSV Handbal
Bevo HC 2
Houten
BFC
HV Unitas
Hellas
KRAS/Volendam 2
Rotterdam Handbal
Dynamico
DWS
Emmen
Quintus
Artemis
PSV Handbal
DWS
Houten
Hellas
Emmen
Quintus
HV Unitas
Rotterdam Handbal
Artemis
BFC
Dynamico
Bevo HC 2
KRAS/Volendam 2
Aalsmeer 2
Bevo HC 2
HV Unitas
Hellas
Dynamico
Aalsmeer 2
Houten
Rotterdam Handbal
Artemis
BFC
Emmen
DWS
Quintus
PSV Handbal
KRAS/Volendam 2
Dynamico
Aalsmeer 2
Houten
PSV Handbal
Artemis
Bevo HC 2
Emmen
Rotterdam Handbal
HV Unitas
Hellas
Quintus
BFC
KRAS/Volendam 2
DWS
Hellas
Rotterdam Handbal
Bevo HC 2
Emmen
Hellas
Artemis
Rotterdam Handbal
Quintus
DWS
BFC
Aalsmeer 2
HV Unitas
PSV Handbal
Dynamico
KRAS/Volendam 2
Houten
BFC
Rotterdam Handbal
Dynamico
KRAS/Volendam 2
Houten
DWS
HV Unitas
PSV Handbal
Artemis
Aalsmeer 2
Quintus
Bevo HC 2
Emmen
Hellas
Bevo HC 2
BFC
Aalsmeer 2
Emmen
Hellas
Quintus
Houten
Dynamico

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 14 tímov v Eredivisie na jednom mieste. Rotterdam Handbal vedie s 5 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Rotterdam Handbal16501194151
Bevo HC 226501177160
Hellas36411181147
KRAS/Volendam 247412194182
Artemis56402197180
HV Unitas66303182153
Quintus76303156141
Aalsmeer 286303176178
Dynamico96303151154
Emmen106303164183
Houten117214204211
DWS126204166185
BFC136015154197
PSV Handbal146006149223

Minulé sezóny

Eredivisie

Prehliadajte 12 archivovaných sezón Eredivisie, od 2013 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1954

Eredivisie bola zriadená v roku 1954 ako najvyššia holandská hádzanárska súťaž, vznikajúca počas raného rozmachu organizovaného hádzanárstva v západnej Európe. Liga zostala nepopierateľnou najvyššou súťažou po celých sedem desaťročí, vyvíjajúc sa z regionálnej súťaže na dobre štruktúrovanú profesionálnu ligu. Formát ligy prešiel viacerými úpravami vrátane zmien v počte tímov, play-off štruktúr a európskych kvalifikačných mechanizmov. Dnes EHF uznáva Eredivisie ako súťaž najvyššej kategórie a ona slúži ako primárny zdroj holandskej reprezentácie v európskych klubových súťažiach.

  1. 1954 — Eredivisie založená, zahájenie prvej sezóny
  2. 1966 — HV Sittardia začína dominanciu, víťazí 8 tituly v 11 rokoch
  3. 1980 — Liga sa rozširuje na 12 tímov, čím sa ustanovuje moderný formát
  4. 2005 — Volendam víťazí prvý z troch po sebe nasledujúcich titulov a modernizuje holandské hádzanárstvo
  5. 2018 — HV Aalsmeer začína renesanciu so štyrmi titulmi v piatich sezónach
  6. 2024 — BFC víťazí majstrovstvo, signalizujúc vyrovnanú súťaž medzi špičkovými klubmi

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:16Zostupové miesta:2Európske miesta:4

Eredivisie funguje ako súťaž s jednoduchou skupinou každý s každým, kde 16 tímov hrá medzi sebou dvakrát – raz doma a raz vonku – čo dáva spolu 30 zápasov za sezónu. Tímy získavajú 2 body za výhru a 1 bod za remízu. Majster je určený celkovými nazbieranými bodmi. Dva posledné tímy automaticky zostupujú do Eerste Divisie. Do európskych pohárových súťaží sa kvalifikujú štyri najlepšie tímy.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Hercules dominuje v sezóne 2024/25

Sezóna 2024/25 Eredivisie je poznačená dominantným výkonom Hercules na čele tabuľky. Po 30 zápasoch si Hercules drží 8-bodový náskok pred druhým Hellas so 53 bodmi z 26 výhier, 1 remízy a len 3 prehier. Rozdiel gólov klubu +248 (1 028 strelených, 780 inkasovaných) dokazuje útočnú silu aj defenzívnu pevnosť. Hellas zaujíma druhé miesto s 45 bodmi z 21 výhier a 6 prehier.

Titulový boj a uchádzači

Majstrovstvo sa zdá byť čoraz viac záležitosťou Hercules so stratiť, pričom ich 8-bodový náskok pred Hellas poskytuje výrazný priestor v poslednej fáze sezóny. Aalsmeer 2 sedí na treťom mieste, udržiavajúc boj o kvalifikáciu do európskych pohárových súťaží.

Zostupový boj sa vyostruje

Na druhom konci tabuľky čelí Rapiditas existenčnej hrozbe s iba 6 bodmi z 19 zápasov (2 výhry, 17 prehier). DWS s 9 bodmi a Dynamico s 10 bodmi sú tiež v závažnom ohrození zostupu.

História a záznamy

HV Sittardia s 16 titulmi je absolútnym rekordérom Eredivisie. Ich nadvláda bola najvýraznejšia v 60. a 70. rokoch, keď získali 8 titulov v 11 sezónach (1966–1976). Toto obdobie etablovalo Sittardiu ako holandský ekvivalent Bayernu Mníchov vo futbale. Po poklese Sittardie sa Volendam v 2000-tych rokoch stal novou silou so troma po sebe nasledujúcimi titulmi (2005–2007). Najnovšia dynastia patrí HV Aalsmeer, ktorý získal štyri tituly v piatich sezónach (2018/19, 2020/21, 2021/22, 2022/23).

Európska súťaž a medzinárodné postavenie

Štyria najlepší účastníci Eredivisie postúpia do európskych pohárových súťaží s majstrom typicky vstupujúcim do EHF Ligy majstrov a tímami na 2. až 4. mieste súperiacimi v EHF Európskej liga alebo EHF Konfederáčnej liga. Koeficient Eredivisie v európskom systéme ju radí medzi silnejšie národné ligy, hoci za dominantnými francúzskou (LNH), nemeckou (Bundesliga) a španielskou (Liga ASOBAL) súťažami.

Často kladené otázky

Koľko tímov súperia v Eredivisie?

V Eredivisie hrá 16 tímov v jednoduchom systéme každý s každým, pričom každý tím odohráva 30 zápasov za sezónu (15 doma, 15 vonku).

Ktorý klub získal najviac titulov v Eredivisie?

HV Sittardia drží rekord so 16 titulmi, prevažne získanými v rokoch 1966 až 1999 s najsilnejším obdobím v 60. a 70. rokoch.

Ako funguje zostup v Eredivisie?

Dva posledné tímy v konečnej tabuľke sú automaticky zostúpené do Eerste Divisie. Neexistuje play-off pre zostup – tímy zostupujú výlučne na základe bodov z riadnej sezóny.

Koľko miest v európskych pohároch má Eredivisie?

Štyria najlepšie umiestnení v Eredivisie sa kvalifikujú do európskych pohárových súťaží vrátane EHF Ligy majstrov a EHF Európskej ligy.

Kedy bola Eredivisie založená?

Eredivisie bola založená v roku 1954, čo z nej robí najstaršiu národnú hádzanársku ligu v Európe. Liga nepretržite funguje viac ako 70 rokov.

Aký je súčasný formát Eredivisie?

Tímy hrajú dvojkolo každý s každým (doma aj vonku) na celkovo 30 zápasov. Za výhru sa udeľujú 2 body a za remízu 1 bod. Majster sa určuje celkovými bodmi, pričom pri rovnakom počte bodov sa uplatňujú pravidlá vzájomných zápasov.

API dáta: 29. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026