Menu
Nemecko

2. Bundesliga

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

3 zápasy

Tabuľka

2. Bundesliga · 2026

Aktuálna tabuľka 2. Bundesliga 2026 s 18 tímami. Elbflorenz vedie s 14 bodmi po 8 zápasoch, za ním nasleduje Leipzig s 14 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Elbflorenz871296:232+64
2Leipzig871258:236+22
3Hagen862262:221+41
4Lubeck-Schwartau862267:235+32
5Potsdam862235:224+11
6Minden843248:229+19
7Grosswallstadt843248:246+2
8Ferndorf844241:236+5
9Nordhorn-Lingen833248:244+4
10Dormagen844232:253-21
11N-Lubbecke834221:239-18
12Huttenberg835256:2560
13Emsdetten724219:221-2
14Coburg 2000814218:245-27
15Dessauer826251:269-18
16Ludwigshafen826214:244-30
17Hamm-Westfalen826219:268-49
18Essen706205:240-35

Výsledky

2. Bundesliga · 50
Výsledky3. 10. 2026–19. 10. 2026
po 19. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
št 8. 10.
Detail zápasu
po 5. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Dessauer
Leipzig
Lubeck-Schwartau
Ludwigshafen
Huttenberg
Essen
Hamm-Westfalen
N-Lubbecke
Emsdetten
Dormagen
Hagen
Grosswallstadt
N-Lubbecke
Ludwigshafen
Elbflorenz
Emsdetten
Essen
Coburg 2000
Minden
Ferndorf
Dormagen
Hamm-Westfalen
Grosswallstadt
Potsdam
Lubeck-Schwartau
Hagen
Nordhorn-Lingen
Dessauer
Leipzig
Huttenberg
Hagen
N-Lubbecke
Potsdam
Dormagen
Ludwigshafen
Essen
Dessauer
Elbflorenz
Hamm-Westfalen
Huttenberg
Emsdetten
Minden
Grosswallstadt
Nordhorn-Lingen
Coburg 2000
Lubeck-Schwartau
Ferndorf
Leipzig
Ludwigshafen
Hamm-Westfalen
Essen
Hagen
Lubeck-Schwartau
Grosswallstadt
Minden
Nordhorn-Lingen
Huttenberg
Ludwigshafen
N-Lubbecke
Ferndorf
Hamm-Westfalen
Coburg 2000
Elbflorenz
Potsdam
Leipzig
Emsdetten
Dormagen
Dessauer
Hagen
Elbflorenz
Nordhorn-Lingen
Lubeck-Schwartau
Ferndorf
Dormagen
Coburg 2000
Leipzig
Potsdam
N-Lubbecke
Grosswallstadt
Minden
Emsdetten
Huttenberg
Dessauer
Essen
Minden
Potsdam
Dormagen
Hagen
Huttenberg
Coburg 2000
N-Lubbecke
Dessauer
Leipzig
Ludwigshafen
Lubeck-Schwartau
Ferndorf
Elbflorenz
Nordhorn-Lingen
Hamm-Westfalen
Emsdetten
Essen
Grosswallstadt
Dessauer
Hamm-Westfalen
Potsdam
Essen
Coburg 2000
Ludwigshafen
Emsdetten
N-Lubbecke
Hagen
Leipzig
Lubeck-Schwartau
Minden
Ferndorf
Huttenberg
Nordhorn-Lingen
Dormagen
Grosswallstadt
Elbflorenz
Leipzig
Potsdam
Huttenberg
Hagen
N-Lubbecke
Nordhorn-Lingen
Essen
Lubeck-Schwartau
Ludwigshafen
Emsdetten
Hamm-Westfalen
Ferndorf
Elbflorenz
Minden
Dormagen
Grosswallstadt
Coburg 2000
Dessauer
Hagen
Ludwigshafen
Ferndorf
Essen
Potsdam
Hamm-Westfalen
Emsdetten
Coburg 2000
Dessauer
Huttenberg
Nordhorn-Lingen
Leipzig
Grosswallstadt
N-Lubbecke
Minden
Dormagen
Lubeck-Schwartau
Elbflorenz
Lubeck-Schwartau
N-Lubbecke
Potsdam
Coburg 2000
Nordhorn-Lingen
Essen
Minden
Leipzig
Dessauer
Emsdetten
Hagen
Hamm-Westfalen
Ferndorf
Ludwigshafen
Elbflorenz
Dormagen
Grosswallstadt
Huttenberg
Huttenberg
Potsdam
N-Lubbecke
Elbflorenz
Ludwigshafen
Dessauer
Leipzig
Grosswallstadt
Hamm-Westfalen
Nordhorn-Lingen
Essen
Minden
Emsdetten
Ferndorf
Dormagen
Lubeck-Schwartau
Coburg 2000
Hagen
Lubeck-Schwartau
Leipzig
Potsdam
Emsdetten
Nordhorn-Lingen
Huttenberg
Minden
Hamm-Westfalen

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 18 tímov v 2. Bundesliga na jednom mieste. Elbflorenz vedie s 7 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Elbflorenz18701296232
Leipzig28701258236
Hagen38602262221
Lubeck-Schwartau48602267235
Potsdam58602235224
Minden68413248229
Grosswallstadt78413248246
Ferndorf88404241236
Nordhorn-Lingen98323248244
Dormagen108404232253
N-Lubbecke118314221239
Huttenberg128305256256
Emsdetten137214219221
Coburg 2000148134218245
Dessauer158206251269
Ludwigshafen168206214244
Hamm-Westfalen178206219268
Essen187016205240

Minulé sezóny

2. Bundesliga

Prehliadajte 14 archivovaných sezón 2. Bundesliga, od 2011 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1981
  1. Bundesliga bola zriadená v roku 1981 ako priamy podkrov Handball-Bundesligy, čím sa dokončila hierarchia profesionálneho nemeckého hádzanárstva. Pred jej vznikom existovalo niekoľko regionálnych druhých líg bez jednotného postupového systému. Centralizácia druhej ligy umožnila rovnaké podmienky pre postup a zostup bez ohľadu na geografickú polohu klubu. V priebehu desaťročí liga prešla viacerými formátovými úpravami, najmä čo sa týka počtu tímov. V súčasnosti hrá súťaž 18 tímov v systéme každý s každým, pričom víťaz a druhý v poradí postupujú automaticky do HBL a ďalšie miesta sú predmetom baráže.
  1. 1981 — 2. Bundesliga založená ako unified druhá liga nemeckého hádzanárstva
  2. 1993 — Zavedenie moderného formátu s jednotným postupovým a zostupovým systémom
  3. 2015 — Format stabilizovaný na 18 tímoch so systémom double každý s každým
  4. 2023 — Bergneustadt a ďalšie historické kluby bojujú o návrat do HBL

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:18Zostupové miesta:4
  1. Bundesliga hrá systémom každý s každým, kde 18 tímov sa stretáva doma aj von, čo dáva každému tímu 34 zápasov za sezónu. Za výhru 2 body, za remízu 1 bod. Prvé dve miesta znamenajú priamy postup do HBL. Tímy na 3. a 4. mieste hrajú baráž s 16. a 17. tímom HBL o udržanie a postup. Štyri posledné tímy zostupujú do 3. Ligy.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Boj o postup

Sezóna 2024/25 v 2. Bundeslige je mimoriadne kompetitívna v hornej časti tabuľky. Niekoľko ambicióznych tímov s jasným cieľom postupu do HBL bojuje o prvé dve miesta, ktoré zaručujú priamy postup, a ďalšie dve, ktoré vedú do baráže. Každé kolo prináša zvraty v tabuľke.

Stredná časť tabuľky

Tímy v strednej tabuľke bojujú o to, aby sa vyhli zostupovej zóne a zároveň zostali v dosahu play-off postupovej baráže. Vyrovnanosť celej súťaže robí každý zápas dôležitý.

Zostupový boj

Štyri miesta vedúce do 3. Ligy sú predmetom intenzívneho boja v spodnej časti tabuľky. Menšie kluby sú odkázané na domáce výhody a ťažiace z chýb súperov.

Úloha 2. Bundesligy v nemeckom hádzanárstve

  1. Bundesliga zohráva kľúčovú úlohu v rozvoji nemeckého hádzanárstva. Je pôsobiskom skúsených profesionálov, ktorí sa snažia vrátiť do HBL, ale aj mladých talentov hľadajúcich herný čas a skúsenosti. Táto kombinácia vytvára dynamické herné prostredie s vysokou úrovňou súbojov naprieč celou tabuľkou.

Často kladené otázky

Koľko tímov hrá v 2. Bundeslige?

V 2. Bundeslige hrá 18 tímov, každý odohráva 34 zápasov za sezónu.

Ako sa dá postúpiť z 2. Bundesligy do HBL?

Prvé dve miesta znamenajú priamy postup. Tímy na 3. a 4. mieste hrajú baráž s 16. a 17. tímom HBL.

Ktorý klub získal v 2. Bundeslige najviac titulov?

TuS Nettelstedt-Lübbecke drží rekord s piatimi titulmi víťaza 2. Bundesligy.

Kedy bola 2. Bundesliga založená?

2. Bundesliga bola založená v roku 1981 ako centralizovaná druhá úroveň nemeckého profesionálneho hádzanárstva.

Koľko tímov zostupuje z 2. Bundesligy?

Štyri posledné tímy zostupujú do 3. Ligy na konci každej sezóny.

API dáta: 20. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026