Menu
Nemecko

Bundesliga

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes ukončené

1 zápas

Tabuľka

Bundesliga · 2026

Aktuálna tabuľka Bundesliga 2026 s 18 tímami. Flensburg-H. vedie s 17 bodmi po 9 zápasoch, za ním nasleduje Kiel s 17 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Liga majstrovPlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Flensburg-H.980317:280+37
2Kiel1081309:283+26
3SC Magdeburg981301:266+35
4Lemgo963281:282-1
5MT Melsungen953283:254+29
6Erlangen953276:270+6
7Fuchse Berlin853270:256+14
8Hannover-Burgdorf943266:269-3
9Stuttgart944272:270+2
10Gummersbach833249:243+6
11Rhein-Neckar935266:273-7
12Eisenach925255:271-16
13Goppingen936248:277-29
14HBW Balingen-Weilstetten724208:200+8
15Hamburg926274:285-11
16Bietigheim-Metterzimmern927260:292-32
17Bergischer817223:256-33
18HSG Wetzlar907272:303-31

Výsledky

Bundesliga · 50
Výsledky2. 10. 2026–22. 10. 2026
št 22. 10.
Detail zápasu
po 19. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
št 15. 10.
Detail zápasu
št 15. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
št 8. 10.
Detail zápasu
št 8. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
pi 2. 10.
Detail zápasu
pi 2. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Erlangen
Kiel
HBW Balingen-Weilstetten
MT Melsungen
Rhein-Neckar
SC Magdeburg
Fuchse Berlin
HSG Wetzlar
Bergischer
Hamburg
Gummersbach
Flensburg-H.
Goppingen
Gummersbach
Flensburg-H.
HBW Balingen-Weilstetten
Bietigheim-Metterzimmern
Erlangen
Hamburg
Rhein-Neckar
Hannover-Burgdorf
Bergischer
Kiel
Stuttgart
Lemgo
SC Magdeburg
HSG Wetzlar
MT Melsungen
Eisenach
Fuchse Berlin
Gummersbach
HBW Balingen-Weilstetten
Fuchse Berlin
Kiel
Erlangen
Hamburg
HBW Balingen-Weilstetten
HSG Wetzlar
Bergischer
Eisenach
Rhein-Neckar
Lemgo
SC Magdeburg
Flensburg-H.
MT Melsungen
Bietigheim-Metterzimmern
Gummersbach
Hannover-Burgdorf
Hannover-Burgdorf
Stuttgart
Erlangen
HBW Balingen-Weilstetten
Eisenach
MT Melsungen
Bietigheim-Metterzimmern
Bergischer
Lemgo
Gummersbach
Goppingen
Fuchse Berlin
Flensburg-H.
Rhein-Neckar
Hamburg
SC Magdeburg
Kiel
HSG Wetzlar
HBW Balingen-Weilstetten
Lemgo
Gummersbach
Erlangen
HSG Wetzlar
Goppingen
Bergischer
Kiel
Rhein-Neckar
Bietigheim-Metterzimmern
Stuttgart
Flensburg-H.
MT Melsungen
Hamburg
SC Magdeburg
Eisenach
Fuchse Berlin
Hannover-Burgdorf
Stuttgart
Goppingen
Bietigheim-Metterzimmern
Gummersbach
Kiel
HBW Balingen-Weilstetten
Erlangen
Fuchse Berlin
Flensburg-H.
MT Melsungen
Hamburg
Eisenach
Hannover-Burgdorf
HSG Wetzlar
Rhein-Neckar
Stuttgart
Lemgo
Bergischer
Goppingen
SC Magdeburg
Rhein-Neckar
Erlangen
Bergischer
Goppingen
HBW Balingen-Weilstetten
Bietigheim-Metterzimmern
Eisenach
Hannover-Burgdorf
HSG Wetzlar
Flensburg-H.
Bergischer
SC Magdeburg
Fuchse Berlin
Hamburg
MT Melsungen
Lemgo
Gummersbach
Stuttgart
Kiel
MT Melsungen
Goppingen
HBW Balingen-Weilstetten
Rhein-Neckar
Fuchse Berlin
Hamburg
Gummersbach
Bietigheim-Metterzimmern
Flensburg-H.
Stuttgart
Erlangen
Hannover-Burgdorf
SC Magdeburg
Lemgo
Eisenach
HSG Wetzlar
Bergischer
Eisenach
HSG Wetzlar
Hamburg
Hannover-Burgdorf
Erlangen
SC Magdeburg
Kiel
Goppingen
Gummersbach
Fuchse Berlin
Lemgo
Bietigheim-Metterzimmern
Flensburg-H.
Bergischer
Stuttgart
HBW Balingen-Weilstetten
MT Melsungen
Rhein-Neckar
HBW Balingen-Weilstetten
Goppingen
SC Magdeburg
MT Melsungen
Rhein-Neckar
Hamburg
HSG Wetzlar
Lemgo
Hannover-Burgdorf
Kiel
Gummersbach
Eisenach
Fuchse Berlin
Flensburg-H.
Bietigheim-Metterzimmern
Stuttgart
Bergischer
Erlangen
Lemgo
Hannover-Burgdorf
Stuttgart
Gummersbach
Rhein-Neckar
Bergischer
MT Melsungen
HBW Balingen-Weilstetten
Kiel
Bietigheim-Metterzimmern
Goppingen
Flensburg-H.
Erlangen
HSG Wetzlar
Hamburg
Fuchse Berlin
Eisenach
SC Magdeburg
Gummersbach
Goppingen
Bergischer
Lemgo
Bietigheim-Metterzimmern
MT Melsungen

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 18 tímov v Bundesliga na jednom mieste. Flensburg-H. vedie s 8 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Flensburg-H.19810317280
Kiel210811309283
SC Magdeburg39801301266
Lemgo49603281282
MT Melsungen59513283254
Erlangen69513276270
Fuchse Berlin78503270256
Hannover-Burgdorf89423266269
Stuttgart99414272270
Gummersbach108323249243
Rhein-Neckar119315266273
Eisenach129225255271
Goppingen139306248277
HBW Balingen-Weilstetten147214208200
Hamburg159216274285
Bietigheim-Metterzimmern169207260292
Bergischer178107223256
HSG Wetzlar189027272303

Minulé sezóny

Bundesliga

Prehliadajte 15 archivovaných sezón Bundesliga, od 2010 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1966Predchodca:Oberliga

Handball-Bundesliga bola oficiálne založená v roku 1966, keď sa nemecký hádzanársky zväz (DHB) rozhodol nahradiť systém regionálnych Oberlig centralizovanou národnou ligou. Vďaka silnej priemyselnej základni Nemecka, spoľahlivej infraštruktúre a rastúcej popularite hádzanárstva ako televízneho športu sa liga rýchlo etablovala ako najlepšia na svete. V 70. a 80. rokoch sa VfL Gummersbach a TV Großwallstadt stali synonymom nemeckej nadvlády, pričom domácich súperov im robili rôzne iné kluby. Od 90. rokov 20. storočia až po súčasnosť sú dominantnou silou THW Kiel, ktorí 23-krát získali titul, a SG Flensburg-Handewitt. Líga zaznamenala dramatický nárast sledovanosti v 2000-tych rokoch a v roku 2015 ako prvá profesionálna hádzanárska liga prelomila hranicu milióna návštevníkov za sezónu. Tento rekord sa odvtedy niekoľkokrát pokonal.

  1. 1966 — Handball-Bundesliga založená; VfL Gummersbach prvým majstrom
  2. 1993 — THW Kiel získavajú prvý titul; začiatok éry dominancie
  3. 2015 — Liga ako prvá profesionálna hádzanárska súťaž na svete překračuje milión návštevníkov za sezónu
  4. 2019 — THW Kiel zaznamenáva rekordný krok: 21. titul
  5. 2022 — Magdeburg získava prvý titul od roku 2001, čím dokazuje konkurencieschopnosť ligy
  6. 2024 — SC Magdeburg opäť majstrom a potvrdzuje svoju dominanciu

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:18Zostupové miesta:2Európske miesta:5

Bundesliga funguje systémom každý s každým, kde 18 tímov hrá každý s každým doma aj von, čo dáva každému tímu 34 zápasov za sezónu. Za výhru sa udeľujú 2 body a za remízu 1 bod. Tím s najvyšším počtom bodov na konci sezóny sa stáva majstrom. Dva posledné tímy zostupujú do 2. Bundesligy bez play-off. Päť najlepších tímov sa kvalifikuje na európske poháre: víťaz ligy a víťaz DHB-Pokalu (alebo druhý v lige pri dvojitom víťazstve) vstupujú do EHF Ligy majstrov, ďalšie miesta sú pre EHF Európsku ligu.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Dominancia SC Magdeburg pokračuje

Sezóna 2024/25 Daikin HBL potvrdila SC Magdeburg ako dominantnú silu nemeckého hádzanárstva. Obhajcovia titulu idú sezónou s impozantným skóre, pričom ich útočná sila a defenzívna disciplína naďalej zaostávajú za ostatnými tímami ligy. THW Kiel, tradičný rival, zostáva blízkym prenasledovateľom, no Magdeburg si zachováva rozhodujúce vedenie pred záverečnými kolami.

Boj o európske poháre

Zápolenie o päť miest v európskych pohároch je obzvlášť intenzívne v strednej časti tabuľky, kde SG Flensburg-Handewitt, Füchse Berlin a MT Melsungen bojujú o cenné miesta v EHF Lige majstrov a Európskej lige. Tieto súboje zabezpečujú, že každý zápas v dolnej polovici tabuľky má strategický význam.

Zostupový boj

V dolnej časti tabuľky niekoľko klubov bojuje o záchranu, pričom dve posledné miesta, ktoré vedú do 2. Bundesligy, sú stále otvorené. Menšie kluby sú nútené spoliehať sa na výkony doma a ťažiť z chýb súperov pri výjazdoch.

História ligy

Handball-Bundesliga od svojho vzniku v roku 1966 vyrástla na najprestížnejšiu hádzanársku ligu na svete. Spočiatku dominovali VfL Gummersbach a TV Großwallstadt, ktorí v 70. a 80. rokoch formovali tvár nemeckého hádzanárstva. Nástupom THW Kiel v 90. rokoch sa začala nová éra: kieleský klub si v priebehu desaťročí vybudoval neuveriteľnú dynastiu s 23 titulmi.

Filozofia ligy – rovnováha, tvrdý kontakt a technická zdatnosť – sa odráža v permanentnej konkurenčnej hustote. SG Flensburg-Handewitt, Rhein-Neckar Löwen a SC Magdeburg pravidelne narúšali kieleský monopol, čím sa bundesliga stala najmenej predvídateľnou topovou súťažou v Európe.

Európske ambície a globálna pozícia

Bundesliga ročne posiela päť tímov do európskych pohárov, pričom nimi v EHF Lige majstrov zastupujú nemecké hádzanárstvo na najvyššej úrovni. Nemecké kluby pravidelne dosahujú štvrť- a semifinále, pričom THW Kiel a SG Flensburg-Handewitt patria k opakovaným finalistom a víťazom Ligy majstrov. Tento úspech dokazuje kvalitu domácej súťaže.

Komerčný rozvoj

Bundesliga je prvou a stále jedinou profesionálnou hádzanárskou ligou, ktorá prekonala milión návštevníkov za sezónu – hranicu překročila v roku 2015 a odvtedy ju pravidelne prekonáva. Partnerstvo s Daikinom ako titulárnym sponzorom, spolu so Sky Deutschland a Sportschau, zabezpečuje ligu finančne a mediálne. Bundesliga je vzorom pre ostatné európske lígy.

Často kladené otázky

Koľko tímov hrá v Handball-Bundesliga?

V Handball-Bundesliga hrá 18 profesionálnych tímov, pričom každý odohráva 34 zápasov za sezónu v systéme každý s každým.

Ktorý klub získal v Bundeslige najviac titulov?

THW Kiel drží rekord s 23 bundesligovými titulmi a je najúspešnejším klubom v histórii ligy.

Ako funguje zostup z Bundesligy?

Dva posledné tímy v tabuľke na konci sezóny automaticky zostupujú do 2. Bundesligy bez akéhokoľvek play-off.

Koľko miest v európskych pohároch má Bundesliga?

Bundesliga má päť miest v európskych pohároch – predovšetkým v EHF Lige majstrov a EHF Európskej lige – na základe konečného umiestnenia a výsledku v DHB-Pokale.

Kedy bola Handball-Bundesliga založená?

Liga bola založená v roku 1966 a nahradila predchádzajúci systém regionálnych Oberlig, čím sa vytvorila centralizovaná národná súťaž.

Aké sú televízne práva v Bundeslige?

Zápasy Bundesligy vysiela predovšetkým Sky Deutschland, pričom vybrané zápasy sú dostupné na verejnoprávnej Sportschau. Medzinárodné vysielanie zabezpečujú EHF platformy a digitálni partneri.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026