Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

19 zápasov

Tabuľka

I Liga · 2026

Aktuálna tabuľka I Liga 2026 s 56 tímami. Mazur Sierpc vedie s 18 bodmi po 6 zápasoch, za ním nasleduje Grudziadz s 15 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
Skupina A
1Mazur Sierpc660226:173+53
2Grudziadz550200:151+49
3Olsztyn651229:184+45
4Morag651212:180+32
5Jeziorak642216:182+34
6Bydgoszcz633199:188+11
7Silvant Elblag633185:199-14
8Wejherowo624203:196+7
9SMS Kwidzyn624185:214-29
10Bartoszyce624169:204-35
11Czersk624162:176-14
12SMS ZPRP Plock615187:207-20
13Wybrzeze Gdansk II615185:241-56
14Sambor Tczew505138:201-63
Skupina B
1Oborniki Slaskie660213:161+52
2Swiebodzin651178:160+18
3Ol.Grodkow651217:156+61
4Nowa Sol642204:152+52
5Zielona Gora642183:168+15
6Oborniki642184:177+7
7Koscian633183:185-2
8Olawa624193:196-3
9Buk624178:194-16
10Wolsztyn624189:207-18
11Gryfino624173:191-18
12SKPR Swidnica624174:206-32
13Real Astromal Leszno615169:181-12
14Orlik Brzeg606136:240-104
Skupina C
1Konskie651206:170+36
2Anilana Lodz550188:158+30
3Warszawianka550146:124+22
4Zwolen541176:127+49
5Wielun541178:166+12
6UW Warszawa633204:169+35
7Pabianice532145:147-2
8UMCS Lublin624184:167+17
9Trojka Ostroleka624201:200+1
10Lider Radom624174:178-4
11Nowe Piekuty422103:110-7
12AZS AWF Warszawa615159:207-48
13Konin606172:232-60
14Strzalkowo505115:196-81
Skupina D
1Viret Zawiercie660245:164+81
2Olimpia Piekary660207:140+67
3Przeworsk660209:151+58
4Palac Tarnow651200:127+73
5Wybicki Kielce642189:163+26
6SMS Kielce II642182:187-5
7Zaglebie Sosnowiec633177:178-1
8Ostrowiec Swietokrzyski624182:190-8
9Zawadzkie624173:203-30
10Chrzanow514126:152-26
11Ruda Slaska615147:190-43
12Komprachcice514110:154-44
13Gwardia Opole II606174:244-70
14Zabrze II606151:229-78
Výsledky16. 10. 2026–21. 10. 2026
st 21. 10.
Detail zápasu
st 21. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
SMS ZPRP Plock
Czersk
Mazur Sierpc
Olsztyn
Sambor Tczew
Jeziorak
Olawa
Wolsztyn
Oborniki
Oborniki Slaskie
Wielun
UW Warszawa
Strzalkowo
Zwolen
Wybicki Kielce
Palac Tarnow
Ol.Grodkow
Orlik Brzeg
Konin
AZS AWF Warszawa
Bydgoszcz
Wybrzeze Gdansk II
Koscian
Nowa Sol
Trojka Ostroleka
Lider Radom
Morag
SMS Kwidzyn
Komprachcice
Viret Zawiercie
SKPR Swidnica
Zielona Gora
Zaglebie Sosnowiec
SMS Kielce II
Ostrowiec Swietokrzyski
Gwardia Opole II
Nowe Piekuty
Konskie
Silvant Elblag
Wejherowo
Bartoszyce
Grudziadz
Gryfino
Swiebodzin
Zabrze II
Zawadzkie
Buk
Real Astromal Leszno
Ruda Slaska
Przeworsk
Wejherowo
SMS ZPRP Plock
UW Warszawa
UMCS Lublin
Palac Tarnow
SMS Kielce II
SMS Kwidzyn
Olsztyn
Olimpia Piekary
Ruda Slaska
Zaglebie Sosnowiec
Ostrowiec Swietokrzyski
Oborniki
Buk
Wybrzeze Gdansk II
Mazur Sierpc
Zielona Gora
Gryfino
Grudziadz
Silvant Elblag
Gwardia Opole II
Zabrze II
Trojka Ostroleka
Strzalkowo
Viret Zawiercie
Chrzanow
Wielun
AZS AWF Warszawa
Przeworsk
Wybicki Kielce
Real Astromal Leszno
Koscian
Konskie
Anilana Lodz
Jeziorak
Bartoszyce
Czersk
Bydgoszcz
Morag
Sambor Tczew
Oborniki Slaskie
Wolsztyn
Nowa Sol
Ol.Grodkow
Swiebodzin
Olawa
Zawadzkie
Komprachcice
Pabianice
Lider Radom
Konin
Nowe Piekuty
Orlik Brzeg
SKPR Swidnica
Zwolen
Warszawianka
Strzalkowo
Nowe Piekuty
Anilana Lodz
Warszawianka
Wielun
Zwolen
Grudziadz
Sambor Tczew
Palac Tarnow
Gwardia Opole II
Komprachcice
Chrzanow
UMCS Lublin
Warszawianka
SKPR Swidnica
Nowa Sol
Palac Tarnow
Przeworsk
Ruda Slaska
Viret Zawiercie
Sambor Tczew
SMS Kwidzyn
Silvant Elblag
Jeziorak
Warszawianka
Trojka Ostroleka
SMS ZPRP Plock
Grudziadz
Strzalkowo
Pabianice
UMCS Lublin
Zwolen
Wolsztyn
Swiebodzin
Wybicki Kielce
Olimpia Piekary
Zabrze II
Zaglebie Sosnowiec
Ostrowiec Swietokrzyski
SMS Kielce II
Ol.Grodkow
Real Astromal Leszno
Olsztyn
Wybrzeze Gdansk II
Chrzanow
Zawadzkie
Olawa
Zielona Gora
AZS AWF Warszawa
UW Warszawa
Buk
Oborniki Slaskie
Bydgoszcz
Wejherowo
Anilana Lodz
Konin
Koscian
Oborniki
Lider Radom
Konskie
Mazur Sierpc
Czersk
Nowe Piekuty
Wielun
Komprachcice
Gwardia Opole II
Bartoszyce
Morag
Gryfino
Orlik Brzeg
Ostrowiec Swietokrzyski
Zabrze II
Grudziadz
Bydgoszcz
UW Warszawa
Zwolen
Real Astromal Leszno
SKPR Swidnica
SMS Kwidzyn
Wybrzeze Gdansk II
Trojka Ostroleka
UMCS Lublin
Zaglebie Sosnowiec
Komprachcice
Viret Zawiercie
Wybicki Kielce
Wejherowo
Mazur Sierpc
Wielun
Anilana Lodz
Zawadzkie
Ruda Slaska
Zielona Gora
Wolsztyn

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 56 tímov v I Liga na jednom mieste. Mazur Sierpc vedie s 6 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryGólyInkasované
Mazur Sierpc1660226173
Grudziadz2550200151
Olsztyn3651229184
Morag4651212180
Jeziorak5642216182
Bydgoszcz6633199188
Silvant Elblag7633185199
Wejherowo8624203196
SMS Kwidzyn9624185214
Bartoszyce10624169204
Czersk11624162176
SMS ZPRP Plock12615187207
Wybrzeze Gdansk II13615185241
Sambor Tczew14505138201
Oborniki Slaskie15660213161
Swiebodzin16651178160
Ol.Grodkow17651217156
Nowa Sol18642204152
Zielona Gora19642183168
Oborniki20642184177
Koscian21633183185
Olawa22624193196
Buk23624178194
Wolsztyn24624189207
Gryfino25624173191
SKPR Swidnica26624174206
Real Astromal Leszno27615169181
Orlik Brzeg28606136240
Konskie29651206170
Anilana Lodz30550188158
Warszawianka31550146124
Zwolen32541176127
Wielun33541178166
UW Warszawa34633204169
Pabianice35532145147
UMCS Lublin36624184167
Trojka Ostroleka37624201200
Lider Radom38624174178
Nowe Piekuty39422103110
AZS AWF Warszawa40615159207
Konin41606172232
Strzalkowo42505115196
Viret Zawiercie43660245164
Olimpia Piekary44660207140
Przeworsk45660209151
Palac Tarnow46651200127
Wybicki Kielce47642189163
SMS Kielce II48642182187
Zaglebie Sosnowiec49633177178
Ostrowiec Swietokrzyski50624182190
Zawadzkie51624173203
Chrzanow52514126152
Ruda Slaska53615147190
Komprachcice54514110154
Gwardia Opole II55606174244
Zabrze II56606151229

Minulé sezóny

I Liga

Prehliadajte 7 archivovaných sezón I Liga, od 2020 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1998Predchodca:Ekstraklasa Second Division

I. liga vznikla vo svojej súčasnej podobe v roku 1998, keď bola poľská hádzanárska pyramída reštrukturalizovaná, čo vytvorilo jasný dvojstupňový systém pod novo premenovanou Ekstraklasou (neskôr v roku 2010 premenovanou na Superligu). Pôvodne slúžiaca ako priama druhá divízia, I. liga sa výrazne vyvinula, pričom bol zavedený trojskupinový regionálny formát navrhnutý na zníženie cestovných nákladov a zlepšenie konkurenčnej rovnováhy pri zachovaní postupových ciest na najvyššiu súťaž. Liga prešla ďalšou modernizáciou v roku 2021 s vytvorením Centrálnej ligy ako tretej úrovne, čím sa upevnila pozícia I. ligy ako nevyhnutnej vývojovej a postupovej platformy pre poľskú hádzanu.

  1. 1998 — I. liga zriadená ako druhá úroveň po reštrukturalizácii poľskej hádzane
  2. 2010 — Premenovaná Superliga zvyšuje profil hádzane najvyššej úrovne v Poľsku
  3. 2020 — SPR Stal Mielec postúpil do Superligy po víťazstve v I. lige
  4. 2021 — Centrálna liga vytvorená ako tretia úroveň, formalizujúc trojdivíziovú štruktúru
  5. 2025 — I. liga funguje s tromi geografickými skupinami (Sever, Juh, Stred) s 28 tímami

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:28Zostupové miesta:3Európske miesta:1

I. liga funguje ako súťaž každý s každým rozdelená do troch geografických skupín (Skupina A: Sever, Skupina B: Juh, Skupina C: Stred), z ktorých každá obsahuje 13–14 tímov. Kluby hrajú zápasy doma a vonku v rámci svojej skupiny, pričom víťaz každej skupiny a najlepší druhoplasovaný tím získajú postup do Superligy na konci sezóny. Liga udeľuje tri body za výhru, jeden za remízu a nulu za prehru. Tri posledné tímy v každej skupine sú zostúpené do Centrálnej ligy. Tento decentralizovaný formát sa ukázal ako účinný pri udržiavaní záujmu v celom Poľsku a zároveň zabezpečuje udržateľné cestovné rozvrhy.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:KS Iskra Kielce (8)Historický kráľ strelcov:Sebastian Bukowski (204 gólov)

Sezóna 2024/25 videla KPR Żukowo etablovať dominantnú kampaň v Skupine A so 17 výhrami z 17 zápasov, stanoviac tempo, ktoré demonštrovalo konkurenčnú intenzitu modernej hádzane I. ligy.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna 2024/25 I. ligy predstavuje pozoruhodnú konkurenčnú rovnováhu naprieč troma geografickými skupinami Poľska, pričom KPR Żukowo vedie Skupinu A s mimoriadnou bilanciou 17-0 z 17 zápasov, nazbierajúc 51 bodov a etablujúc sa ako dominantná sila sezóny. Ich skóre +234 (671 vstrelených, 437 inkasovaných) demonštruje útočnú silu aj defenzívnu pevnosť. Kąty Wrocławskie ovládajú Skupinu B so 17 výhrami z 18 zápasov a 50 bodmi, zatiaľ čo Końskie vedie Skupinu C so 16 výhrami z 18 zápasov a 48 bodmi.

Súboj o postup presahuje lídermi skupín, pričom Olsztyn (49 bodov) a Oborniki Śląskie (49 bodov) sa objavili ako vážni uchádzači o cenné štvrté miesto vyhradené pre najlepšieho druhoplasovaného tímu naprieč skupinami.

Obavy zo zostupu sa zosilňujú pre kluby v spodných častiach každej skupiny, pričom Szczypiorniak Olsztyn čelí matematickej eliminácii po zaznamenání nuly výhier z 19 zápasov v Skupine A – varovný príbeh o konkurenčných ťažkostiach.

Neporazená kampaň KPR Żukowo predstavuje vynikajúci výkon sezóny, pričom ich konzistentná excelentnosť v 17 zápasoch stanovuje benchmark kvality hádzane druhej úrovne. Vyvážený útok klubu, generujúci 671 gólov pri inkasovaní iba 437, odráža sofistikovanú taktickú organizáciu a rozvoj hráčov.

Štruktúra a strategická dôležitosť poľskej hádzanskej pyramídy

Poľský hádzanársky systém funguje ako starostlivo kalibrovaná trojstupňová štruktúra, pričom I. liga zaujíma kľúčové druhé miesto spájajúce elitné súťaže Superligy s rozvíjajúcou sa Centrálnou ligou. Trojskupinový formát v rámci I. ligy slúži praktickým aj strategickým účelom: znižuje cestovné náklady pre kluby v regionálnych zhlukoch a zároveň zabezpečuje, že určenie majstrovstva zostáva zásluhové, nie geograficky vopred určené.

Regionálne hádzanárske tradície a identity klubov

Trojskupinová štruktúra I. ligy odráža hlboko zakorenené regionálne hádzanárske tradície Poľska, pričom z rôznych geografických oblastí vznikajú odlišné konkurenčné kultúry. Severná skupina zahŕňa kluby z pobaltských a severných priemyselných regiónov Poľska, zatiaľ čo južná skupina predstavuje Sliezsko a juhozápadné Poľsko. Centrálna skupina zahŕňa kluby z Varšavy a centrálneho Poľska.

Európsky kontext hádzane a medzinárodné porovnania

I. liga zaujíma pozíciu v európskej hierarchii hádzane porovnateľnú s nemeckou 2. Bundesligou, francúzskou Division 2 a španielskou Ligou Asobal B – druhoúrovňovými súťažami slúžiacimi ako kľúčové vývojové platformy pri zachovaní štandardov, ktoré priťahujú medzinárodný záujem.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v poľskej I. lige?

I. liga zahŕňa 28 tímov rozdelených do troch geografických skupín (Sever, Juh a Stred), z ktorých každá má 13–14 tímov súťažiacich v sezóne 2024/25.

Ako funguje postup z I. ligy do Superligy?

Víťaz každej z troch skupín, spolu s najlepšie umiestneným druhoplasovaným tímom naprieč všetkými skupinami, získavajú automatický postup do Orlen Superligy. Táto štruktúra zabezpečuje, že regionálni šampióni aj celkovo najsilnejší performer postupujú.

Čo sa stane s tímami na spodku I. ligy?

Tri posledné tímy v každej skupine sú zostúpené do Centrálnej ligy, tretej úrovne poľskej hádzane, čím sa vytvára konkurenčná dynamika predlžujúca záujem počas celej sezóny.

Existuje play-off systém v I. lige?

Nie, I. liga určuje postup a zostup priamo cez konečné poradie bez play-off. Celosezónny formát každý s každým v geografických skupinách určuje konečné výsledky.

Ktorý klub vyhral najviac titulov v I. lige?

KS Iskra Kielce drží rekord s 8 titulmi v I. lige, etablujúc sa ako najúspešnejší klub v histórii divízie.

Koľko miest v európskych súťažiach poskytuje I. liga?

Jedno miesto je dostupné pre šampióna I. ligy alebo postúpené kluby na súťaž v európskej hádzane, v závislosti od konečného poradia ligy a kritérií európskej kvalifikácie.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026