Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

1 zápas

Dnes ukončené

1 zápas

Tabuľka

Andebol 1 · 2026

Aktuálna tabuľka Andebol 1 2026 s 12 tímami. Sporting vedie s 24 bodmi po 8 zápasoch, za ním nasleduje Porto s 24 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Sporting880333:212+121
2Porto880323:207+116
3Benfica972316:253+63
4Maritimo871263:230+33
5Povoa954283:286-3
6ABC Braga945267:292-25
7Vitoria SC935248:296-48
8Belenenses936243:276-33
9Aguas Santas835237:247-10
10Avanca917217:297-80
11Santo Tirso918236:293-57
12Carvalhos918227:304-77

Výsledky

Andebol 1 · 50
Výsledky23. 9. 2026–20. 10. 2026
ut 20. 10.
Detail zápasu
po 19. 10.
Detail zápasu
Povoa33–43Porto
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
po 5. 10.
Detail zápasu
po 5. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
pi 2. 10.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
st 23. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

77 zápasov
Santo Tirso
Porto
Belenenses
Carvalhos
Benfica
Maritimo
Sporting
Povoa
Aguas Santas
ABC Braga
Povoa
Avanca
Vitoria SC
Benfica
Carvalhos
Santo Tirso
Porto
Sporting
Maritimo
Belenenses
Aguas Santas
Benfica
Maritimo
Carvalhos
Santo Tirso
Sporting
Vitoria SC
Belenenses
Povoa
ABC Braga
Porto
Avanca
Belenenses
Aguas Santas
Benfica
Povoa
Avanca
Sporting
Carvalhos
Vitoria SC
ABC Braga
Porto
Maritimo
Santo Tirso
Santo Tirso
Avanca
Vitoria SC
Maritimo
Sporting
ABC Braga
Porto
Benfica
Povoa
Belenenses
Aguas Santas
Carvalhos
Benfica
Sporting
Belenenses
Porto
Carvalhos
Povoa
ABC Braga
Avanca
Vitoria SC
Santo Tirso
Maritimo
Aguas Santas
Santo Tirso
Benfica
ABC Braga
Belenenses
Povoa
Maritimo
Porto
Aguas Santas
Porto
Carvalhos
Sporting
Belenenses
Santo Tirso
ABC Braga
Aguas Santas
Vitoria SC
Avanca
Benfica
Belenenses
Avanca
Benfica
ABC Braga
Carvalhos
Sporting
Vitoria SC
Povoa
Aguas Santas
Santo Tirso
Maritimo
Porto
Sporting
Maritimo
Povoa
Aguas Santas
Avanca
Carvalhos
Porto
Vitoria SC
Belenenses
Benfica
Vitoria SC
Sporting
Carvalhos
ABC Braga
Aguas Santas
Porto
Povoa
Santo Tirso
Maritimo
Avanca
Santo Tirso
Belenenses
Porto
Povoa
ABC Braga
Maritimo
Sporting
Aguas Santas
Avanca
Vitoria SC
Benfica
Carvalhos
Porto
Santo Tirso
Vitoria SC
ABC Braga
Maritimo
Benfica
Carvalhos
Belenenses
Aguas Santas
Avanca
Povoa
Sporting
ABC Braga
Aguas Santas
Avanca
Povoa
Belenenses
Maritimo
Benfica
Vitoria SC
Santo Tirso
Carvalhos
Sporting
Porto

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 12 tímov v Andebol 1 na jednom mieste. Sporting vedie s 8 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Sporting18800333212
Porto28800323207
Benfica39702316253
Maritimo48701263230
Povoa59504283286
ABC Braga69405267292
Vitoria SC79315248296
Belenenses89306243276
Aguas Santas98305237247
Avanca109117217297
Santo Tirso119108236293
Carvalhos129108227304

Minulé sezóny

Andebol 1

Prehliadajte 15 archivovaných sezón Andebol 1, od 2010 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1951

Andebol 1 bola etablovaná v roku 1951 ako prvé národné majstrovstvo Portugalska v hádzanej, pôvodne pod názvom Campeonato Nacional da Primeira Divisão. Liga prešla výraznou reštrukturalizáciou v roku 1985, keď prijala súčasný formát 12 tímov s dvojkolovým systémom doma a vonku. Súťaž bola niekoľkokrát premenovaná zo sponzorských dôvodov, naposledy ako Campeonato Placard Andebol 1. Za sedem desaťročí liga vychovala hráčov svetovej triedy, pričom historickým vrcholom bol víťazstvo Benfiky v Európskej lige EHF 2021-22 nad SC Magdeburg.

  1. 1951 – Campeonato Nacional da Primeira Divisão spustený ako prvé národné majstrovstvo Portugalska
  2. 1985 – Liga reštrukturalizovaná do formátu 12 tímov s dvojkolovým systémom
  3. 2002 – Premenovaná na Divisão de Elite
  4. 2006 – Návrat k brandingu Andebol 1 s moderným formátom play-off
  5. 2022 – Benfica porazila SC Magdeburg 40-39 vo finále Európskej ligy EHF ako prvý portugalský tím
  6. 2025 – Sporting CP absolvuje základnú časť s dokonalým rekordom 22-0

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:12Zostupové miesta:2Európske miesta:3

Sezóna Andebol 1 pozostáva zo základnej časti so 22 zápasmi, kde každý tím hrá proti každému súperovi dvakrát (doma a vonku). Po základnej časti sú tímy rozdelené do dvoch skupín: Majstrovskej skupiny (top 6 tímov súťažiacich o titul) a Umiestňovacej skupiny (tímy 7-12, pričom dve posledné zostupujú do Andebol 2).

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Bezprecedentná dominancia Sporting CP

Sezóna 2025/26 Andebol 1 bola definovaná mimoriadnym výkonom Sporting CP, ktorý absolvoval základnú časť s dokonalým rekordom 22-0 – jeden z najdominantnejších úsekov v modernej histórii ligy. S 60 bodmi z 20 odohraných zápasov si Sporting vybudoval 5-bodový náskok pred druhoplasoiranými Benfica (55 bodov z 21 zápasov). Tím preukázal výnimočnú konzistentnosť na oboch stranách, s ohromujúcim skóre rozdielom +286.

Intenzívny boj o majstrovské miesta

Za Sporting a Benfica ostáva boj o zostávajúce top-4 pozície vysoko konkurenčný. FC Porto, majster 2024/25, sedí na treťom mieste s 51 bodmi z 19 zápasov. Águas Santas, trojnásobný obhajca titulu (2021-24), drží štvrté miesto s 49 bodmi.

Tri piliere excelentnosti portuguálskeho hádzanárstva

Sporting CP, Benfica a FC Porto tvoria trojicu, ktorá formovala modernú identitu portugalského hádzanárstva. Spolu tieto tri kluby drží 70 zo 74 majstrovstiev od roku 1951. Európsky úspech Portugalska – najmä víťazstvo Benfiky v Európskej lige EHF 2021/22 – výrazne zvýšil medzinárodný profil Andebol 1.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v Andebol 1?

Andebol 1 má 12 tímov súťažiacich v dvojkolovom formáte v základnej časti, po ktorej nasleduje dvojskupinový play-off systém.

Ktorý klub vyhral najviac titulov Andebol 1?

FC Porto drží rekord s 24 majstrovskými titulmi, nasledovaný Sporting CP s 23 titulmi. Oba kluby dominujú portugalskej hádzanej po desaťročia.

Ako funguje zostup v Andebol 1?

Každú sezónu zostupujú dva tímy. Po základnej časti vstúpi šesť posledných tímov do umiestňovacej skupiny, pričom dve posledné tímy zostupujú do Andebol 2.

Koľko miest v európskych súťažiach ponúka Andebol 1?

Tri najlepšie tímy sa kvalifikujú na európske súťaže: majster ide do Ligy majstrov EHF, vicemajster do Európskej ligy EHF a tím na treťom mieste do Európskeho pohára EHF.

Kedy prebieha sezóna Andebol 1?

Sezóna Andebol 1 zvyčajne prebieha od septembra do júna, pričom základná časť je dokončená do februára a play-off určuje konečného majstra do júna.

Aký je formát play-off v Andebol 1?

Po 22-zápasovej základnej časti vstúpi top 6 tímov do majstrovskej skupiny o titul, zatiaľ čo tímy 7-12 vstúpia do umiestňovacej skupiny s dôsledkami zostupu pre dve posledné.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026