Menu
Rusko

Superleague

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

3 zápasy

Tabuľka

Superleague · 2026

Aktuálna tabuľka Superleague 2026 s 12 tímami. Krasnodar vedie s 15 bodmi po 9 zápasoch, za ním nasleduje Perm s 14 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Krasnodar971289:256+33
2Perm860258:232+26
3St. Petersburg961249:241+8
4CSKA Moscow761227:197+30
5Chekhovskiye Medvedi852255:232+23
6Dinamo Astrakhan843243:233+10
7UOR No.2 Moscow945253:275-22
8Stavropol935260:265-5
9Saratov925254:275-21
10Kaustik927286:319-33
11Dynamo Sungul817207:218-11
12Zilant Kazan909250:288-38

Výsledky

Superleague · 50
Výsledky24. 9. 2026–19. 10. 2026
po 19. 10.
Detail zápasu
po 19. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu
ut 13. 10.
Detail zápasu
po 12. 10.
Detail zápasu
po 12. 10.
Detail zápasu
po 12. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
ut 6. 10.
Detail zápasu
ut 6. 10.
Detail zápasu
ut 6. 10.
Detail zápasu
št 1. 10.
Detail zápasu
št 1. 10.
Detail zápasu
št 1. 10.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
št 24. 9.
Detail zápasu
št 24. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

81 zápasov
Dynamo Sungul
Kaustik
St. Petersburg
CSKA Moscow
Chekhovskiye Medvedi
Zilant Kazan
Perm
UOR No.2 Moscow
Saratov
Stavropol
Krasnodar
Dinamo Astrakhan
CSKA Moscow
Dinamo Astrakhan
Chekhovskiye Medvedi
Dynamo Sungul
CSKA Moscow
Krasnodar
Zilant Kazan
Perm
Stavropol
Chekhovskiye Medvedi
Dynamo Sungul
Saratov
Kaustik
Dinamo Astrakhan
UOR No.2 Moscow
St. Petersburg
St. Petersburg
Stavropol
Krasnodar
Zilant Kazan
Dinamo Astrakhan
UOR No.2 Moscow
Kaustik
CSKA Moscow
Perm
Dynamo Sungul
Saratov
Chekhovskiye Medvedi
CSKA Moscow
Perm
Zilant Kazan
Dinamo Astrakhan
Chekhovskiye Medvedi
Kaustik
Saratov
Perm
Dynamo Sungul
St. Petersburg
Stavropol
Krasnodar
UOR No.2 Moscow
CSKA Moscow
St. Petersburg
Saratov
Kaustik
UOR No.2 Moscow
Perm
Chekhovskiye Medvedi
Krasnodar
Dynamo Sungul
Dinamo Astrakhan
Stavropol
CSKA Moscow
Zilant Kazan
Chekhovskiye Medvedi
St. Petersburg
Perm
Kaustik
Zilant Kazan
UOR No.2 Moscow
Dynamo Sungul
Dinamo Astrakhan
Saratov
Krasnodar
Stavropol
CSKA Moscow
CSKA Moscow
Dynamo Sungul
Kaustik
Zilant Kazan
St. Petersburg
Perm
Dinamo Astrakhan
Saratov
Krasnodar
Chekhovskiye Medvedi
UOR No.2 Moscow
Stavropol
Dynamo Sungul
UOR No.2 Moscow
St. Petersburg
Kaustik
Saratov
CSKA Moscow
Perm
Krasnodar
Chekhovskiye Medvedi
Dinamo Astrakhan
Stavropol
Zilant Kazan
CSKA Moscow
Chekhovskiye Medvedi
Zilant Kazan
Dynamo Sungul
Dinamo Astrakhan
Perm
Kaustik
Stavropol
Krasnodar
St. Petersburg
UOR No.2 Moscow
Saratov
Dynamo Sungul
Stavropol
Krasnodar
Kaustik
Perm
CSKA Moscow
Saratov
Zilant Kazan
Chekhovskiye Medvedi
UOR No.2 Moscow
St. Petersburg
Dinamo Astrakhan
UOR No.2 Moscow
Perm
Stavropol
Saratov
CSKA Moscow
St. Petersburg
Dinamo Astrakhan
Krasnodar
Kaustik
Dynamo Sungul
Zilant Kazan
Chekhovskiye Medvedi
Krasnodar
CSKA Moscow
Perm
Zilant Kazan
St. Petersburg
UOR No.2 Moscow
Dinamo Astrakhan
Kaustik
Chekhovskiye Medvedi
Stavropol
Saratov
Dynamo Sungul
Dinamo Astrakhan
CSKA Moscow
Dynamo Sungul
Chekhovskiye Medvedi
Kaustik
Saratov
Stavropol
Perm
UOR No.2 Moscow
Krasnodar
Zilant Kazan
St. Petersburg

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 12 tímov v Superleague na jednom mieste. Krasnodar vedie s 7 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Krasnodar19711289256
Perm28620258232
St. Petersburg39621249241
CSKA Moscow47601227197
Chekhovskiye Medvedi58512255232
Dinamo Astrakhan68413243233
UOR No.2 Moscow79405253275
Stavropol89315260265
Saratov99225254275
Kaustik109207286319
Dynamo Sungul118107207218
Zilant Kazan129009250288

Minulé sezóny

Superleague

Prehliadajte 14 archivovaných sezón Superleague, od 2011 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1993Predchodca:Majstrovstvá ZSSR v hádzanej

Ruská hádzanárska Superliga vznikla po rozpade Sovietskeho zväzu v roku 1991, pričom inauguračné majstrovstvo sa začalo v sezóne 1992/93 počas prechodu Ruska k nezávislosti. Liga pôvodne zahŕňala osem tímov súťažiacich v centralizovanej základnej časti s následnou finálovou fázou. Neva Sankt Peterburg si nárokoval inauguračný titul porážkou Polotu Čeľabinsk v superfinálo. Od roku 2002 do 2014 dosiahli Čechovskije Medvedi bezprecedentnú dominanciu so ziskom 13 po sebe idúcich majstrovských titulov. Formát ligy sa stabilizoval okolo 12 tímov začiatkom 2000-tych rokov so štruktúrovanými základnými časťami a vyraďovacími kolami. Od marca 2022 sú ruské kluby suspendované z európskych súťaží Európskej hádzanárskej federácie, čo obmedzuje ligu na domáce súťaženie.

  1. 1993 — Ruská hádzanárska Superliga založená po rozpade Sovietskeho zväzu, inauguračný titul získala Neva Sankt Peterburg
  2. 2002 — Čechovskije Medvedi začínajú historické obdobie dominancie so ziskom 13 po sebe idúcich titulov do roku 2014
  3. 2006 — Čechovskije Medvedi vyhrávajú EHF Pohár víťazov pohárov, najvýznamnejšiu ruskú európsku klubovú hádzanársku trofej
  4. 2014 — 13-ročná majstrovská séria Čechovskijch Medvedov končí, čo znamená posun k súťažnej parite
  5. 2022 — Európska hádzanárska federácia suspenduje všetky ruské kluby z medzinárodných súťaží kvôli geopolitickým udalostiam

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:12Zostupové miesta:2

Ruská hádzanárska Superliga využíva dvojfázový formát: predbežnú základnú časť, kde všetkých 12 tímov hrá proti každému súperovi dvakrát (doma a vonku), pričom za víťazstvo získavajú 2 body, za remízu 1 bod a za prehru 0 bodov. Po predbežnej fáze postupuje najlepších šesť tímov do vyraďovacích kôl vyvrcholiacich finálovou sériou na tri víťazné zápasy. Dva posledné tímy vstupujú do baráže o zostup proti klubom z nižšej divízie. Táto štruktúra kladie dôraz na konzistentnosť počas celej základnej časti aj na vysoké stávky play-off súťaže.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Čechovskije Medvedi (21)

21 titulov Čechovskijch Medvedov predstavuje najdominantnejší rekord v ruskej hádzanej, pričom 13 po sebe idúcich majstrovstiev od roku 2002 do 2014 ustanovilo éru bezkonkurenčnej nadvlády.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna 2024/25 Ruskej hádzanárskej Superligy sa vyvinula v pútavý trojstranný boj o titul medzi elitnými tímami ligy. Perm aktuálne vedie tabuľku s 36 bodmi z 20 zápasov, udržiavajúc výnimočnú 90% úspešnosť a demonštrujúc pozoruhodnú konzistentnosť počas celej predbežnej fázy. CSKA Moskva nasleduje tesne s 35 bodmi z 19 zápasov, môže sa pochváliť najpôsobivejším gólovým rozdielom v lige +116 a 89% úspešnosťou víťazstiev, čo naznačuje, že obhajcovia titulu zostávajú formidabilnými uchádzačmi. Sankt Peterburg zaujíma tretie miesto s 35 bodmi z 20 zápasov, prezentujúc najsilnejší obranný rekord s gólovým rozdielom +125.

Súťaž medzi týmito tromi veľmocami vytvorila skutočnú neistotu ohľadom prípadného šampióna, čo je výrazný kontrast k ére dominancie Čechovskijch Medvedov charakterizujúcej začiatok 2000-tych rokov. Čechovskije Medvedi, historickí rekordéri s 21 titulmi, zaujímajú štvrté miesto s 27 bodmi z 20 zápasov. Boj o zostup v dolnej časti tabuľky je rovnako pútavý, pričom Kaustik a Omsk zaujímajú posledné dve miesta.

Sezóna 2024/25 odhalila neočakávaný príbeh týkajúci sa konkurenčnej rovnováhy ligy: absencia európskych súťaží paradoxne vytvorila viac zameranú domácu súťaž. Bez stredotýždňových európskych zápasov na zvládnutie kluby sústredili svoje zdroje výlučne na domácu excelentnosť, čím potenciálne zvýšili celkovú kvalitu Superligy.

Vývoj ligy a európsky kontext

Pred marcom 2022 sa ruské hádzanárske kluby aktívne zúčastňovali súťaží Európskej hádzanárskej federácie. Neobmedzená suspenzia ruských klubov od marca 2022 zásadne zmenila komerčnú a konkurenčnú krajinu ligy. Táto exklúzia eliminovala významný príjmový tok a zároveň obmedzila príležitosti pre rozvoj hráčov prostredníctvom elitných kontinentálnych zápasov. V rámci obmedzení súčasného prostredia liga naďalej rozvíja konkurenčnú excelentnosť a udržiava svoju pozíciu jedného z najsilnejších domácich hádzanárskych majstrovstiev v Európe.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v Ruskej hádzanárskej Superlige?

V Ruskej hádzanárskej Superlige súťaží 12 tímov v najvyššej divízii ruskej hádzanej.

Kto získal najviac titulov v Ruskej hádzanárskej Superlige?

Čechovskije Medvedi držia rekord s 21 majstrovskými titulmi, vrátane 13 po sebe idúcich majstrovstiev od roku 2002 do 2014.

Ako funguje formát Ruskej hádzanárskej Superligy?

Liga funguje v dvoch fázach: predbežná základná časť, kde všetkých 12 tímov hrá proti každému súperovi dvakrát, za ktorou nasledujú vyraďovacie kolá. Najlepších šesť postupuje do play-off, pričom najlepšie dva tímy hrajú finále na tri víťazné zápasy o majstrovský titul. Dva posledné tímy vstupujú do baráže o zostup.

Môžu ruské kluby súťažiť v európskych hádzanárskych súťažiach?

Od marca 2022 sú ruské kluby suspendované zo všetkých súťaží Európskej hádzanárskej federácie, vrátane Champions League, kvôli geopolitickým udalostiam. Táto suspenzia zostáva na neurčito.

Kto je aktuálnym titulárnym sponzorom Ruskej hádzanárskej Superligy?

Liga funguje pod titulárnym sponzorstvom OLIMPBET Superliga, významného ruského stávkového operátora.

Koľko tímov zostupuje z Ruskej hádzanárskej Superligy každú sezónu?

Dva tímy zostupujú každoročne zo Superligy do Ruskej Prvej ligy, pričom ich osud je určený barážou o zostup proti klubom z nižšej divízie.

API dáta: 20. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026