Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

4 zápasy

Tabuľka

Superleague · 2026

Aktuálna tabuľka Superleague 2026 s 12 tímami. Vardar 1961 vedie s 14 bodmi po 7 zápasoch, za ním nasleduje Eurofarm Pelister s 13 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Vardar 1961770239:182+57
2Eurofarm Pelister760243:171+72
3Alkaloid761226:178+48
4Ohrid751222:171+51
5Prilep732195:217-22
6Eurofarm Pelister 2733200:213-13
7Tikvesh733205:214-9
8Kumanovo715193:235-42
9Struga715169:213-44
10Mladost 1977704192:212-20
11Multi Esens705190:229-39
12Butel Skopje706197:236-39

Výsledky

Superleague · 42
Výsledky23. 9. 2026–19. 10. 2026
po 19. 10.
Detail zápasu
po 19. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
pi 2. 10.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
pi 25. 9.
Detail zápasu
pi 25. 9.
Detail zápasu
st 23. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

90 zápasov
Eurofarm Pelister
Mladost 1977
Prilep
Vardar 1961
Tikvesh
Kumanovo
Struga
Multi Esens
Butel Skopje
Alkaloid
Ohrid
Eurofarm Pelister 2
Multi Esens
Butel Skopje
Vardar 1961
Eurofarm Pelister
Kumanovo
Ohrid
Mladost 1977
Tikvesh
Eurofarm Pelister 2
Struga
Alkaloid
Prilep
Prilep
Multi Esens
Struga
Kumanovo
Vardar 1961
Alkaloid
Ohrid
Mladost 1977
Eurofarm Pelister
Tikvesh
Butel Skopje
Eurofarm Pelister 2
Alkaloid
Eurofarm Pelister
Eurofarm Pelister 2
Prilep
Kumanovo
Butel Skopje
Mladost 1977
Struga
Multi Esens
Vardar 1961
Tikvesh
Ohrid
Multi Esens
Alkaloid
Tikvesh
Struga
Eurofarm Pelister
Ohrid
Mladost 1977
Butel Skopje
Kumanovo
Prilep
Eurofarm Pelister 2
Vardar 1961
Butel Skopje
Tikvesh
Multi Esens
Eurofarm Pelister
Prilep
Mladost 1977
Struga
Ohrid
Vardar 1961
Kumanovo
Alkaloid
Eurofarm Pelister 2
Mladost 1977
Vardar 1961
Ohrid
Butel Skopje
Tikvesh
Prilep
Kumanovo
Alkaloid
Eurofarm Pelister 2
Multi Esens
Eurofarm Pelister
Struga
Multi Esens
Kumanovo
Prilep
Ohrid
Vardar 1961
Tikvesh
Eurofarm Pelister 2
Eurofarm Pelister
Butel Skopje
Struga
Alkaloid
Mladost 1977
Eurofarm Pelister
Butel Skopje
Kumanovo
Eurofarm Pelister 2
Mladost 1977
Multi Esens
Ohrid
Vardar 1961
Tikvesh
Alkaloid
Struga
Prilep
Multi Esens
Tikvesh
Vardar 1961
Struga
Prilep
Butel Skopje
Kumanovo
Eurofarm Pelister
Eurofarm Pelister 2
Mladost 1977
Alkaloid
Ohrid
Butel Skopje
Vardar 1961
Eurofarm Pelister
Prilep
Mladost 1977
Kumanovo
Ohrid
Multi Esens
Tikvesh
Eurofarm Pelister 2
Struga
Alkaloid
Alkaloid
Butel Skopje
Eurofarm Pelister 2
Ohrid
Kumanovo
Tikvesh
Mladost 1977
Eurofarm Pelister
Multi Esens
Struga
Vardar 1961
Prilep
Tikvesh
Mladost 1977
Struga
Eurofarm Pelister 2
Eurofarm Pelister
Vardar 1961
Prilep
Alkaloid
Ohrid
Kumanovo
Butel Skopje
Multi Esens
Alkaloid
Vardar 1961
Eurofarm Pelister 2
Butel Skopje
Kumanovo
Struga
Mladost 1977
Ohrid
Multi Esens
Prilep
Tikvesh
Eurofarm Pelister
Butel Skopje
Kumanovo
Eurofarm Pelister
Alkaloid
Ohrid
Tikvesh
Prilep
Eurofarm Pelister 2
Struga
Mladost 1977
Vardar 1961
Multi Esens

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 12 tímov v Superleague na jednom mieste. Vardar 1961 vedie s 7 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Vardar 196117700239182
Eurofarm Pelister27610243171
Alkaloid37601226178
Ohrid47511222171
Prilep57322195217
Eurofarm Pelister 267313200213
Tikvesh77313205214
Kumanovo87115193235
Struga97115169213
Mladost 1977107034192212
Multi Esens117025190229
Butel Skopje127016197236

Minulé sezóny

Superleague

Prehliadajte 10 archivovaných sezón Superleague, od 2015 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1992

Severomacedónska mužská hádzanárska liga bola založená v roku 1992 po vyhlásení nezávislosti Macedónska od Juhoslávie. Pred rokom 1991 hrali macedónske kluby v juhoslovanskej hádzanárskej liga. RK Vardar z hlavného mesta Skopje sa etabloval ako dominantný klub so 15 titulmi. Najpozoruhodnejšou érou Vardaru bola ich dominancia v EHF Lige majstrov: klub z 2017 a 2019 vyhral tento prestížny pohár dvakrát, čím sa dostal medzi elitu európskeho hádzanárstva napriek malej veľkosti krajiny. Táto úspešnosť Vardaru pritiahla pozornosť celej Európy na macedónske hádzanárstvo.

  1. 1992 – Severomacedónska mužská hádzanárska liga založená
  2. 1995 – RK Vardar začína dominovať domácej liga
  3. 2017 – RK Vardar vyhráva EHF Ligu majstrov – historický úspech pre macedónske hádzanárstvo
  4. 2019 – RK Vardar obhajuje titul v EHF Lige majstrov
  5. 2024 – Liga pokračuje v rozvoji po finančných turbulenciách Vardaru

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:12Zostupové miesta:2Európske miesta:2

Superliga hrá systémom každý s každým, kde 12 tímov sa stretáva doma aj von, čo dáva každému tímu 22 zápasov za sezónu. Za výhru 2 body, za remízu 1 bod. Tím s najvyšším počtom bodov je majstrom. Dva posledné tímy zostupujú do nižšej ligy. Dva najlepšie tímy sa kvalifikujú na európske poháre EHF.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna 2024/25 Superliga

Sezóna 2024/25 severomacedónskej Superligy prináša intenzívne súboje medzi 12 klubmi. RK Vardar naďalej hral kľúčovú úlohu, hoci klub prešiel v posledných rokoch finančnými turbulenciami. Ďalšie tímy ako RK Eurofarm Pelister a RK Metalurg Skopje sa snažia narušiť historickú dominanciu Vardaru.

Boj o európske miesta

Dve miesta v európskych pohároch EHF sú motiváciou pre tímy v hornej časti tabuľky. Európska účasť je pre severomacedónske kluby prestížnym cieľom.

RK Vardar – fenomén európskeho hádzanárstva

RK Vardar je jedným z najprekvapivejších príbehov moderného európskeho hádzanárstva. Klub z malej krajiny (cca 2 milióny obyvateľov) dvakrát vyhral EHF Ligu majstrov (2017 a 2019) a postavil sa vedľa tradičných veľmocí hádzanárstva ako THW Kiel, Barça a Paris Saint-Germain. Tieto úspechy boli dôsledkom ambicióznych investícií a angažovania svetových hviezd, no zároveň skončili finančnými problémami klubu. Napriek tomu zostáva Vardar symbolom toho, čo je možné dosiahnuť s odvahou a víziou aj v malej krajine.

Často kladené otázky

Koľko tímov hrá v Superlige Severne Makedonije?

V Superlige hrá 12 tímov, každý odohráva 22 zápasov za sezónu v systéme každý s každým.

Ktorý klub získal v Superlige Severne Makedonije najviac titulov?

RK Vardar drží rekord s 15 majstrovskými titulmi a je najtrofejnejším severomacedónskym mužským hádzanárskym klubom.

Kedy bola Superliga Severne Makedonije založená?

Severomacedónska mužská hádzanárska liga bola založená v roku 1992 po vyhlásení nezávislosti Macedónska.

Koľko miest v európskych pohároch má Superliga Severne Makedonije?

Dva najlepšie tímy sa kvalifikujú na európske poháre EHF.

Aké sú najväčšie úspechy RK Vardar?

RK Vardar dvakrát vyhral EHF Ligu majstrov (2017 a 2019), čo je historický úspech pre malú krajinu a jeden z najväčších momentov v histórii európskeho hádzanárstva.

API dáta: 20. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026