Menu
Španielsko

Division de Honor Plata

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

8 zápasov

Tabuľka

Division de Honor Plata · 2026

Aktuálna tabuľka Division de Honor Plata 2026 s 16 tímami. Huesca vedie s 12 bodmi po 6 zápasoch, za ním nasleduje OAR Coruna s 10 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Huesca660202:179+23
2OAR Coruna651182:166+16
3Anaitasuna642193:171+22
4Benidorm631184:165+19
5BM Sinfin642191:187+4
6Quabit Guadalajara642178:177+1
7Burgos531151:132+19
8Barcelona II632198:191+7
9Oviedo632162:157+5
10Eivissa622164:1640
11Cisne633168:177-9
12Zamora614157:181-24
13Antequera615161:184-23
14Amenabar605180:193-13
15Agustinos Alicante504135:152-17
16Contazara Zaragoza606154:184-30

Výsledky

Division de Honor Plata · 47
Výsledky26. 9. 2026–17. 10. 2026
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
ne 4. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Benidorm
OAR Coruna
BM Sinfin
Huesca
Agustinos Alicante
Cisne
Burgos
Quabit Guadalajara
Amenabar
Oviedo
Contazara Zaragoza
Antequera
Eivissa
Barcelona II
Zamora
Anaitasuna
Barcelona II
Burgos
Cisne
Benidorm
Oviedo
BM Sinfin
Antequera
Amenabar
Huesca
Agustinos Alicante
OAR Coruna
Eivissa
Anaitasuna
Contazara Zaragoza
Quabit Guadalajara
Zamora
Agustinos Alicante
Oviedo
BM Sinfin
Antequera
Burgos
OAR Coruna
Eivissa
Cisne
Zamora
Contazara Zaragoza
OAR Coruna
Quabit Guadalajara
Barcelona II
Zamora
Cisne
Burgos
Oviedo
Benidorm
Antequera
Agustinos Alicante
Huesca
Eivissa
Anaitasuna
BM Sinfin
Contazara Zaragoza
Amenabar
Quabit Guadalajara
Barcelona II
Burgos
Huesca
Eivissa
Oviedo
Quabit Guadalajara
Cisne
Barcelona II
OAR Coruna
Benidorm
Antequera
BM Sinfin
Contazara Zaragoza
Agustinos Alicante
Anaitasuna
Zamora
Amenabar
Amenabar
Anaitasuna
Cisne
Barcelona II
Antequera
Eivissa
Huesca
Quabit Guadalajara
OAR Coruna
Zamora
Amenabar
BM Sinfin
Contazara Zaragoza
Agustinos Alicante
Anaitasuna
Benidorm
Oviedo
Burgos
Quabit Guadalajara
Oviedo
Burgos
Antequera
OAR Coruna
Cisne
Eivissa
Anaitasuna
Zamora
BM Sinfin
Agustinos Alicante
Amenabar
Barcelona II
Huesca
Benidorm
Contazara Zaragoza
Agustinos Alicante
Burgos
Benidorm
Huesca
Oviedo
Barcelona II
BM Sinfin
Agustinos Alicante
Anaitasuna
Burgos
Antequera
Quabit Guadalajara
Huesca
OAR Coruna
Zamora
Cisne
Contazara Zaragoza
Eivissa
Amenabar
Benidorm
Agustinos Alicante
Zamora
Barcelona II
Antequera
Benidorm
BM Sinfin
Cisne
Huesca
Quabit Guadalajara
Anaitasuna
Burgos
Contazara Zaragoza
Eivissa
Amenabar
OAR Coruna
Oviedo
Huesca
Zamora
Quabit Guadalajara
Contazara Zaragoza
OAR Coruna
Antequera
Barcelona II
Anaitasuna
Burgos
Amenabar
Benidorm
Agustinos Alicante
Cisne
Oviedo
Eivissa
BM Sinfin
BM Sinfin
Burgos
Oviedo
Huesca
Contazara Zaragoza
Barcelona II
Zamora
Benidorm
Antequera
Cisne
Anaitasuna
OAR Coruna
Agustinos Alicante
Eivissa
Amenabar
Quabit Guadalajara
Barcelona II
Amenabar
Burgos
Agustinos Alicante
Cisne
Anaitasuna
Huesca
Antequera
OAR Coruna
Contazara Zaragoza
Oviedo
Zamora
Quabit Guadalajara
BM Sinfin
Eivissa
Benidorm
Benidorm
Burgos
Contazara Zaragoza
Cisne
BM Sinfin
Barcelona II

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 16 tímov v Division de Honor Plata na jednom mieste. Huesca vedie s 6 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Huesca16600202179
OAR Coruna26501182166
Anaitasuna36402193171
Benidorm46321184165
BM Sinfin56402191187
Quabit Guadalajara66402178177
Burgos75311151132
Barcelona II86312198191
Oviedo96312162157
Eivissa106222164164
Cisne116303168177
Zamora126114157181
Antequera136105161184
Amenabar146015180193
Agustinos Alicante155014135152
Contazara Zaragoza166006154184

Minulé sezóny

Division de Honor Plata

Prehliadajte 14 archivovaných sezón Division de Honor Plata, od 2011 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

16. 3. 2026
Založený:1994

Division de Honor Plata bola zalozena v sezone 1994/95 RFEBM ako medzistupnova kategoria medzi profesionalnou Ligou ASOBAL a regionalnou Prvou divizu. Povodne nazyvana Division de Honor B, bola premenova na Division de Plata od sezony 2009/10, odrdzajuc jej status ako oficialnej druhej urovne spanielskej hadzanej. Liga udrzuje konzistentny 16-timovy format v poslednych sezonach, pricom kluby sutazia napriec jednou kruhovou strukturou. Sutaz zaznamenala rast v konkurencnej intenzite a medialnej viditelnosti.

  1. 1994 — Division de Honor B zalozena ako medzistupnova kategoria medzi Ligou ASOBAL a regionalnymi sutazami
  2. 2009 — Sutaz premenova na Division de Plata de Balonmano
  3. 2017 — Alcobendas ziskal postup po vitazstve v sezone 2016/17
  4. 2021 — Torrelavega ziskala titul 2020/21 v skratenej sezone
  5. 2024 — Guadalajara vyhrala dva po sebe iduce tituly (2023/24), demonstrujuc udrzanu excelentnost
  6. 2025 — EON Horneo Alicante ziskal majstrovstvo 2024/25

Formát súťaže

16. 3. 2026
Tímy:16Zostupové miesta:3

Division de Honor Plata funguje ako 16-timova jednokolova liga, kde kazdy klub hraje proti kazdemu suprovi dvakrat (doma a vonku) napriec 30-zapasovou zakladnou castou. Timy ziskavaju 2 body za vitazstvo a 1 bod za remizu. Sampion je urceny najvyssim bodovym suckom na konci zakladnej casti. Postup do Ligy ASOBAL sutazia styri najlepsie timy v play-off formate, pricom sampion ziskava priamy postup a druhy, treti a stvrty tim sutazia v doplnkovom play-off o postup o jedno dalsie miesto. Posledne tri timy automaticky zostupuju do Primera Division Estatal.

Rekordy

16. 3. 2026
Najviac titulov:Guadalajara (2)

Po sebe iduce tituly Guadalajary v 2021/22 a 2023/24 predstavuju najnovejsiu udrzanu dominanciu v divzii, demonstrujuc konzistentnu kvalitu klubu napriec viacerými sezonami.

Analýza

16. 3. 2026

Analyza aktualnej sezony (2025/26)

Proin Triana sa objavila ako ranny sezonny lidr, obsadzujuc vrchnu poziciu s posobivou 82% uspesnostou cez 22 zapasov. Sevillsky klub zaznamenal 36 bodov z 18 vitazstiev s vedúcim golovym rozdielom +77 (648 strelenyhc golov oproti 571 inkasovanym).

Boj o titul zostava konkurencny, pricom Puerto Sagunto a Agustinos Alicante nasleduju na druhom a tretiom mieste. Puerto Sagunto naakumuloval 32 bodov z 15 vitazstiev z 21 zapasov, zatial co Agustinos Alicante sedi na 30 bodoch. Burgos zaokruhluje top styrku s 28 bodmi.

Boj o zostup na spodku divzie sa zosilnuje, pricom Alcobendas celi vaznemu nebezpecenstvu. Madridsky klub obsadzuje 16. miesto s iba 4 bodmi z 22 zapasov. Malaga (8 bodov) a Balonmano Soria (12 bodov) su tiez v neistych poziciach.

Barcelona II sa objavila ako neocakavany vynikajuci vykonostik v strednych riadkoch, akumulujuc 22 bodov z 11 vitazstiev. Ich utocna sila je evidentna v 698 strelených goloch — najvyssi v celej divzii — hoci defenzivne zranitelnosti (675 inkasovanych golov) im zabranili postúpit vyssie.

Struktura ligy a konkurencny format

Division de Honor Plata funguje ako primarna druha uroven hadzanarskej sutaze Spanielska, sluziac ako esencialna cesta do Ligy ASOBAL. So 16 klubmi sutaziacimi v jednokolovom formate liga zabezpecuje, ze kazdy tim odohráva 30 zapasov proti kazdemu suprovi dvakrat pocas sezony.

Historicky kontext a vyvoj

Od svojho zalozenia v roku 1994 sa Division de Honor Plata vyznamne vyvinula. Nedavne sezony preukázali rastúcu konkurencnu paritu, pricom sampioni sa menili napriec roznymi regionmi Spanielska — od kastilskych klubov ako Teucro a Atletico Valladolid po pobrerzne timy ako Torrelavega a Puerto Sagunto.

Konkurencna dynamika a cesty postupu

Vyznam Division de Honor Plata v spanielskej hadzanej sa neda podcenit. Pre ambiciozne kluby bez statusu Ligy ASOBAL predstavuje vitazstvo v tejto sutazi primarnu cestu do profesionalnej hadzanej najvyssej urovne.

Často kladené otázky

Kolko timov sutazi v Division de Honor Plata?

16 timov sutazi v aktualnej sezone Division de Honor Plata, hrajuc proti sebe dvakrat (doma a vonku) v 30-zapasovej zakladnej casti.

Aky je system postupu z Division de Honor Plata?

Sampion ligy ziskava priamy postup do Ligy ASOBAL. Druhy, treti a stvrty tim sutazia v doplnkovom play-off o jedno dalsie miesto postupu, vytvarajuc dvojcestny system do najvyssej urovne.

Kolko timov zostupuje z Division de Honor Plata?

Tri timy automaticky zostupuju kazdu sezonu do Primera Division Estatal (regionalna tretia uroven) na zaklade ich konecneho umiestnenia v tabulke.

Kedy bola Division de Honor Plata zalozena?

Liga bola zalozena v roku 1994 ako Division de Honor B, sluziac ako medzistupnova kategoria medzi profesionalnou a regionalnou hadzanou. V roku 2009 bola premenova na Division de Plata.

Kto je aktualnym sampionom Division de Honor Plata?

EON Horneo Alicante vyhral majstrovstvo 2024/25 a drzi titul vstupujuc do sezony 2025/26.

Ako funguje system rozhodovania remiz v Division de Honor Plata?

Ked timy koncia s rovnakym poctom bodov, poradie rozhoduje: golovy rozdiel, potom celkovy pocet strelenyhc golov, potom vzajomne vysledky medzi vyrovnanymi timami.

API dáta: 19. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 16. 3. 2026