Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

3 zápasy

Tabuľka

Liga ASOBAL · 2026

Aktuálna tabuľka Liga ASOBAL 2026 s 16 tímami. CD Bidasoa Irun vedie s 14 bodmi po 7 zápasoch, za ním nasleduje Barcelona s 12 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Liga majstrovPlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1CD Bidasoa Irun770246:210+36
2Barcelona660255:178+77
3Atl. Valladolid660202:168+34
4Granollers641206:188+18
5La Rioja641207:204+3
6Torrelavega632184:162+22
7Caserio Ciudad Real632192:191+1
8Horneo Alicante624176:203-27
9Cuenca714223:245-22
10Proin Sevilla624191:203-12
11Puerto Sagunto624182:184-2
12Ademar624212:214-2
13Puente Genil614167:200-33
14Morrazo Cangas615193:209-16
15Nava615173:216-43
16Villa de Aranda605177:211-34

Výsledky

Liga ASOBAL · 49
Výsledky2. 10. 2026–23. 10. 2026
pi 23. 10.
Detail zápasu
pi 23. 10.
Detail zápasu
št 22. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
pi 16. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
Ademar36–38Nava
so 10. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
pi 9. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
pi 2. 10.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Nava
Atl. Valladolid
Villa de Aranda
Puerto Sagunto
La Rioja
Morrazo Cangas
Horneo Alicante
Ademar
Granollers
Puente Genil
Torrelavega
Proin Sevilla
Caserio Ciudad Real
La Rioja
Atl. Valladolid
Torrelavega
Puente Genil
Villa de Aranda
Nava
Cuenca
Ademar
CD Bidasoa Irun
Proin Sevilla
Puerto Sagunto
Morrazo Cangas
Horneo Alicante
Granollers
Barcelona
Barcelona
Caserio Ciudad Real
Atl. Valladolid
Horneo Alicante
Barcelona
Proin Sevilla
Cuenca
Caserio Ciudad Real
La Rioja
Granollers
Puente Genil
Morrazo Cangas
Puerto Sagunto
CD Bidasoa Irun
Torrelavega
Ademar
Villa de Aranda
Nava
Morrazo Cangas
Proin Sevilla
Puerto Sagunto
Cuenca
Nava
Puente Genil
Horneo Alicante
Villa de Aranda
La Rioja
Ademar
Granollers
Atl. Valladolid
CD Bidasoa Irun
Barcelona
Caserio Ciudad Real
Torrelavega
Ademar
Granollers
Atl. Valladolid
La Rioja
Barcelona
Nava
Cuenca
Villa de Aranda
Morrazo Cangas
Caserio Ciudad Real
Proin Sevilla
Horneo Alicante
Puente Genil
Puerto Sagunto
Torrelavega
CD Bidasoa Irun
La Rioja
CD Bidasoa Irun
Villa de Aranda
Morrazo Cangas
Torrelavega
Puerto Sagunto
Granollers
Nava
Horneo Alicante
Cuenca
Caserio Ciudad Real
Proin Sevilla
Barcelona
Atl. Valladolid
Ademar
Puente Genil
Atl. Valladolid
Ademar
CD Bidasoa Irun
Granollers
La Rioja
Torrelavega
Morrazo Cangas
Cuenca
Nava
Caserio Ciudad Real
Proin Sevilla
Villa de Aranda
Puente Genil
Horneo Alicante
Puerto Sagunto
Barcelona
Puente Genil
Caserio Ciudad Real
Villa de Aranda
La Rioja
Puerto Sagunto
Morrazo Cangas
Nava
Horneo Alicante
Proin Sevilla
Atl. Valladolid
Granollers
Torrelavega
Cuenca
CD Bidasoa Irun
Barcelona
Ademar
Ademar
Proin Sevilla
Caserio Ciudad Real
Puerto Sagunto
CD Bidasoa Irun
Atl. Valladolid
Cuenca
Puente Genil
Horneo Alicante
La Rioja
Morrazo Cangas
Nava
Torrelavega
Barcelona
Villa de Aranda
Granollers
Nava
CD Bidasoa Irun
Torrelavega
Horneo Alicante
Puente Genil
Proin Sevilla
Ademar
Puerto Sagunto
Morrazo Cangas
Granollers
Barcelona
La Rioja
Atl. Valladolid
Cuenca
Caserio Ciudad Real
Villa de Aranda
Horneo Alicante
Caserio Ciudad Real
Nava
Torrelavega
La Rioja
Proin Sevilla
Villa de Aranda
Atl. Valladolid
Granollers
Puerto Sagunto
Cuenca
Ademar
CD Bidasoa Irun
Morrazo Cangas
Barcelona
Puente Genil
Caserio Ciudad Real
Barcelona
CD Bidasoa Irun
Villa de Aranda
Granollers
Horneo Alicante
La Rioja
Nava
Morrazo Cangas
Ademar
Proin Sevilla
Cuenca
Puerto Sagunto
Atl. Valladolid
Torrelavega
Puente Genil
Proin Sevilla
Nava
Puerto Sagunto
La Rioja
Puente Genil
CD Bidasoa Irun
Villa de Aranda
Torrelavega
Horneo Alicante
Barcelona

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 16 tímov v Liga ASOBAL na jednom mieste. CD Bidasoa Irun vedie s 7 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
CD Bidasoa Irun17700246210
Barcelona26600255178
Atl. Valladolid36600202168
Granollers46411206188
La Rioja56411207204
Torrelavega66312184162
Caserio Ciudad Real76312192191
Horneo Alicante86204176203
Cuenca97124223245
Proin Sevilla106204191203
Puerto Sagunto116204182184
Ademar126204212214
Puente Genil136114167200
Morrazo Cangas146105193209
Nava156105173216
Villa de Aranda166015177211

Minulé sezóny

Liga ASOBAL

Prehliadajte 15 archivovaných sezón Liga ASOBAL, od 2010 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1958Predchodca:Division de Honor

Liga ASOBAL vznikla v roku 1958 ako Division de Honor, oficialny spanielsky hadzanarsky sampionat vytvoreny Kralovskou spanielskou hadzanarskou federaciou (RFEBM). Sutaz bola restructuralizovana a premenova na Ligu ASOBAL v roku 1990, odrdzajuc modernizaciu profesionalnej hadzanej v Spanielsku a na zvysenie jej komercnej pritazlivosti. Pocas 90. rokov a 2000-tych rokov liga rozsirila svoj medzinarodny profil prostrednictvom europskych klubovych sutazi, pricom spanielske timy sa stali dominantnymi silami v EHF Champions League. Zavedenie vysielacich partnerstiev s LaLiga+ a GoalPlay vyznamne zvysilo viditelnost ligy napriec Europou.

  1. 1958 — Division de Honor zalozena ako najvyssie spanielske hadzanarske majstrovstvo
  2. 1990 — Sutaz premenova na Ligu ASOBAL pod novou profesionalnou strukturou
  3. 1995-2000 — Dominancia Barcelony zacina piatimi po sebe iducimi ligovymi titulmi
  4. 2009 — Barcelona dokoncuje prvu neporazenu sezonu v historii Ligy ASOBAL
  5. 2014 — Barcelona konci 30-0, ustanovujuc rekord dokonalosti modernej ery
  6. 2024 — Barcelona vyhrava 32. ligovy titul, rozsirujuc historicku dominanciu

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:16Zostupové miesta:2Európske miesta:4

Liga ASOBAL funguje ako dvojkolova sutaz, kde kazdy zo 16 timov hraje proti kazdemu suprovi dvakrat — raz doma a raz vonku — v celkovom pocte 30 zapasov za sezonu. Timy ziskavaju 2 body za vitazstvo a 1 bod za remizu. Sampion je urceny celkovym pocitom naakumulovanych bodov. Posledne dva timy automaticky zostupuju do Segunda Division de Balonmano. Styri najlepsie timy sa priamo kvalifikuju do europskych sutazi: typicky sampion a druhy vstupuju do EHF Champions League, zatial co treti a stvrty tim sutazia v EHF European League. Neexistuje play-off system.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:FC Barcelona (32)Historický kráľ strelcov:Juanin Garcia (2 684 golov)

Sezona 2013/14 Barcelony priniesla rekordnu kampan 30-0 bez prehry, prvu perfektnu sezonu v historii Ligy ASOBAL, ustanovujuc benchmark dominancie, ktory zostava neprekonany napriec europskou profesionalnou hadzanou.

Analýza

19. 3. 2026

Analyza aktualnej sezony

Historicka dokonalost Barcelony pokracuje

FC Barcelona vstupuje do sezony 2024/25 ako drvivi favorit, rozsirujuc bezprecedentnu dominanciu spanielskej hadzanej. Po 21 zapasoch Barcelona udrzuje perfektny rekord 21-0, strelajuc mimoriadnych 824 golov a inkasujuc len 571, ustanovujuc golovy rozdiel +253 prevysujuci vsetkych konkurentov. So 42 uz zabezpecenými bodmi a polovicou sezony dokoncenu, klub smeruje k zisku 32. ligoveho titulu. Najblizsi prenasledovatelia — La Rioja (31 bodov z 21 zapasov, rekord 15-5) a Granollers (30 bodov, 15-6) — zostavaju 11 a 12 bodov pozadu, priepast, ktora sa javi neprekonatelna so zostavajucimi 15 zapasmi.

Boj o titul sa efektivne stal sutazou o zvysne podiove pozicie. La Rioja a Granollers su uzamknuté v tesnom boji o druhe miesto, oddeleni iba jednym bodom. Torrelavega sedi na stvrtom mieste s 30 bodmi, iba bod za Granollers, vytvarajuc trojclennu skupinu bojujucu o druhe miesto v EHF Champions League.

Boj o zostup sa zosilnuje v dolnej casti ligy, pricom Quabit Guadalajara (10 bodov, rekord 4-15) a Puente Genil (11 bodov, 5-15) obsadzuju nebezpecnu zonu. Villa de Aranda (13 bodov) a Morrazo Cangas (13 bodov) obsadzuju play-in zonu, obe timy celiac skutocnemu nebezpecenstvu zostupu.

Dominancia Barcelony v europskom kontexte

32-titulovy rekord FC Barcelona v Lige ASOBAL odraza udrzanu excelentnost presahujucu europsku klubovu hadzanu. Klub ziskal 12 titulov EHF Champions League, 29 trofejov Copa del Rey a drzi viacero rekordov Super Globe. Organizacny uspech klubu pochádza z kombinacie faktorov: institucionalnych investicii do rozvoja mladeze, udrzanie elitneho medzinarodneho talentu, sofistikovanej taktickej inovacie a financneho modelu umoznujuceho udrzanu konkurencieschopnost kadra napriec viacerými sezonami.

Komercny rast a medialna expanzia

Pozicionovanie Ligy ASOBAL v ramci medialneho ekosystemu LaLiga transformovalo komercnu trajektoriu sutaze. Partnerstvo s LaLiga+ a GoalPlay predstavuje strategicke zoskladenie, ktore udeluje hadzanej pristup k vysielacej infrastrukture a distribucnym sietiam futbalu. Tato integracia rozsirila dosah ligy mimo tradicne hadzanarske trhy, s vyznamnym prieniom sledovanosti vo Francuzsku, Portugalsku a stredoeuropskych teritoriach.

Často kladené otázky

Kolko timov sutazi v Lige ASOBAL?

Liga ASOBAL zahrnuje 16 timov sutaziacich v dvojkolovom formate, pricom kazdy tim odohráva 30 zapasov za sezonu (15 doma, 15 vonku).

Ako funguje zostup v Lige ASOBAL?

Posledne dva timy v konecnych umiestneniach automaticky zostupuju do Segunda Division de Balonmano na konci kazdej sezony, bez play-off systemu.

Ktory klub ziskal najviac titulov Ligy ASOBAL?

FC Barcelona drzi vecny rekord s 32 ligovymi titulmi, vratane ich posledneho majstrovstva v 2024-25, ustanovujuc neprekonany rekord dominancie.

Kolko timov sa kvalifikuje do europskych sutazi z Ligy ASOBAL?

Styri timy sa kvalifikuju do europskych sutazi: dva najlepsie timy vstupuju do EHF Champions League, zatial co treti a stvrty tim sutazia v EHF European League.

Kto je vecnym najlepsim strelcom Ligy ASOBAL?

Juanin Garcia drzi rekord s 2 684 golmi v kariére v Lige ASOBAL, popri tom je druhym hracom s najviac odohratymi zapasmi v historii sutaze.

Kedy bola Liga ASOBAL zalozena a aky bol jej povodny nazov?

Liga ASOBAL bola zalozena v roku 1958 ako Division de Honor Kralovskou spanielskou hadzanarskou federaciou (RFEBM) a premenova na Ligu ASOBAL v roku 1990 ako sucast modernizacnej restructuralizacie.

API dáta: 23. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026