Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

6 zápasov

Tabuľka

Serie A · 2026

Aktuálna tabuľka Serie A 2026 s 14 tímami. Sassari vedie s 11 bodmi po 6 zápasoch, za ním nasleduje Pressano s 11 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Sassari650187:156+31
2Pressano740197:183+14
3Cassano752205:196+9
4Bozen752214:210+4
5Albatro743210:194+16
6Cologne844229:228+1
7Chiaravalle733192:189+3
8Meran734232:229+3
9Conversano633166:172-6
10Cingoli724185:191-6
11Trieste725199:198+1
12Fasano624180:187-7
13Molteno725199:211-12
14Haenna716166:217-51
Výsledky27. 9. 2026–21. 10. 2026
st 21. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
st 7. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Molteno
Sassari
Pressano
Haenna
Conversano
Chiaravalle
Meran
Cingoli
Trieste
Fasano
Bozen
Albatro
Sassari
Conversano
Albatro
Cassano
Cologne
Fasano
Chiaravalle
Molteno
Cingoli
Bozen
Haenna
Conversano
Pressano
Trieste
Sassari
Meran
Fasano
Cassano
Bozen
Sassari
Cassano
Cingoli
Molteno
Haenna
Trieste
Cologne
Meran
Chiaravalle
Fasano
Albatro
Conversano
Pressano
Albatro
Cologne
Chiaravalle
Bozen
Cingoli
Fasano
Haenna
Meran
Pressano
Molteno
Sassari
Cassano
Conversano
Trieste
Albatro
Trieste
Bozen
Haenna
Cassano
Chiaravalle
Cologne
Cingoli
Fasano
Sassari
Meran
Pressano
Molteno
Conversano
Chiaravalle
Fasano
Cingoli
Albatro
Haenna
Cassano
Pressano
Bozen
Sassari
Cologne
Conversano
Meran
Trieste
Molteno
Haenna
Fasano
Chiaravalle
Cologne
Pressano
Cassano
Sassari
Albatro
Conversano
Bozen
Molteno
Meran
Trieste
Cingoli
Cingoli
Sassari
Albatro
Chiaravalle
Cologne
Haenna
Bozen
Molteno
Cassano
Conversano
Fasano
Pressano
Meran
Trieste
Chiaravalle
Cingoli
Haenna
Albatro
Conversano
Fasano
Meran
Bozen
Trieste
Sassari
Pressano
Cologne
Molteno
Cassano
Albatro
Pressano
Cingoli
Haenna
Bozen
Trieste
Fasano
Molteno
Cologne
Conversano
Sassari
Chiaravalle
Cassano
Meran
Bozen
Cassano
Haenna
Sassari
Pressano
Cingoli
Molteno
Cologne
Trieste
Chiaravalle
Meran
Fasano
Conversano
Albatro
Albatro
Molteno
Chiaravalle
Haenna
Cingoli
Conversano
Fasano
Bozen
Cassano
Trieste
Cologne
Meran
Sassari
Pressano
Bozen
Cologne
Cassano
Fasano
Pressano
Chiaravalle
Trieste
Haenna
Meran
Albatro
Molteno
Cingoli
Conversano
Sassari
Albatro
Bozen
Chiaravalle
Conversano
Cingoli
Meran
Cologne
Cassano
Haenna
Pressano
Sassari
Molteno
Fasano
Trieste
Bozen
Cingoli

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 14 tímov v Serie A na jednom mieste. Sassari vedie s 5 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Sassari16510187156
Pressano27430197183
Cassano37502205196
Bozen47502214210
Albatro57403210194
Cologne68404229228
Chiaravalle77313192189
Meran87304232229
Conversano96303166172
Cingoli107214185191
Trieste117205199198
Fasano126204180187
Molteno137205199211
Haenna147106166217

Minulé sezóny

Serie A

Prehliadajte 14 archivovaných sezón Serie A, od 2011 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1970

Talianska mužská hádzanárska liga bola založená v roku 1970 ako národná profesionálna súťaž po predchádzajúcich regionálnych ligách. Hádzanárstvo v Taliansku má korene v stredoeurópskych vplyvoch a rozvíjalo sa predovšetkým v severovýchodných regiónoch, ako sú Friuli, Veneto a Toskánsko. Pallamano Trieste dominoval v prvých dekádach ligy a postavil sa na čelo s 17 titulmi. Liga prešla niekoľkými formátovými zmenami, pričom play-off bol zavedený ako spôsob zvyšovania dramatickosti záverečnej fázy sezóny. V posledných rokoch sa kvalita ligy zvýšila vďaka príchodu zahraničných hráčov a investíciám do infraštruktúry. Talianska liga je členom EHF Championship Group a jej kluby sa pravidelne zúčastňujú európskych pohárových súťaží.

  1. 1970 – Talianska mužská hádzanárska liga (Serie A) založená
  2. 1980-te roky – Pallamano Trieste dominuje ligu a buduje rekordný počet titulov
  3. 2000 – Zavedenie play-off formátu pre finálové rozhodovanie titulov
  4. 2015 – Zvýšená medzinárodná konkurencieschopnosť talianskych klubov v EHF pohároch
  5. 2024 – Liga pokračuje v rozvoji so silnou základňou severotalianskych klubov

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:14Zostupové miesta:2Európske miesta:3

Serie A hrá systémom každý s každým v základnej časti, kde sa 14 tímov stretáva doma aj von. Za výhru sa udeľujú 2 body. Po základnej časti nasleduje play-off s najlepšie umiestnenými tímami o titul. Dva posledné tímy zostupujú do Serie A2. Tri najlepšie tímy sa kvalifikujú na európske poháre.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna 2024/25 Serie A

Sezóna 2024/25 talianskej Serie A prináša intenzívne súboje v hornej časti tabuľky medzi ambicioznými severotalianskymi klubmi. Balonmano Sassari, Conversano, Bolzano a ďalšie tímy bojujú o titul majstra a európske poháre.

Play-off dramatika

Systém play-off zaručuje dramatické semifinále a finálové série, kde každý zápas môže rozhodnúť o titule. Táto forma zvyšuje záujem fanúšikov a médií o záverečnú fázu sezóny.

Zostupový boj

V dolnej časti tabuľky bojujú tímy o udržanie v Serie A. Dve zostupové miesta sú každoročne predmetom tvrdého boja medzi menej finančne silnými klubmi.

Talianske hádzanárstvo v európskom kontexte

Talianska Serie A si udržiava stabilné miesto v európskom hádzanárskom prostredí. Kluby pravidelne hrajú v EHF pohároch a niektoré z nich si vybudovali meno aj v európskych semifinále a štvrťfinále. Severovýchodné Taliansko – Friuli, Veneto, Trentino-Alto Adige – je historickým centrom talianskeho hádzanárstva s najbohašou tradíciou a najkvalitnejšími klubmi.

Často kladené otázky

Koľko tímov hrá v Serie A v hádzanárstve?

V Serie A hrá 14 tímov v základnej časti, po ktorej nasleduje play-off o titul majstra Talianska.

Ktorý klub získal v Serie A najviac titulov?

Pallamano Trieste drží rekord so 17 majstrovskými titulmi a je najtrofejnejším talianskym mužským hádzanárskym klubom.

Ako funguje zostup z Serie A v hádzanárstve?

Dva posledné tímy v konečnej tabuľke zostupujú do Serie A2, druhej talianskej hádzanárskej ligy.

Koľko miest v európskych pohároch má Serie A?

Tri najlepšie tímy sa kvalifikujú na európske poháre EHF, vrátane EHF Ligy majstrov a EHF Európskej ligy.

Kedy bola Serie A v hádzanárstve založená?

Talianska mužská hádzanárska liga bola založená v roku 1970.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026