Menu
Taliansko

Serie A Women

Tabuľka

Serie A Women · 2026

Aktuálna tabuľka Serie A Women 2026 s 14 tímami. Cassano W vedie s 10 bodmi po 5 zápasoch, za ním nasleduje Brixen W s 10 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

PlayoffZostup
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Cassano W550166:124+42
2Brixen W550158:124+34
3Erice W540172:97+75
4Jomi Salerno W430128:84+44
5Teramo W431127:121+6
6Casalgrande Padana W532129:138-9
7Trapani W532127:145-18
8Leno W523138:130+8
9HAC Nuoro W523126:132-6
10Conversano W523130:139-9
11Mestrino W504134:163-29
12Ferrara W504125:167-42
13Padova W505119:160-41
14Mezzocorona W505104:159-55

Výsledky

Serie A Women · 34
Výsledky19. 9. 2026–17. 10. 2026
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
ut 29. 9.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu
so 19. 9.
Detail zápasu
so 19. 9.
Detail zápasu
so 19. 9.
Detail zápasu
so 19. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Trapani W
Jomi Salerno W
Cassano W
Conversano W
HAC Nuoro W
Leno W
Casalgrande Padana W
Ferrara W
Erice W
Brixen W
Teramo W
Mestrino W
Padova W
Mezzocorona W
Teramo W
Jomi Salerno W
Ferrara W
HAC Nuoro W
Mestrino W
Erice W
Jomi Salerno W
Padova W
Leno W
Teramo W
Casalgrande Padana W
Cassano W
Brixen W
Trapani W
Mezzocorona W
Conversano W
Trapani W
Mestrino W
HAC Nuoro W
Casalgrande Padana W
Conversano W
Jomi Salerno W
Teramo W
Ferrara W
Erice W
Leno W
Padova W
Brixen W
Cassano W
Mezzocorona W
HAC Nuoro W
Cassano W
Ferrara W
Erice W
Leno W
Trapani W
Brixen W
Conversano W
Casalgrande Padana W
Teramo W
Jomi Salerno W
Mezzocorona W
Mestrino W
Padova W
Trapani W
Ferrara W
Teramo W
HAC Nuoro W
Conversano W
Mestrino W
Cassano W
Jomi Salerno W
Erice W
Casalgrande Padana W
Mezzocorona W
Brixen W
Padova W
Leno W
Leno W
Conversano W
Casalgrande Padana W
Trapani W
Ferrara W
Padova W
Teramo W
Cassano W
Mestrino W
Mezzocorona W
Brixen W
Jomi Salerno W
HAC Nuoro W
Erice W
Trapani W
HAC Nuoro W
Conversano W
Ferrara W
Jomi Salerno W
Mestrino W
Erice W
Teramo W
Mezzocorona W
Leno W
Brixen W
Cassano W
Padova W
Casalgrande Padana W
HAC Nuoro W
Padova W
Leno W
Jomi Salerno W
Ferrara W
Mezzocorona W
Casalgrande Padana W
Conversano W
Cassano W
Erice W
Mestrino W
Brixen W
Teramo W
Trapani W
Ferrara W
Jomi Salerno W
Erice W
Trapani W
Leno W
Brixen W
Casalgrande Padana W
Mezzocorona W
Cassano W
Mestrino W
Teramo W
Padova W
HAC Nuoro W
Conversano W
Trapani W
Cassano W
Mezzocorona W
HAC Nuoro W
Padova W
Erice W
Conversano W
Teramo W
Jomi Salerno W
Casalgrande Padana W
Mestrino W
Leno W
Brixen W
Ferrara W
Trapani W
Padova W
Ferrara W
Mestrino W
Casalgrande Padana W
Brixen W
Cassano W
Leno W
HAC Nuoro W
Jomi Salerno W
Erice W
Conversano W
Teramo W
Mezzocorona W
Conversano W
Trapani W
Brixen W
HAC Nuoro W
Leno W
Ferrara W
Jomi Salerno W
Teramo W
Mestrino W
Casalgrande Padana W
Mezzocorona W
Erice W
Padova W
Cassano W
Trapani W
Mezzocorona W
HAC Nuoro W
Mestrino W
Casalgrande Padana W
Leno W
Cassano W
Ferrara W
Erice W
Jomi Salerno W
Teramo W
Brixen W
Padova W
Conversano W
Leno W
HAC Nuoro W
Conversano W
Cassano W
Ferrara W
Casalgrande Padana W
Jomi Salerno W
Trapani W
Mestrino W
Teramo W
Mezzocorona W
Padova W
Brixen W
Erice W
Trapani W
Brixen W

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 14 tímov v Serie A Women na jednom mieste. Cassano W vedie s 5 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Cassano W15500166124
Brixen W25500158124
Erice W3541017297
Jomi Salerno W4431012884
Teramo W54301127121
Casalgrande Padana W65302129138
Trapani W75302127145
Leno W85203138130
HAC Nuoro W95203126132
Conversano W105203130139
Mestrino W115014134163
Ferrara W125014125167
Padova W135005119160
Mezzocorona W145005104159

Minulé sezóny

Serie A Women

Prehliadajte 7 archivovaných sezón Serie A Women, od 2018 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1970

Talianska ženská hádzanárska liga bola založená v roku 1970, rovnaký rok ako mužská Serie A, čo svedčí o súbežnom rozvoji mužského aj ženského hádzanárstva v Taliansku. Liga sa sústredila predovšetkým v severovýchodných regiónoch krajiny, kde hádzanárstvo malo dlhú tradíciu. PF Cassano Magnago z Lombardska dominoval v raných epochách a postavil sa na čelo historickej tabuľky s 11 titulmi. V posledných rokoch liga zažíva zvýšenú konkurenciu, pričom nové tímy ako Jomi Salerno zo južného Talianska premenili herné pole. Liga si udržuje aktívnu účasť v európskych pohárových súťažiach EHF.

  1. 1970 – Talianska ženská hádzanárska liga (Serie A1 Femminile) založená
  2. 1980-te roky – PF Cassano Magnago začína dominovať taliansku ženskú hádzanársku ligu
  3. 2000 – Rozšírenie ligy o nové tímy z rôznych regiónov Talianska
  4. 2015 – Jomi Salerno nastupuje ako nová sila v južnom Taliansku
  5. 2024 – Pokračujúca súťaž medzi severnými a južnými talianskymi ženský tímami

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:12Zostupové miesta:2Európske miesta:2

Serie A1 Femminile hrá systémom každý s každým v základnej časti, kde sa 12 tímov stretáva doma aj von. Za výhru 2 body. Po základnej časti nasleduje play-off o titul. Dva posledné tímy zostupujú do Serie A2 Femminile. Dva najlepšie tímy sa kvalifikujú na európske poháre EHF.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna 2024/25 Serie A1 Femminile

Sezóna 2024/25 talianskej ženskej hádzanárskej ligy prináša intenzívne súboje v hornej časti tabuľky. PF Cassano Magnago, Jomi Salerno a ďalšie ambiciózne tímy bojujú o titul a európske poháre. Geopolitická rozmanitosť tímov (sever vs. juh) pridáva sezóne zaujímavý rozmer.

Play-off

Systém play-off garantuje dramatické záverečné série, kde sa rozhoduje o majstrovstve Talianska. Každý zápas v semifinále a finále je sledovaný s veľkým záujmom fanúšikov hádzanárstva.

Severo-južná rivalita

Talianska ženská hádzanárska liga je zaujímavá svojou geografickou rôznorodosťou. Tradičné severotalianské tímy (PF Cassano Magnago z Lombardska, tímy z Friuli a Veneta) čelia čoraz silnejšej konkurencii od juhotalianskych tímov, predovšetkým Jomi Salerno z Kampánie. Táto rivalita pridáva talianske ženskej hádzanárskej scene jedinečný nádych.

Často kladené otázky

Koľko tímov hrá v Serie A1 Femminile?

V Serie A1 Femminile hrá 12 tímov v základnej časti, po ktorej nasleduje play-off o titul.

Ktorý klub získal v Serie A1 Femminile najviac titulov?

PF Cassano Magnago drží rekord s 11 majstrovskými titulmi.

Kedy bola Serie A1 Femminile založená?

Talianska ženská hádzanárska liga bola založená v roku 1970.

Ako funguje zostup z Serie A1 Femminile?

Dva posledné tímy v konečnej tabuľke zostupujú do Serie A2 Femminile.

API dáta: 22. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026