Menu

Dnešné zápasy

Živé skóre, nadchádzajúce výkopy a ukončené výsledky z dnešného dňa. Dáta sa automaticky aktualizujú, aby vám nič neuniklo.

Dnes na programe

2 zápasy

Tabuľka

Superlig · 2026

Aktuálna tabuľka Superlig 2026 s 10 tímami. Besiktas vedie s 15 bodmi po 8 zápasoch, za ním nasleduje Spor Toto s 13 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, prehry, skóre a percento výhier — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdiel
1Besiktas870351:247+104
2Spor Toto861281:250+31
3Istanbul Genclik Spor Kulubu861275:259+16
4Bursa Nilufer Belediyespor852275:244+31
5Trabzon834245:250-5
6Beykoz Bld.835269:292-23
7Giresunspor825247:294-47
8Mihaliccik826212:249-37
9Goztepe816237:269-32
10Guneysu805232:270-38
Výsledky20. 9. 2026–18. 10. 2026
ne 18. 10.
Detail zápasu
ne 18. 10.
Detail zápasu
so 17. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
st 14. 10.
Detail zápasu
ne 11. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 10. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
so 3. 10.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
st 30. 9.
Detail zápasu
ne 27. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
so 26. 9.
Detail zápasu
st 23. 9.
Detail zápasu
st 23. 9.
Detail zápasu
ne 20. 9.
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

50 zápasov
Mihaliccik
Guneysu
Giresunspor
Trabzon
Mihaliccik
Istanbul Genclik Spor Kulubu
Giresunspor
Besiktas
Spor Toto
Trabzon
Guneysu
Bursa Nilufer Belediyespor
Goztepe
Beykoz Bld.
Goztepe
Besiktas
Spor Toto
Bursa Nilufer Belediyespor
Istanbul Genclik Spor Kulubu
Beykoz Bld.
Besiktas
Spor Toto
Beykoz Bld.
Giresunspor
Trabzon
Guneysu
Bursa Nilufer Belediyespor
Mihaliccik
Istanbul Genclik Spor Kulubu
Goztepe
Mihaliccik
Goztepe
Giresunspor
Istanbul Genclik Spor Kulubu
Spor Toto
Beykoz Bld.
Bursa Nilufer Belediyespor
Trabzon
Guneysu
Besiktas
Beykoz Bld.
Guneysu
Istanbul Genclik Spor Kulubu
Spor Toto
Trabzon
Mihaliccik
Goztepe
Giresunspor
Besiktas
Bursa Nilufer Belediyespor
Guneysu
Istanbul Genclik Spor Kulubu
Mihaliccik
Giresunspor
Trabzon
Besiktas
Spor Toto
Goztepe
Bursa Nilufer Belediyespor
Beykoz Bld.
Besiktas
Mihaliccik
Istanbul Genclik Spor Kulubu
Bursa Nilufer Belediyespor
Beykoz Bld.
Trabzon
Giresunspor
Spor Toto
Goztepe
Guneysu
Trabzon
Istanbul Genclik Spor Kulubu
Spor Toto
Mihaliccik
Besiktas
Beykoz Bld.
Bursa Nilufer Belediyespor
Goztepe
Guneysu
Giresunspor
Mihaliccik
Beykoz Bld.
Giresunspor
Bursa Nilufer Belediyespor
Goztepe
Trabzon
Spor Toto
Guneysu
Istanbul Genclik Spor Kulubu
Besiktas
Trabzon
Giresunspor
Beykoz Bld.
Istanbul Genclik Spor Kulubu
Bursa Nilufer Belediyespor
Spor Toto
Guneysu
Mihaliccik
Besiktas
Goztepe

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 10 tímov v Superlig na jednom mieste. Besiktas vedie s 7 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, skóre, bodový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryRemízyPrehryGólyInkasované
Besiktas18710351247
Spor Toto28611281250
Istanbul Genclik Spor Kulubu38611275259
Bursa Nilufer Belediyespor48512275244
Trabzon58314245250
Beykoz Bld.68305269292
Giresunspor78215247294
Mihaliccik88206212249
Goztepe98116237269
Guneysu108035232270

Minulé sezóny

Superlig

Prehliadajte 12 archivovaných sezón Superlig, od 2013 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1982Predchodca:Turecká liga v hádzanej na ihrisku

Turecká mužská hádzanárska Super Liga vznikla v sezóne 1982–83 ako modernizovaný nástupca súťaží v hádzanej na ihrisku, ktoré začali v sezóne 1942–43. Liga bola oficiálne premenovaná na „Super Ligu" v sezóne 2001–02, čím sa ustanovila jej súčasná identita. Od svojho vzniku sa súťaž rozrástla z domácej súťaže na jedno z najkonkurenčnejších hádzanárskych prostredí v Európe, pričom tímy pravidelne súťažia v európskych klubových súťažiach. Liga sa rozširovala a zmenšovala počas desaťročí, ustáliac sa na 13 tímoch ako štandardnom formáte. Vzostup tureckej hádzanej koincidoval s profesionalizáciou športu v 90. a 2000. rokoch, čím sa transformoval z amatérskej zábavy na veľký divácky šport s výrazným komerčným zázemím.

  1. 1942–43 — Prvá liga v hádzanej na ihrisku založená v Istanbule
  2. 1945 — Prvý turecký hádzanársky šampionát
  3. 1982–83 — Moderná turecká mužská hádzanárska Super Liga založená
  4. 2001–02 — Oficiálne premenovanie na formát 'Super Liga'
  5. 2009–2017 — Beşiktaş JK začína historickú deväťročnú titulovú dominanciu
  6. 2019–20 — Sezóna zrušená kvôli pandémii COVID-19
  7. 2023–24 — Beykoz prerušuje sériu titulov Beşiktaş
  8. 2024–25 — Beşiktaş víťazí v neporazenom šampionáte s 20 víťazstvami v 22 zápasoch

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:13Zostupové miesta:2Európske miesta:3

Turecká hádzanárska Super Liga funguje ako súťaž každý s každým, kde všetkých 13 klubov hrá proti sebe dvakrát — raz doma a raz vonku — celkovo 24 zápasov na tím za sezónu. Kluby získavajú 3 body za víťazstvo, 1 bod za remízu a 0 bodov za prehru. Titul sa udeľuje klubu s najvyšším počtom bodov na konci základnej časti, pričom rozhodujúce kritériá sa uplatňujú len ak je to potrebné. Dva posledné kluby automaticky zostupujú do Tureckej hádzanárskej Prvej ligy, zatiaľ čo tri najlepšie kluby sa kvalifikujú do európskych klubových súťaží (EHF Liga majstrov, EHF Európska liga alebo EHF Európsky pohár). Neexistuje play-off systém; postup a zostup sa určujú výlučne podľa výsledkov základnej časti.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:Beşiktaş JK (18)

Beşiktaş JK drží rekord v počte po sebe idúcich ligových titulov s 9 majstrovstvami od 2009 do 2017, dominantná séria neprekonaná v histórii tureckej hádzanej.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

Sezóna 2024–25 Tureckej hádzanárskej Super Ligy bola definovaná presvedčivým návratom Beşiktaş JK k dominancii. Po strate titulu v prospech Beykoz v sezóne 2023–24 Beşiktaş nasadil výnimočnú kampaň, zostávajúc neporazený cez 22 zápasov s pôsobivým rekordom 20 víťazstiev a len 1 remízy. So 41 už zabezpečenými bodmi etablovali presvedčivý 1-bodový náskok pred druhým Bursa Nilufer Belediyespor (40 bodov, 19 víťazstiev, 1 prehra), čím je boj o titul do veľkej miery rozhodnutý v prospech Beşiktaş.

Uchádzači o titul sa vykryštalizovali s postupom sezóny. Spor Toto zaujíma tretie miesto s 33 bodmi z 21 zápasov (16 víťazstiev, 4 prehry), zatiaľ čo Istanbul Genclik Spor Kulubu sedí na štvrtom mieste s 32 bodmi z 21 zápasov (15 víťazstiev, 4 prehry). Priepasť medzi najlepšími dvoma a prenasledovateľmi je výrazná — 7 bodov oddeľuje druhé miesto od tretieho — čo indikuje, že majstrovský titul sa takmer určite rozhodne medzi Beşiktaş a Bursa Nilufer.

Boj o zostup na dne tabuľky predstavuje výrazný kontrast ku konkurenčnému boju o titul. Ankara Hentbol prežíval katastrofálnu sezónu, keď prehral všetkých 21 odohraných zápasov a inkasoval 481 gólov, zatiaľ čo strelil len 472 — gólový rozdiel -481, ktorý je historicky závažný. S 0 bodmi a matematicky eliminovaný, ich zostup je istý. Rize Genclik a Koycegiz Belediye sú tiež vo vážnom nebezpečenstve, zaujímajúc 10. a 11. pozíciu s len 8 bodmi z 21 zápasov.

Giresunspor sa presadil ako výnimočný výkon mimo boja o titul, zaujímajúc piate miesto s 25 bodmi z 21 zápasov (12 víťazstiev, 8 prehier). Ich gólový rozdiel +60 indikuje vyvážený útočný a defenzívny výkon.

Najneočakávanejším príbehom sezóny bol úplný kolaps Ankara Hentbol. Ich gólový rozdiel -481 a nulové víťazstvá naznačujú zásadné problémy v tímovej súdržnosti, trénerstve alebo kvalite hráčov. Medzitým návrat Beşiktaş do formy po jednoročnej titulovej suchote demonštruje pretrvávajúcu kvalitu ich kádra a trénerského štábu.

Konkurenčná dynamika ligy a excelentnosť formátu

13-tímový formát Tureckej hádzanárskej Super Ligy sa ukázal ako efektívny v balancovaní konkurenčnej integrity s ekonomickou životaschopnosťou. Štruktúra zabezpečuje, že každý klub odohrá 24 zápasov — dostatočný počet pre komplexné hodnotenie kvality. Dvojtímový zostupový systém vytvára skutočné ohrozenie pre kluby na 11. a 12. pozícii.

Systém rozhodujúcich kritérií ligy — uprednostňujúci vzájomné výsledky pred gólovým rozdielom — podporuje konkurenčné zápasy medzi podobne umiestnenými klubmi.

Európska konkurencieschopnosť a medzinárodné postavenie

Turecká hádzaná sa etablovala ako skutočná európska sila, pričom viaceré kluby pravidelne súťažia v EHF Lige majstrov. Pridelenie troch európskych miest Super Lige odráža postavenie súťaže v rámci hierarchie európskej hádzanej. Historický úspech Beşiktaş v európskych súťažiach v kombinácii s konzistentnou kvalifikáciou tureckých klubov do kontinentálnych turnajov výrazne pozdvihol profil ligy. Komerčná infraštruktúra podporujúca Super Ligu — vrátane vysielacích dohôd s BeIN Sports a medzinárodnej distribúcie vo viac ako 40 krajinách — transformovala tureckú hádzanú z regionálneho športu na globálne distribuovaný produkt.

Často kladené otázky

Koľko tímov súťaží v Tureckej hádzanárskej Super Lige?

Turecká hádzanárska Super Liga zahŕňa 13 elitných klubov. Každý tím odohrá 24 zápasov (12 doma, 12 vonku) počas sezóny.

Ktorý klub získal najviac titulov Tureckej hádzanárskej Super Ligy?

Beşiktaş JK drží historický rekord s 18 ligovými titulmi, vrátane 9 po sebe idúcich majstrovstiev od 2009 do 2017.

Ako funguje zostup v Tureckej hádzanárskej Super Lige?

Dva posledné kluby na konci základnej časti automaticky zostupujú do Tureckej hádzanárskej Prvej ligy. Tri najlepšie kluby sa kvalifikujú do európskych súťaží.

Aký je bodový systém v Tureckej hádzanárskej Super Lige?

Kluby získavajú 3 body za víťazstvo, 1 bod za remízu a 0 bodov za prehru. Titul sa udeľuje tímu s najvyšším počtom bodov po všetkých 24 zápasoch.

Kedy bola Turecká hádzanárska Super Liga založená?

Moderná Turecká hádzanárska Super Liga bola založená v sezóne 1982–83. Súťaž bola oficiálne premenovaná na 'Super Ligu' v sezóne 2001–02.

Koľko miest v európskych súťažiach má Turecká hádzanárska Super Liga?

Tri najlepšie kluby v Super Lige sa kvalifikujú do európskych klubových súťaží, vrátane EHF Ligy majstrov, EHF Európskej ligy alebo EHF Európskeho pohára.

API dáta: 20. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026