Menu

Tabuľka

ELJ · 2026

Aktuálna tabuľka ELJ 2026 s 16 tímami. Plzen U20 vedie s 39 bodmi po 18 zápasoch, za ním nasleduje Sparta Prague U20 s 38 bodmi. Tabuľka zobrazuje výhry, remízy, prehry, góly, gólový rozdiel a aktuálnu formu — základ pre analýzu stávok.

Playoff
TímOdohranéVýhryOTLPrehryGóly:InkasovanéGólový rozdielBody
1Plzen U2018120475:53+2239
2Sparta Prague U2018110472:48+2438
3Ceske Budejovice U2018110567:42+2537
4Karlovy Vary U2017100356:32+2437
5Pardubice U2017110479:42+3736
6Trinec U201870546:39+731
7Mlada Boleslav U201790642:48-629
8Kometa Brno U201670549:42+726
9Vitkovice U201870839:46-726
10Mountfield HK U201960863:63025
11Poruba U201750944:55-1119
12Slavia Prague U201650950:55-518
13Litvinov U2017501041:58-1718
14Jihlava U2017401046:74-2817
15Liberec U2016201136:67-3110
16Kladno U2015101240:81-415
Výsledky19. 10. 2026–30. 10. 2026
pi 30. 10.0–0 · 0–0 · 0–0 · 0–1
Detail zápasu
pi 30. 10.0–0 · 0–1 · 2–1 · 0–1
Detail zápasu
pi 30. 10.1–1 · 2–0 · 2–1
Detail zápasu
pi 30. 10.0–1 · 0–4 · 1–0
Detail zápasu
pi 30. 10.2–0 · 2–2 · 0–1
Detail zápasu
pi 30. 10.1–1 · 0–1 · 3–0
Detail zápasu
pi 30. 10.0–1 · 1–1 · 3–1
Detail zápasu
st 28. 10.1–0 · 2–1 · 3–0
Detail zápasu
st 28. 10.2–0 · 1–1 · 0–1
Detail zápasu
so 24. 10.0–1 · 2–0 · 1–2 · 0–1
Detail zápasu
so 24. 10.0–0 · 1–1 · 2–2 · 1–0
Detail zápasu
so 24. 10.0–0 · 1–1 · 0–2
Detail zápasu
so 24. 10.2–1 · 2–1 · 2–0
Detail zápasu
so 24. 10.1–1 · 0–0 · 1–0
Detail zápasu
so 24. 10.0–0 · 0–0 · 0–0 · 0–1
Detail zápasu
so 24. 10.1–1 · 0–4 · 0–2
Detail zápasu
pi 23. 10.2–2 · 1–0 · 1–1
Detail zápasu
pi 23. 10.0–0 · 1–1 · 0–0 · 1–0
Detail zápasu
pi 23. 10.2–0 · 0–1 · 0–0
Detail zápasu
pi 23. 10.1–2 · 2–2 · 0–1
Detail zápasu
pi 23. 10.2–0 · 3–1 · 0–0
Detail zápasu
št 22. 10.0–1 · 1–0 · 0–3
Detail zápasu
št 22. 10.0–0 · 0–1 · 2–2
Detail zápasu
ut 20. 10.2–1 · 2–0 · 1–1
Detail zápasu
po 19. 10.1–1 · 0–0 · 1–2
Detail zápasu

Nadchádzajúce zápasy

100 zápasov
Mlada Boleslav U20
Kladno U20
Vitkovice U20
Sparta Prague U20
Trinec U20
Kladno U20
Pardubice U20
Poruba U20
Litvinov U20
Slavia Prague U20
Mountfield HK U20
Kometa Brno U20
Jihlava U20
Mlada Boleslav U20
Ceske Budejovice U20
Liberec U20
Karlovy Vary U20
Plzen U20
Mountfield HK U20
Poruba U20
Trinec U20
Sparta Prague U20
Pardubice U20
Kometa Brno U20
Vitkovice U20
Kladno U20
Litvinov U20
Plzen U20
Karlovy Vary U20
Slavia Prague U20
Jihlava U20
Liberec U20
Ceske Budejovice U20
Mlada Boleslav U20
Jihlava U20
Ceske Budejovice U20
Kladno U20
Sparta Prague U20
Liberec U20
Mlada Boleslav U20
Litvinov U20
Karlovy Vary U20
Mountfield HK U20
Pardubice U20
Plzen U20
Slavia Prague U20
Poruba U20
Kometa Brno U20
Vitkovice U20
Trinec U20
Sparta Prague U20
Litvinov U20
Slavia Prague U20
Vitkovice U20
Poruba U20
Ceske Budejovice U20
Plzen U20
Trinec U20
Mlada Boleslav U20
Mountfield HK U20
Kometa Brno U20
Jihlava U20
Kladno U20
Karlovy Vary U20
Liberec U20
Pardubice U20
Kladno U20
Litvinov U20
Kometa Brno U20
Ceske Budejovice U20
Liberec U20
Mountfield HK U20
Mlada Boleslav U20
Pardubice U20
Plzen U20
Vitkovice U20
Poruba U20
Jihlava U20
Slavia Prague U20
Trinec U20
Sparta Prague U20
Karlovy Vary U20
Jihlava U20
Slavia Prague U20
Liberec U20
Kometa Brno U20
Litvinov U20
Trinec U20
Pardubice U20
Plzen U20
Mountfield HK U20
Slavia Prague U20
Poruba U20
Mlada Boleslav U20
Kometa Brno U20
Liberec U20
Jihlava U20
Sparta Prague U20
Ceske Budejovice U20
Kladno U20
Karlovy Vary U20
Vitkovice U20
Litvinov U20
Vitkovice U20
Pardubice U20
Slavia Prague U20
Mountfield HK U20
Plzen U20
Poruba U20
Liberec U20
Kometa Brno U20
Mlada Boleslav U20
Karlovy Vary U20
Trinec U20
Jihlava U20
Kladno U20
Ceske Budejovice U20
Sparta Prague U20
Karlovy Vary U20
Mountfield HK U20
Kladno U20
Mlada Boleslav U20
Litvinov U20
Pardubice U20
Plzen U20
Kometa Brno U20
Slavia Prague U20
Poruba U20
Sparta Prague U20
Liberec U20
Trinec U20
Jihlava U20
Vitkovice U20
Ceske Budejovice U20
Slavia Prague U20
Kometa Brno U20
Trinec U20
Ceske Budejovice U20
Sparta Prague U20
Mlada Boleslav U20
Vitkovice U20
Jihlava U20
Plzen U20
Poruba U20
Kladno U20
Liberec U20
Karlovy Vary U20
Pardubice U20
Litvinov U20
Mountfield HK U20
Mlada Boleslav U20
Plzen U20
Pardubice U20
Kladno U20
Mountfield HK U20
Sparta Prague U20
Poruba U20
Trinec U20
Liberec U20
Slavia Prague U20
Kometa Brno U20
Vitkovice U20
Jihlava U20
Karlovy Vary U20
Ceske Budejovice U20
Litvinov U20
Ceske Budejovice U20
Karlovy Vary U20
Jihlava U20
Litvinov U20
Kometa Brno U20
Trinec U20
Liberec U20
Plzen U20
Mlada Boleslav U20
Slavia Prague U20
Mountfield HK U20
Kladno U20
Pardubice U20
Sparta Prague U20
Poruba U20
Vitkovice U20
Vitkovice U20
Liberec U20
Trinec U20
Kladno U20
Plzen U20
Jihlava U20
Mlada Boleslav U20
Mountfield HK U20
Pardubice U20
Litvinov U20
Karlovy Vary U20
Slavia Prague U20
Ceske Budejovice U20
Sparta Prague U20
Kometa Brno U20
Poruba U20
Poruba U20
Ceske Budejovice U20

Štatistiky tímov

Porovnanie výkonu všetkých 16 tímov v ELJ na jednom mieste. Plzen U20 vedie s 12 výhrami v tejto sezóne. Štatistiky tímov zobrazujú výhry, prehry, remízy, góly, gólový rozdiel a percento výhier — jednoducho identifikujte najsilnejšie a najslabšie tímy pre analýzu stávok.

Najproduktívnejšie tímy

Tím#OdohranéVýhryPrehryGólyInkasované
Plzen U201181247553
Sparta Prague U202181147248
Ceske Budejovice U203181156742
Karlovy Vary U204171035632
Pardubice U205171147942
Trinec U20618754639
Mlada Boleslav U20717964248
Kometa Brno U20816754942
Vitkovice U20918783946
Mountfield HK U201019686363
Poruba U201117594455
Slavia Prague U201216595055
Litvinov U2013175104158
Jihlava U2014174104674
Liberec U2015162113667
Kladno U2016151124081

Minulé sezóny

ELJ

Prehliadajte 6 archivovaných sezón ELJ, od 2021 po 2026. Každá sezóna obsahuje kompletné tabuľky, najlepších strelcov a výsledky zápasov — ideálne na porovnanie historických výkonov a odhalenie dlhodobých stávkových vzorcov.

História

19. 3. 2026
Založený:1993Predchodca:Czechoslovak Extraliga

Česká Extraliga bola zriadená v roku 1993 po rozpade Česko-Slovenska, pričom Česká republika zdedila najvyššiu hokejovú súťaž od zjednotenej Česko-Slovenskej Extraligy. Liga pôvodne fungovala s rôznym počtom tímov, no stabilizovala sa na 14 kluboch v profesionálnom formáte. Výrazná štrukturálna evolúcia zahŕňa zavedenie moderného play-off systému (1995), expanziu na elitný rozvoj a prijatie sponzorských zmlúv začínajúc Tipsportom v sezóne 2023–24. Sezóna 2024–25 zaznamenala najvyššiu návštevnosť základnej časti v histórii ligy – 5 827 divákov na zápas.

  1. 1993 – Česká Extraliga založená po rozpade Česko-Slovenska
  2. 1995 – HC Oceláři Třinec vyhrávajú prvý šampionát v ére nezávislej Českej republiky
  3. 2001 – VHK Vsetín vyhrával šiesty po sebe nasledujúci titul a etabloval éru dominancie
  4. 2015-16 – HC Bílí Tygři Liberec vyhrávajú premiérový šampionát, poraziac Spartu Praha 4–2 vo finálach
  5. 2019 – HC Oceláři Třinec začínajú sériu piatich po sebe nasledujúcich šampionátov
  6. 2023-24 – HC Kometa Brno ukončuje päťročné panstvo Třinca a vyhrávajú 14. titul v histórii klubu
  7. 2024-25 – Tipsport Extraliga zaznamenáva najvyššiu návštevnosť základnej časti v histórii (5 827 divákov na zápas)

Formát súťaže

19. 3. 2026
Tímy:14Zostupové miesta:1Európske miesta:4

Česká Extraliga funguje ako súťaž štvoronásobného každý s každýmu, pričom všetkých 14 klubov odohráva 52 zápasov základnej časti (štyri zápasy proti každému súperovi). Top 10 tímov sa kvalifikuje do play-off; top štyri dostávajú výhody priameho postupu do štvrťfinál, zatiaľ čo tímy 5.–10. hrajú preddverné kolá. Šampión je určený prostredníctvom play-off sérií na sedem víťazných, vrcholiac finálou. Tím na 14. mieste vstupuje do kvalifikačného play-off proti šampiónovi Czech First League. Štyria najlepší finišéri získavajú európske berthy, predovšetkým v Champions Hockey League a IIHF Continental Cup.

Rekordy

19. 3. 2026
Najviac titulov:HC Kometa Brno (14)Historický kráľ strelcov:Jaroslav Bednar (68 bodov v 45 zápasoch, sezóna 2008-09)

HC Oceláři Třinec drží rekord v najviac po sebe nasledujúcich šampionátoch s piatimi po sebe idúcimi titulmi od roku 2019 do 2024, etablujúc najdominantnejšiu dynastiu modernej éry.

Analýza

19. 3. 2026

Analýza aktuálnej sezóny

HC Sparta Praha vedie základnú časť Českej Extraligy 2024–25 so 104 bodmi z 52 zápasov, etablujúc sa ako favoriti na šampionát smerujúci do play-off. HC Mountfield HK a HC Dynamo Pardubice sedia na 52 bodoch, vytvárjúc konkurenčný boj o play-off pozície. HC Kometa Brno, obhajcovia, sú na play-off pozícii, no v tabuľke si stoja nižšie, než sa mnohí očakávali.

Útočnú krajinu ovládal Eduards Tralmaks z HC Kladno, ktorý vedie ligu s 51 bodmi v 48 zápasoch. Záchranársky boj sa rozvinul okolo spodnej časti ligy, pričom HC Zlín sedí na 14. mieste a čelí play-off kvalifikácii proti šampiónovi First League.

Komerčný rast a dosah vysielania

Česká Extraliga zaznamenala pozoruhodný komerčný rast, vyvrcholiac rekordnou návštevnosťou základnej časti 2024–25 – 5 827 divákov na zápas. Sponzorská zmluva s Tipsportom (2023–2028) poskytuje ročné investície presahujúce 6 miliónov eur. Finálové série priťahujú konzistentné 3–4 milióny domácich divákov na Česká Televize a O2 TV Sport.

Dynastia šampionátov

Päť po sebe nasledujúcich šampionátov HC Oceláři Třinec (2019–2024) definovalo modernú éru českého hokeja, no víťazstvo HC Kometa Brno v roku 2023–24 ukončilo toto panstvo a signalizovalo návrat konkurenčnej vyrovnanosti. Celkových 14 titulov HC Kometa Brno zostávajú najúspešnejšou franšízou v histórii Českej Extraligy.

Často kladené otázky

Koľko tímov súperí v Českej Extralige?

Česká Extraliga zahŕňa 14 profesionálnych hokejových klubov v sezóne 2024–25, všetky súperia v základnej časti švoronásobného každý s každýmu nasledovanom play-off bracketom 10 tímov.

Ktorý klub vyhral najviac titulov Českej Extraligy?

HC Kometa Brno drží rekord so 14 šampionátmi, naposledy vyhrávajúc šampionát 2023–24. HC Oceláři Třinec je druhý so 6 titulmi, vrátane piatich po sebe nasledujúcich šampionátov od roku 2019 do 2024.

Ako funguje systém play-off Českej Extraligy?

Top 10 tímov zo základnej časti sa kvalifikuje do play-off. Top štyri tímy dostávajú voľný priamy postup do štvrťfinál, zatiaľ čo tímy na pozíciách 5–10 hrajú preddverné kolá. Všetky play-off zápasy sú série na sedem víťazných.

Koľko tímov zostupuje z Českej Extraligy každú sezónu?

Jeden tím zostupuje z Českej Extraligy. Finišér na 14. mieste vstupuje do kvalifikačného play-off proti šampiónovi Czech First League o miesto v najvyššej divízii.

Kedy bola Česká Extraliga založená?

Česká Extraliga bola založená v roku 1993 po rozpade Česko-Slovenska. Nahradila Česko-Slovenskú Extraligu ako najvyššia česká hokejová súťaž.

Koľko európskych súťažných miest poskytuje Česká Extraliga?

Štyria najlepší finišéri základnej časti Českej Extraligy získavajú berthy v európskej súťaži, predovšetkým Champions Hockey League a IIHF Continental Cup.

API dáta: 31. 10. 2026 · Obsah aktualizovaný: 19. 3. 2026